dpč - co zvolit?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 6. 2012 08:30

Dobrý den,
jsem OSVC, neplatce DPH. Rocni prijmy mam +/- tak akorat abych mel dan z prijmu 0 po odecteni slev na poplatnika a deti.
Zena je na rodicovske, ma zivnostak(ale vloni prijem 0 protoze se nam akorat narodilo druhe dite tak nebyl cas).
Nyní potřebuji s jednou firmou sepsat DPČ na rok(za tu dobu neskonci rodicovska). Existují nějaké výrazné klady nebo zápory toho kdo z nás dvou tu smlouvu podepíše? (s ohledem na to kdo jak platí socialni/zdravotni apod)
Laickym okem bych nejak tipoval, ze by mi to mohlo lepe vychazet na zenu?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 22. 6. 2012 12:36

No především ji musí podepsat ten kdo bude fyzicky pracovat ... s frekvencí kontrol na nelegální práci by si jen blázen dovolil udělat něco jiného (především zaměstnavatel za to dostane z fleku pokutu 250 000 Kč).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 6. 2012 19:22

to je rekl bych celkem nepodstatny detail neb oba podnikame ve stejnem oboru a vetsinu prace doma sdilime.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 23. 6. 2012 11:11

Jenomže dohoda o provedení práce se netýká podnikání, ale zaměstnání!!!!
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 6. 2012 13:16

vykon prace je z domova. zajima me jen co vyjde lepe danove, nic vic.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 23. 6. 2012 18:03

Daňově je to úplně jedno. Je to ZAMĚSTNÁNÍ, neovlivňuje to příjem z podnikání ani odvody zdravotního a sociálního. Sociální a zdravotní z toho odvedete oba ve stejné výši, daň také.

Ale hrachu už jsem se naházel dost. Až pochopíte, že to se živnosťákem nemá nic společného tak se zastavte.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 6. 2012 17:54

měl jsem za to, že daň se na konci roku(resp v breznu) pocita z celeho prijmu.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 24. 6. 2012 23:22

Daň ano. Jenom to s tím sčítáním až tak nefunguje. Pokud je z podnikání ztráta tak ta nesníží příjem ze zaměstnání. Ovšem zálohy na daň odvedete oba stejné a zdravotní a sociální už nikdy neuvidíte (protože to se na konci roku nevyúčtovává).

A jinak věštit jak to na konci roku vyjde, když si to stejně přehazujete jak horkej brambor se opravdu nedá.

A zopakuji co jsem napsal na začátku ... pokuta za nelegální práci je 250 000 Kč pro zaměstnavatele a 10 000 Kč pro zaměstnance ... pokud to chcete dělat oba tak by ty smlouvy měly být dvě.

A to že "na to nikdo nepřijde" je podobná věta, jako "neboj ten odjištěný granát určitě nebouchne".

Mimochodem ... vy švindlujete daně a přitom se u vás dá legálně velmi dobře ušetřit ... najděte si daňového poradce ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 6. 2012 07:39

zatim jsem nesvindloval, jak jsem psal vyse doted jsem vychazel +/- na 0 dane z prijmu diky sleve na poplatnika a deti. Az ted jsem zacal uvazovat co mi v tomhle pripade prinese jake klady a zapory.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků