PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod khonsun 10. 7. 2012 14:54

Rad bych defaultne nastavil platbu v měně karty /Axa/ a ne s předvolením konverze dle PayPalu.
Jde to nastavit predem /na stalo/ a kde, nebo se to da nastavit jen pri probihajicim placenim? Staci odkaz. Dekuji.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 7. 2012 15:11

Já jsem to tak měl nastavené, pak mi to najednou PayPal při platbě přenastavil a tak jsem to znovu nastavil zpět přímo při platbě a od té doby to tak mám, viz můj příspěvek zde:
viewtopic.php?f=316&p=8309639#p8309639
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khonsun 10. 7. 2012 15:43

Patrik: Dekuji, ja tusil, ze to vybafne; ale stejne "Pro nováčky je to možná lepší, že nemusí to nastavení nikdo obtížně hledat...." bych rad nasel to default, ale nevim kde.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan Y. 10. 7. 2012 17:24

Nevím, jestli se dívám špatně, ale zdá se mi, že to skutečně lze nastavit jen při platbě. Při klasickém zalogování se do PayPalu tam v nastaveních tu volbu nevidím.

Jinak mě teď PayPal trochu překvapil - přidával jsem před týdnem další platební kartu a nastavil ji jako primární. Při následující platbě přes PayPal ale nebyla nabídnuta tato nově přidaná primární karta, ale ta, kterou jsem použil naposledy. Zjistil jsem to až po zaúčtování dané transakce na kartě.

Takže občas se PayPal chová neočekávaně.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigilantibus 24. 7. 2012 13:27

Jak dlouho mě PayPal povolí dobu, než autorizuji přidanou platební kartu? Přidal jsem tam asi před týdnem Tesco Clubcard od Homecreditu a PayPal provedl tu kontrolní transakci, ale Homecredit tu transakci do přehledu transakcí stále ještě nepřidal, takže nevím to kontrolní číslo pro autorizaci karty.
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalamancharo 24. 7. 2012 13:37

A nemůžeš jim zavolat na nějakou help-linku?
kalamancharo

Odeslat příspěvekod dede 24. 7. 2012 14:12

Tak PayPal v mailu píše, že může zabrat až 30 dnů, než ti přijde výpis z platební karty, kde je uveden kód. Takže jsou asi zvyklý na dlouhý časy.
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vigilantibus 25. 7. 2012 11:36

Dík, tak to ještě počkám.
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 25. 7. 2012 19:26

khonsun píše:Rad bych defaultne nastavil platbu v měně karty /Axa/ a ne s předvolením konverze dle PayPalu.
Jde to nastavit predem /na stalo/ a kde, nebo se to da nastavit jen pri probihajicim placenim? Staci odkaz. Dekuji.

pan Y. píše:Nevím, jestli se dívám špatně, ale zdá se mi, že to skutečně lze nastavit jen při platbě. Při klasickém zalogování se do PayPalu tam v nastaveních tu volbu nevidím.


My Account -> klik na odkaz Profile -> My money -> My preapproved payments -> Update -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options


Zdroj: http://www.mbank.cz/forum/read.html?f=1 ... 280#213596
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 27. 7. 2012 14:13

Havers: Dekuji; moc to pomohlo; takhle zastrkane a s pomalym inetem, bych to snad nenasel.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vigilantibus 29. 7. 2012 07:16

Tak jsem tu kartu ještě ani neautorizoval tím kódem, a přesto jsem s ní zaplatil přes PayPal na ebay 2,44 GBP. Jsem myslel, že to nepůjde a ono to jde. :hm
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2012 07:59

Ano, malé platby do určité celkové částky jdou i bez autorizace
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigilantibus 29. 7. 2012 08:08

Tak to je perfekt. Už jsem se bál, že to s tou kartou nazaplatím, Homecredit nemá stále to kontrolní stržení peněz zaúčtované a nevím tedy kód pro autorizaci karty. Do jaké částky to jde i bez autorizace? Ty platby se do té částky sčítají nebo to platí pro každou jednotlivou platbu?
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2012 08:32

Castky se scitaji, limit si nepamatuji, snad to byly stovky $.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigilantibus 29. 7. 2012 09:35

Aha, dík. Tak to bude stačit. :-)
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků