FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ency 11. 7. 2012 17:32

Tak, karta dorazila, nicmene je zajimave, ze pritelkyni, ktera si ucet u Fia zalozila v pondeli (9.7) dorazila karta (paypass) uz dnes, tj 11.7 - tim sem mirne receno sokovan :) takovou rychlost sem vazne necekal.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 11. 7. 2012 17:40

Já dneska atakoval pobočku na Senovážným náměstí. Měl jsem štěstí, nikdo tam nebyl, takže už mám objednánu také novou kartu. Po zralé úvaze, jsem si objednal obyčejnou čipovku bez PP. Budu jí mít jenom na výběry z bankomatu, tak jsem si za ušetřenou 100Kč koupil grilovaný kuře. :-D ;-]
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 11. 7. 2012 17:48

Už se nám několikrát stalo, že se nám nepovedlo zaplatit kartou v německém Kauflandu, kde to jinak normálně funguje. Ale občas mi to zkrátka vrátí, že to nejde. Máte někdo podobnou zkušenost?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 11. 7. 2012 17:51

Jo, ale to je problem toho obchodnika, ze bere jen "girocard", resp. drive se to jmenovalo EC a nebere klasicke mezinarodni platebni karty, je to proto, ze oni z toho plati jen nejaky maly fixni poplatek za transakci a ne % jak normalne.
Takova karta ma na sobe jeden nebo vice takovychto symbolu:
Obrázek
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buritos 11. 7. 2012 17:57

Tak jsem ráno napsal na Fio. Kartu se mi stále nedaří aktivovat.
Napadlo mně nastavit oprávnění ke kartě v Internetbankingu rodičům a přes jejich přihlášení zkusit kartu aktivovat. Byla to dobrá myšlenka, u jejich přihlášení vyskočí správné okno s nastavením pinu, ale po potvrzení to hlásí, že kartu nemají přidělenu. Takže zase nic.
"PROČ ZASE JÁ" :grr:

buritos píše:Taky mi přišla bezkontaktní MC,ale nejde mi aktivace karty. Vždy mně vyskočí nové okno se zůstatky na účtech - místo,aby vyskočilo nové okno s aktivací karty. Zkoušeno na prohlížečích Maxthon, IE, Chrome, Opera, na mobilu Opera Mobile.
Má někdo stejnou chybu nebo mám zase bědovat "PROČ ZASE JÁ" :-\
buritos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franko_cz 11. 7. 2012 19:34

Ency píše:Jo, ale to je problem toho obchodnika, ze bere jen "girocard"

Píše, že mu to v tom německém Kauflandu občas funguje občas ne, tak to asi nebude ten případ.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 11. 7. 2012 19:37

Hm, asi mas pravdu a byl to ten samy Kaufland? Nebo jiny?
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 7. 2012 20:29

Sasakr píše:Už se nám několikrát stalo, že se nám nepovedlo zaplatit kartou v německém Kauflandu, kde to jinak normálně funguje. Ale občas mi to zkrátka vrátí, že to nejde. Máte někdo podobnou zkušenost?

Jsou věci mezi nebem a zemí... Mně se teď nepodařilo zaplatit Citi Life na Kanárech, podle obchodníka jsem zadal špatný PIN. Naprostý nesmysl (zkoušel jsem to 2x). Nakonec jsem zaplatl papírkama a teď (ne)trpělivě čekám, jestli se ty transakce objeví na výpisu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 11. 7. 2012 20:56

Nemluvil ten obchodník Bulharsky... :D
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan Y. 11. 7. 2012 22:01

Tomáš Marný píše:Nakonec jsem zaplatl papírkama a teď (ne)trpělivě čekám, jestli se ty transakce objeví na výpisu.


Jojo, není nad IB, které ukazuje i nezaúčtované transakce.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 7. 2012 22:15

dede píše:Nemluvil ten obchodník Bulharsky... :D

Ale no tak, u Shellu :pozor ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 7. 2012 22:17

pan Y. píše:
Tomáš Marný píše:Nakonec jsem zaplatl papírkama a teď (ne)trpělivě čekám, jestli se ty transakce objeví na výpisu.


Jojo, není nad IB, které ukazuje i nezaúčtované transakce.


Někdy to lze oželit, zvlášť v případě, kdy Fio používá židovský kurz ČSOB a nevrátí ti 2% z nákupu zpět :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 12. 7. 2012 08:00

Tak, uz jsem si taky bezkontaktne zaplatil s FIO kartou, byl jsem rychlejsi nez vsechny ty damy s kabelkami a muzi s bankovkami. Transakce probehla offline, trvala asi 4sekundy a v IB v blokacich 3minuty po akci pochopitelne jeste neni.
Nicmene spatruji zasadni nevyhodu v bezkontaktnich platbach v tom, ze prodavacka musi navolit, ze budu platit kartou - v ramci zrychleni celeho procesu bych ocekaval terminal aktivni okamzite, ale mozna to tak maji jen v Zabce :)
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 7. 2012 08:13

Ency: nikoliv, jenze to musi navolit obsluha pokladny vzdycky.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 7. 2012 08:21

Ency píše:Nicmene spatruji zasadni nevyhodu v bezkontaktnich platbach v tom, ze prodavacka musi navolit, ze budu platit kartou - v ramci zrychleni celeho procesu bych ocekaval terminal aktivni okamzite, ale mozna to tak maji jen v Zabce :)
Nevím, ale předpokládám, že to musí prodavačka u pokladny navolit (zadat) vždy zda se bude platit kartou. Alespoň v Tescu mám takový pocit, že když nahlásím platbu kartou tak prodavačka něco zadává.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků