mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Gandalf007 26. 4. 2012 06:54

Samozřejmě s ní lze platit i vybírat v zahraničí bez jakékoliv další aktivace. Pouze doporučuji prostudovat směnné kurzy mBank v euro-zemích a mimo ně, poplatky za výběry z bankomatu a v neposlední řadě zkontrolovat v IB přednastavené limity pro tyto finanční operace, abyste předešel nepříjemnému překvapení v zahraničí nebo po návratu :-)
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 4. 2012 10:10

Jak uz bylo mnohokrate napsano. Platit kartou mBank v zahranici neni problem, umi to stejne jako jakakoliv jina karta. Jen u starsich karet byl problem s platbou na off line terminalech, ale to slo vyresit zmenou Pin a jednim vyberem z bankomatu pred odjezdem. K problemu dochazelo v Evrope temer vyhradne v Anglii.
Druhy problem je kurz, oproti Axe odekavam cca o 2 % horsi. Zrovna jsem se vratil z Nemecka, platili jsme tam jedou mBankou a jednou Axou, tak, kdyz si vzpomenu, tak az budu mit vyuctovani, tak napisi kurzy pro porovnani.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogospk 28. 4. 2012 11:29

PatrikChrz píše:Jak uz bylo mnohokrate napsano. Platit kartou mBank v zahranici neni problem, umi to stejne jako jakakoliv jina karta. Jen u starsich karet byl problem s platbou na off line terminalech, ale to slo vyresit zmenou Pin a jednim vyberem z bankomatu pred odjezdem. K problemu dochazelo v Evrope temer vyhradne v Anglii.
Druhy problem je kurz, oproti Axe odekavam cca o 2 % horsi. Zrovna jsem se vratil z Nemecka, platili jsme tam jedou mBankou a jednou Axou, tak, kdyz si vzpomenu, tak az budu mit vyuctovani, tak napisi kurzy pro porovnani.


A ještě bych upozornil na třetí problém, specifický právě jen pro mBanku. A to celkem časté odstávky systému, kdy po celou dobu jejího trvání si mKartou můžeš tak maximálně oškrabat led na předním okně. Většinou ty odstávky jsou o víkendu, ze soboty na neděli a pokud budeš v té době mít potřebu například v některé útulné holandské hospodě nebo na benzince :-D zaplatit mKartou, budeš mít smůlu. Nenapadá mne jiná česká banka, které se její kartové centrum chová podobně ..... :-D
Příklad:
http://www.mbank.cz/blog/article,367,pl ... tavka.html
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod msimcard 28. 4. 2012 13:03

díky za info všem.

Potřeboval jsem jen vědět, jestli musím udělat nějaké kroky dopředu. Nikdy jsem v zahraničí doposud s kartou neplatil. I teď budu mít samozřejmě nějakou hotovost, ale pro sichr si vezmu i kartu...

Ještě bych měl jeden dotaz, ale to je offtopic :-)

Slyšel jsem, že v Holandsku je jiný typ zásuvek - chci si brát notebook - musím kupovat nějakou redukci?
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 4. 2012 16:03

Pokud mohu verit teto strance http://zasuvky.hw.cz/index2.php , tak tam maji stejny system jako v Nemecku - "schuko".
Pokud mas plochou (2 kontakty) zastrcku, tak bude fungovat. Pokud mas kulatou (2 koliky + dira), tak musis mit tzv. "euroschuko" (tedy jak dira, tak kontaktni pasky po stranach), dnes se u novych vyrobku ani jiny typ nepouziva.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigilantibus 14. 7. 2012 11:15

mBank rozdává kondomy :D
Obrázek
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2012 08:59

To asi sponzoruje nekdo, kdo nechce, aby se ti "klienti" mnozili :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 15. 7. 2012 10:32

vigilantibus: To jako na pobockach nebo to posilaji klientum postou? Ja bych spis bral WC papir s potiskem penez, prislo by mi to stylovejsi.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 15. 7. 2012 11:45

To Noxik:

Banka na ně zacílí i během devíti letních hudebních festivalů (např. Sázava Fest, Open Air Music Fest nebo Benátská noc). Hostesky na nich budou rozdávat kondomy s logem mBank výměnou za kontakty.

„Vtip je v tom, že na krabičce je nápis Dáš mi číslo? Zavolám ti… Hostesky si poznačí telefonní číslo dotyčného, jemuž v následujících dnech zavolají pracovníci telefonního prodeje a nabídnou mu produkty mBank,“ upřesňuje Vondráček.


http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=751481
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 15. 7. 2012 19:19

gogospk píše:A ještě bych upozornil na třetí problém, specifický právě jen pro mBanku. A to celkem časté odstávky systému, kdy po celou dobu jejího trvání si mKartou můžeš tak maximálně oškrabat led na předním okně. Většinou ty odstávky jsou o víkendu, ze soboty na neděli a pokud budeš v té době mít potřebu například v některé útulné holandské hospodě nebo na benzince :-D zaplatit mKartou, budeš mít smůlu. Nenapadá mne jiná česká banka, které se její kartové centrum chová podobně ..... :-D
Příklad:
http://www.mbank.cz/blog/article,367,pl ... tavka.html


Tohle mi taky vazne nejde do hlavy (meli by ty systemy rozdelit), jeden z duvodu, proc se mBank nestala mym hlavnim uctem.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Next9 15. 7. 2012 20:13

Nikdy jsem se s obdobným problémem u karty mBank nesetkal. Mám proto pár dotazů:

1) Odstávky kartového centra má jenom mBank?
Vzhledem k propojení karet do IB se mi jeví spíše jako efektivní synchronizovat odstávky IB a kartového centra.

2) Odstávka kartového centra představuje nějaký reálný problém? PIN je přece na kartě, a v případě absence spojení terminálu s vydavatelskou bankou se autorizuje Off-line. Obzvlášť v zahraničí je starších terminálů, které dokonce přednostně autorizují off-line celá řada.

Měl tu někdo reálně problém?
Next9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ency 16. 7. 2012 09:51

Jo, ja mel - nad ranem jsme tankovali benzin a karta mBank byla odmitnuta (zkouseno 2x), zapltil jsem FIO kartou, odstavku jsem si pres mobil hned overil, ale informace byla opet sikovne umistena jen na blogu.

Navic obsluha byla dost nevrla, ne-li nevyspala - nicmene verim, ze bych ji v pripade nutnosti prinutil najit zehlicku a naucil ji s ni pracovat.

Predpokladam, ze jim to cele spravuje jeden system IB+autorizace karet a ze kdyz odstavuji, tak odstavuji oba.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bourač 17. 7. 2012 00:13

karty mBank nemají žádná omezení, je tedy třeba při transakci porovnat částku k platbě se zůstatkem na účtu, karta je nastavena tak aby přinutila terminál nebo bankomat aby se přihlásil online, některé (u menších částek) to neudělají a platba proběhne i tak.
Jiné banky předpokládají nesvéprávnost svých klientů :lol: a na kartách mají limity, třeba maximální útrata denně 20tis a šmytec, :pozor další operace možná až po půlnoci
takový klient ovšem nepozná že jeho banka má zrovna odstávku - transakce je offline, požadavek na blokaci dorazí na účet třeba až následující den.
mBank mívá ze soboty na neděli odstávku, ale systému karet se to týká max 2krát za rok, platím kartama mBank denně, vím co píšu... :tleskani
bourač
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ency 17. 7. 2012 07:19

Koukal jsem na poslední 3odstavky a u kazde je napsáno, že nepůjdou autorizovat platby kartou.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogospk 17. 7. 2012 09:57

bourač píše:karty mBank nemají žádná omezení, je tedy třeba při transakci porovnat částku k platbě se zůstatkem na účtu, karta je nastavena tak aby přinutila terminál nebo bankomat aby se přihlásil online, některé (u menších částek) to neudělají a platba proběhne i tak.

Karta ti žádný terminál k platbě off-line nepřinutí :-) , musí tu nejdříve vždy být dohoda banky, karetní asociace a především nájemce POS, jestli platby off-line vůbec umožní a hlavně do jaké částky. Protože se u off-line vůbec neověřuje zůstatek na účtů, jsou u této platby stanoveny velice nízké limity, většinou pouze několik stokorun. U "benzinek" si nájemce POS může z pochopitelných důvodů off-line transakce zakázat zcela.
gogospk
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků