Jednání realitky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Revan 11. 7. 2012 15:44

Zdravim,

rad bych se zeptal zda se chovani a prace ralitek musi ridit nejakym predpisem.

Meli jsme domluvenou prohlidku rodineho domu v cizim meste. Prijeli jsmena domluvenou adresu a nestačili se divit. Domek vyfoceny na netu byl na druhe strane ulice, nez se nachazel dum ktery se skutecne prodaval a nejspis se jednalo o foto jine realitky.
Dalsi sprcha kdyz se pani neracila dostavit a do telefonu nam sdelila ze mela domluveno 15 prohlidek. Ze si to vzal hned ten prvni a ze ostatnim taky nevolala. Takze 15 lidi nechala baba cekat pred prazdnym domem bez omluvy.
Da se toto jednani nejak napadnout. Vylákání pod falesnou zaminkou, proplaceni cesty apod. nejde mi o penize, jen pracuju taky ve sluzbach a nechapu ze takhle muze nekdo pracovat a jeste nezkrachoval. Diky
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 11. 7. 2012 16:30

Vitej v realite realitnich zump.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 7. 2012 17:11

jo, dneska jsem měl tu čest s jednou fakt na pár facek. Naštěstí majitelka bytu je OK a tu **** z realitky nechci už nikdy vidět.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigilantibus 11. 7. 2012 19:03

Pokud se tím cítíš být poškozen, můžeš po ní žádat náhradu nákladů, pokud na to nepřistoupí, můžeš podat žalobu k soudu. ;-)
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 11. 7. 2012 19:07

Jasne, muze........Muze i skakat do stropu a odrazet se usima....ale realnej efekt nulovej.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 7. 2012 20:24

Zeby Prolux?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaMo 23. 7. 2012 22:38

Realitky, to je svět sám pro sebe. Realitním makléřem je i kdejakej nedouk. Aktuálně tři zkušenosti:
- podepsal jsem kupní smlouvu, zaplatil, zapsání na katastr (domluvení podpisu prodávajícího a podání návrhu na katastr) trvalo měsíc a půl, teď další dva týdny marně čekám na předání nemovitosti...
- napsal jsem na inzerát dotaz k nabízené nemovitosti s nájemníkem (na výši hrazeného nájmu a poplatky společenství vlastníků, byt bych koupil jako výnosovou investici, takže platící nájemník by z mého pohledu mohl být i výhodou) - bez jakékoliv odpovědi (chudák prodávající, s tímhle přístupem realitky...)
- napsal jsem na inzerát, realitka odpověděla, že byt je již prodaný. Dodnes na sreality.cz visí....

Ale mám i kladnou zkušenost z prodeje bytu. Sice jsem si ho pak prodal sám zájemci, kterého jsem si našel, ale makléř pořádal tři prohlídky na které lidi dovedl a nemůžu na jeho jednání a přístup říct špatné slovo.
HonzaMo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KvantovyPresbyterian 24. 7. 2012 06:26

Nápady se soudem jsou víc než úsměvné.

Kolikrát je situace opačná - na schůzku nedorazí zájemci.

Tento případ nemá nic společnýho s nedoučením, jako se slušností, čestností a schopností organizovat.

Realitka napsala, že je byt prodaný...Tak si to zájemce rozmyslel. Třeba i přes pokutu. Jednoduchý, co?
Realitka neodpověděla...Denně dostává takovejch mejlů, tak se to holt stane.
KvantovyPresbyterian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HonzaMo 25. 7. 2012 22:23

KP: Moje teorie je spíš, že byt ve skutečnosti slouží pro navázání komunikace, protože s odpovědí, že byt je prodaný mi samozřejmě zaslaly "podobné" z jejich nabídky... Tzn. zaplatí na sReality inzerci jednoho bytu místo třeba 10ti obdobně velkých, kdo chce byt koupit, tak se jim ozve na ten inzerovaný...

Realitka neodpověděla - a tím pro mě daná makléřka skončila. Pokud někdo neumí slušně odpovědět na mail, nemám v něj důvěru při koupi/prodeje bytu. V tom je právě tržní hospodářství dobré.
HonzaMo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 7. 2012 22:34

No, mně kdysi realitka odpověděla... Podle popisu super čuper byt, člověk by měl být rád, že mu to za ty peníze prodaj... Protože jsem náhodou věděl, jaké jsou tam zádrhele, na inzerát jsem odpověděl a jemně jsem naznačil, že vím, vo co go...

Za pár dní jsem dostal docela sprostou odpověď od "realitní makléřky" (BTW i ***** z E55 by se nejspíš chovala slušněji) ve smyslu, co ji zdržuju, když dopředu vím, že to stejně nekoupím...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků