PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 12. 8. 2012 22:15

ahoj, nějak se nemůžu dobrat kurzu, který se mi objeví na výpisu v AXE. Nákup z eBay v USD, na výpisu je "Datum realizace platby" 24.7.2012, "Datum platby" 27.7.2012.

Kurz u platby je 21,10 Kč /US$

Na stránce VISA - http://corporate.visa.com/pd/consumer_s ... _rates.jsp tento kurz ani pro jedno datum nemůžu najít, uvažuju 0% fee (bez poplatku bance).
24.7. 1 USD = 21.167000 CZK
27.7. 1 USD = 20.674000 CZK
něco kolem
23.7. 1 USD = 21.022000 CZK
22.7. 1 USD = 21.022000 CZK

Kde je ten kurz, kterým mi to počítá AXA ? Bylo to přes PayPal, způsob z platební karty AXA, přepočet ponechán na bance.
Díky za objasnění :)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 8. 2012 03:14

No mě poslední platba vychází - placeno v sobotu, zaúčtováno v pondělí, 277 zlotých z 1715,15 Kč

1 715,15 / 277 = 6,19187726

Currencies fluctuate every day. The rate shown applies to transactions processed by Visa Europe on 13 August 2012 with a currency conversion fee of 0.00%.

1 POLISH NEW ZLOTY = 6.191866 CZECH KORUNA
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 9. 11. 2012 15:57

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, podle návodu jsem si založil účet na PayPal, pak jsem k němu podle návodu přiřadil kartu a pak jsem, čekal, že si PayPal strhne tu ověřovací platbu, ale nic se nestalo, tak jsem zkusil na ebay koupit věc cca 600,- Kč, platba normálně proběhla, dokonce už ji mám odečtenou z účtu, ale žádná jiná platba s autorizačním číslem se nestrhla.

Udělal jsem něco blbě, nebo to tak dlouho trvá, nebo už se to nestrhává, nebo jak to je?
Nyny
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 11. 2012 16:25

Do urciteho limitu se platby strhavaji i u neoverenych karet, takze to je OK. Pokud si vzpominam, tak tam bylo neco jako odkaz "overit kartu" - brzy me pridani nove karty ceka, tak dam potom vedet, ale prece jen to jeste bude par mesicu trvat.
Zkusim se doma mrknout, co tam uvidim, mam tam totiz prirazenou jednu "neoverenou" kartu; tedy jestli se mi podari prihlasit - kdyz jsem se totiz pred nekolika dny prihlasil z Kambodze, tak mi sest minut po provedeni platby prisel e-mail, ze mi blokuji ucet, tak to bude asi jeste zajimave :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 9. 11. 2012 17:57

Děkuju za radu, měl jste pravdu, u karty je položka pro její ověření.
Nyny
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 11. 11. 2012 20:45

Tak jsem dal ověřit kartu, paypal si ztrhnul z účtu 50,- Kč, opsal jsem kód a karta je ověřena.

Teď mám ovšem jiný problém. Na účtu PayPal jsem měl 0,- Kč a když jsem prováděl platby, tak se platba odečetla z účtu přes kartu. Jenomže, teď mám na PayPal účtu 50,- Kč a když chci provést jakoukoli platbu, tak mi to nahlásí: "This transaction cannot be completed..." nic víc. Stále jsem přemýšlel, kde je chyba, až jsem přišel na to, že když dám, že chci poslat částku pod těch 50,- Kč, tak to jde.
PayPal prostě nechce použít kartu, ale jen to, co u něj mám, což je těch 50,- Kč. Poradíte prosím někdo, jak ho přinutit, aby používal kartu?
Nyny
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iura 11. 11. 2012 21:12

Odešli si těch 50 Kč na svůj účet v české bance. 8-)
Jinak při platbě jde zvolit, čím se má zaplatit, jde i vybrat kterou kartou, když jich tam máš víc.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 11. 11. 2012 21:29

To Nyny:

Pokud např. platíš 100 Kč, tak 50 Kč by mělo jít přímo z PayPalu a zbytek (tedy těch dalších 50 Kč) z karty (resp. z účtu, ke kterému je připojena).

Dotaz: máš na svém běžném účtu (resp. na připojené kartě) dostatek peněz pro svou platbu?
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 11. 11. 2012 22:14

iura píše:Odešli si těch 50 Kč na svůj účet v české bance. 8-)
Jinak při platbě jde zvolit, čím se má zaplatit, jde i vybrat kterou kartou, když jich tam máš víc.

tak tak, při platbě máš u zvoleného způsobu platby (u tebe zřejmě implicitně z PayPal Balance) možnost zvolit jiný způsob a vybrat kartu. Tam je dále možnost nechat přepočet kurzu buď kurzem PayPalu, tzn. platíš už částku přepočítanou na koruny (nebo v jaké měně je karta) a nebo druhá možnost - že převod provádí až banka, kde máš kartu. Např. u AXA by druhá možnost měla být výhodnější - lepší kurz přesně podle VISA bez dalších poplatků.
A na těch 50Kč bych se případně vykašlal, použiješ na drobné nákupy.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nyny 11. 11. 2012 23:30

iura píše:Odešli si těch 50 Kč na svůj účet v české bance. 8-)
Jinak při platbě jde zvolit, čím se má zaplatit, jde i vybrat kterou kartou, když jich tam máš víc.

Já potřebuji poslat peníze na PayPal svého syna. Postupuji takto:
1) přihlásím se na paypal
2) kliknu na Send Money
3) vyplním jeho mailovou adresu
4) vyplním částku (v tomto případě 1.500,- Kč)
5) ponechám CZK - Czech koruny
6) kliknu na záložku Personal
7) Nechám zaškrtnuto Gift
8) stisknu Continue
9) nahoře na formulářem se ukáže hláška: This transaction cannot be completed...
bez dalšího vysvětlení. Žádný výběr čím se má zaplatit se mi nezobrazil, stejně tak se nezobrazí žádné vysvětlení proč to nejde.
Pro úplnost, tkhle to vypadá:
Obrázek

Havers píše:To Nyny:

Pokud např. platíš 100 Kč, tak 50 Kč by mělo jít přímo z PayPalu a zbytek (tedy těch dalších 50 Kč) z karty (resp. z účtu, ke kterému je připojena).

Dotaz: máš na svém běžném účtu (resp. na připojené kartě) dostatek peněz pro svou platbu?

Na účtu je momentálně šesti místná suma, takže v tom problém určitě nebude.

A1rh- píše:
iura píše:Odešli si těch 50 Kč na svůj účet v české bance. 8-)
Jinak při platbě jde zvolit, čím se má zaplatit, jde i vybrat kterou kartou, když jich tam máš víc.

tak tak, při platbě máš u zvoleného způsobu platby (u tebe zřejmě implicitně z PayPal Balance) možnost zvolit jiný způsob a vybrat kartu. Tam je dále možnost nechat přepočet kurzu buď kurzem PayPalu, tzn. platíš už částku přepočítanou na koruny (nebo v jaké měně je karta) a nebo druhá možnost - že převod provádí až banka, kde máš kartu. Např. u AXA by druhá možnost měla být výhodnější - lepší kurz přesně podle VISA bez dalších poplatků.
A na těch 50Kč bych se případně vykašlal, použiješ na drobné nákupy.

Já tam fakt možnost jak čím se má platit nevidím, nejde to tam někde zvolit natvrdo?
Nyny
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iura 12. 11. 2012 01:25

My ale nevěděli, že chceš přesunout peníze na jiný účet PayPal, to je totiž něco jiného než platba obchodu přes PayPal. Budeš si muset dle mě ten svůj PayPal účet nejdřive nabít. Tedy převést tam peníze ze svého bankovního účtu bezhotovostním převodem, kartou jde asi jen platit obchodu. Popř. pokud by to šlo kartou nabít, tak by se ti to díky poplatkům nevyplatilo.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nyny 12. 11. 2012 08:47

Ale vždyť jak píšu, tak jednomu synovi těch 1.500,- Kč normálně poslat šlo, pak jsem založil účet druhému, a tam to najednou poslat nejde. Nejpitomější je, že to nenapíše důvod.

Edit: Tak jsem poslal těch 50,- Kč a ty se normálně převedly, ale teď už mi nejde poslat ani korunu, jakoby to nechtělo akceptovat mojí kartu nebo co, ale když se podívám do nastavení, tak tam je, že karta ověřená.
Nyny
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 12. 11. 2012 09:23

Hele a neprekrocil si treba PayPal limity?
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 12. 11. 2012 10:31

Udělal jsem nákup za 517,- Kč
Poslal jsem 1.500,- Kč
A teď jsem poslal těch 50,- Kč
Žádná další transkace neproběhla. Takže limit jsem určitě nepřekročil.
Nyny
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2012 11:46

A ucet/kartu uz mas overeny?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků