Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Matik 28. 5. 2005 20:09

to SP:
udělal jsem si průzkum, když jsem několika lidem položil otázku:"Znáte firmu Amway a co si o ni myslíte?" Dostalo se mi takových odpovědí:
1.To jsou fanaticim Roman, Hassmann jednou vypil flašku LOC.
2.Kupuju a používám LOC od známého, jinak s Amway nemám nic společného.
3.To je podomní prodej.
4.Potřebujou akorát nalákat lidi, jinak by si totiá nic nevydělali.
5.Sám jsem dělal Amway a ztratil jsem několik kamarádů, když si oni o mě začali myslet,že zneužívám našeho kamarádství tak, že bych měl mít prospěch z toho, co by oni dělali jako mí potencionální downlini.
6.Bydlím u rodičů, rodiče mi výrobky používat nebudou, já sám nevím komu je mám prodat, tak proč bych si měl kupovat startovní soupravu? Proč bych tedy já sám měl prodávat něco co sám nepoužívám?
7.Je to ztráta času vysvětlovat lidem plán a oni, když stejně nebudou chtít se zaregistrovat, tak se nezaregistrují.
8.A pak je tu spousta výmluv a různých důvodů proč tento byznys Amway nedělat, na které jste již odpověděl v předešlém fóru, při staré graf. podobě.
Proč si myslíte, že má firma Amway, takové veřejné mínění u lidí?
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 29. 5. 2005 22:41

Matik píše:to SP:
udělal jsem si průzkum, když jsem několika lidem položil otázku:"Znáte firmu Amway a co si o ni myslíte?" Dostalo se mi takových odpovědí:
1.To jsou fanaticim Roman, Hassmann jednou vypil flašku LOC.
2.Kupuju a používám LOC od známého, jinak s Amway nemám nic společného.
3.To je podomní prodej.
4.Potřebujou akorát nalákat lidi, jinak by si totiá nic nevydělali.
5.Sám jsem dělal Amway a ztratil jsem několik kamarádů, když si oni o mě začali myslet,že zneužívám našeho kamarádství tak, že bych měl mít prospěch z toho, co by oni dělali jako mí potencionální downlini.
6.Bydlím u rodičů, rodiče mi výrobky používat nebudou, já sám nevím komu je mám prodat, tak proč bych si měl kupovat startovní soupravu? Proč bych tedy já sám měl prodávat něco co sám nepoužívám?
7.Je to ztráta času vysvětlovat lidem plán a oni, když stejně nebudou chtít se zaregistrovat, tak se nezaregistrují.
8.A pak je tu spousta výmluv a různých důvodů proč tento byznys Amway nedělat, na které jste již odpověděl v předešlém fóru, při staré graf. podobě.
Proč si myslíte, že má firma Amway, takové veřejné mínění u lidí?f/quote]


ad 1) tento bod se netýká firmy Amway, ale jednání konkrétního distributora. Kromě toho, můj názor je, že to Roman Hassmann nikdy neudělal. Pokud ovšem za vypití celé lahve nepovažujete jedno loknutí.
ad 2) bez komentáře
ad 3) není to podomní prodej - opět se jednalo o osobní zkušenost s konkrétním distributorem, ne s firmou Amway, která mimochodem podomní prodej nedoporučuje.
ad 4) lákáním lidí nikdo nic nezíská. Kdo někdy vytvořil organizaci třeba 50ti lidí, dá mi za pravdu, že daleko důležitější je poskytnutí pomoci zaregistrovaným lidem.
ad 5) zajímavé. Já mám přesně opačnou zkušenost. Moc by mě zajímalo, jakým způsobem to dotyčný člověk dělal, že přišel o kamarády. Já jsem kupříkladu dodnes vděčný svému sponzorovi za pomoc, kterou mi poskytoval a dodnes poskytuje. A jakkoliv se Vám to může zdát postavené na hlavu, přeji mu, aby z mé organizace vydělal třeba milionkrát tolik, co dnes vydělává. Víte proč? Protože pro mě to bude znamenat zvýšení obratu a samozřejmě také vyšší výdělek... :D
ad 6) tento bod není ničím jiným než výmluvou. Na tomto příkladě lze nádherně demonstrovat, že kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Nevím, proč by nemohl používat svou zubní pastu, svůj kartáček na zuby, svůj deodorant atd. Když jsem s Amway začínal já, vydělával jsem si na brigádách a zpočátku jsem výrobky kupoval domů za své... Ovšem pokud bych se hned zpočátku k tomuto podnikání stavěl tak, že a priori budu předpokládat, že si to zboží rodiče nebudou kupovat, aniž bych se alespoň pokusil o to, aby ho vyzkoušeli, pak věřím, že by si ho mí rodiče kupovat nezačali...
ad 7) "Je to ztráta času vysvětlovat lidem plán a oni, když stejně nebudou chtít se zaregistrovat, tak se nezaregistrují." Přiznám se, že bych také chtěl mít schopnost ještě předtím, než ukážu někomu plán, rozpoznat, zda dotyčný člověk bude úspěšný či nikoliv. Bohužel, zatím jediný způsob, který se osvědčil, je, ukázat plán "všemu co se hýbe". A jestli je to ztráta času? Spíše než člověka, který tvrdí že ano, byste se měl zeptat lidí, kteří opravdu ukazují plány pravidelně. Pokud se ale někdo vyleká po 3, 5 nebo 10 plánech, je jasné, že mu to nemůže fungovat.

Proč si myslím, že má firma Amway takové veřejné mínění? Možná to bude tím, že jste se ptal lidí, kteří v Amway neuspěli nebo dokonce lidí, kteří čerpají své informace z agentury JPP (jedna paní povídala). Je to přesně o tom, o čem psal Anonymní ve svém anglicky psaném příspěvku. Zkuste se zeptat někoho, kdo je na 21%. Uvidíte, že jejich názory budou diametrálně odlišné od názorů lidí, kteří v tomto podnikání neuspěli. Zkuste se zeptat třeba p. Radka Johna, prof. J. Jindry atd. Tito lidé sice nikdy toto podnikání aktivně nebudovali, ale vzhledem ke svým profesím o něm hodně vědí.
SP

Odeslat příspěvekod Matik 30. 5. 2005 10:07

for all:
jenže to je problém, v předešlé grafické podobě tohoto fóra bylo odpovězeno snad téměř vše co se Amway týká. V nové podobě fóra nejsou příspěvky od účastníku až tak časté jako v předešlé graf, podobě.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel V. 30. 5. 2005 10:58

To Matik:

A Vy se k firme Amway stavite jak? Z Vasich prispevku predpokladam, ze jste vetsinu z techto dvou diskusi shlednul... Nebo jste registrovan?
Pavel V.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 31. 5. 2005 12:01

Já jsám jsem "dělal" Amway několik let a tomu že Roman LOC vypil bych i věřil. Ale určitě ne celou láhev.
Patřil jsem do skupiny Martina Jandy - jež byl přímo můj sponzor a jeho byl Roman Hassmann, takže jsem k němu vůbec neměl daleko a zezačátku mi hodně pomáhal a pamatuji si velmi dobře na vzájemné pěkně dlouhé hovory skoro každou noc.
Systém mě moc bavil a hodně mi dal. Sám jsem se moc daleko nedostal. Udělal jsem Bleska, pak Quick Silver a skupina si mi dostala k 15 procentům. Hrouzně rád jsem poslouchal americké kazety, ketré mi tenkrát Roman půjčoval. Hlavně Diamonds Cuts, které si ještě někdy i dnes poslechnu. Na namotivování fakt super.
Proč jsem systému nechal? No protože jsme s tátou rozjeli stavební firmu a začalo to jít tako dobře, že už jsem neměl skoro žádný čás a hlavně začalo peněz bylo jak sraček, takže mě už nebavilo obíhat negáče. :o))
Je to systém kde je obrovské množstí skvěle naladěných lidí, kteří si rádi pomáhají. Dokonce i crosslajni. Jednou když Roman nemohl - zrovna jak rozstřelil Camaro, tak mi přijel udělal plát zde již zmiňovaný Roman Čížek. Jinak skvělej člověk. I když jsem pak slyšel že se od Romana nějak trhl a začal si rozvíjet svůj vlastní systém. Ovšem nepochybuji, že on na to má.
Na druhou stranu mám-li být upřímný, tak silně pochybuji, že někdo kdo začne dnes má šanci se dostat někam na úroveň smaragda. Na dimanta může rovnou zapomenout. I když nic není nemožné. :o))
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel V. 31. 5. 2005 12:34

Mohl bych vedet z ceho prameni Vase pochybnosti, ze dnes uz neni sance se dostat na "kamenou" uroven? ;-)
Pavel V.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matik 31. 5. 2005 13:40

to Pavel V:
Můj postoj k firmě Amway je asi takový, že jsem sice zaregistrován, ale rozhodl jsem se nesponzorovat lidi. S výrobky jsem naprosto spokojen.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 31. 5. 2005 13:47

to Pavel V: nebo to SP:
Když už jsme u těch ocenění. Napište sem jaká kritéria musí splňovat člověk, který má ocenění Zakladatelský smaragdový NVP, což jsou pozice Romana Hassmanna a Romana Čížka. Ať alespoň vidíme kam se tihle dva za 11 let vypracovali. Je pravda, že Roman Hassmann sponzoruje Romana Čížka? A docela by mě zajímalo, i když na tuto otázku mi tu asi nikdo neodpoví, který NVP má v ČR největší šířku a kolik má do šířky. Je mi jasné, že mi do toho nic není, ale docela by mě zajímalo jestli právě Hassmann a Čížek dále osobně sponzorují lidi nebo těží jen ze své hloubky.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 31. 5. 2005 14:51

to Matik:
Ano Roman Hassmann je přímým sponzorem Romana Čížka. Hassmann a Čížek samozřejmě dále osobně sponzorují lidi. Několikrát jsem byl u toho. No největší šířka je k ničemu. Já osobně jsem měl zasponzorovanejch 20 lidí, ale jenom 5 z toho něco dělalo a tři fakt makali. Takže když budeš mít zasponzorovanejch 100 lidí a bude dělat jen jeden, tak z toho nemáš vůbec nic!

to Pavel. V.
ze své více jak pětileté praxě, kdy se mi podařilo vytvořit skupinu standardně dělající kolema 5 až 6 tisíc bodů, měl jsem něco okolo 100 downlinů, ve třech vyrovnaných větvích - dobrá práce Romana Hasmana :)
jak dlouho už je Roman Hassmann smaragd? Pročpak se mu nedaří dosáhnout diamanta? Prostě už je pozdě a šance že vytvoříš 6 větví z nich každá dělá stabilně obrat přes půl milionu Kč je teoreticky nulová. Ovšem prakicky to pořád možné je. Ale určitě ne větvema jenom v ČR. Podívej se kde všude má 21%ní větve Don King, Rick Setzer a další. Ani těm se to nepodařilo pouze s větvemi v USA!!!!

Jinak musím uznat že ten školící systém je fakt skvěle vymyšlen a skvěle prezentován. Samozřejmě Dextrovi je úplně ukradený jestli nějakej Hassmann nebo někdo jinej bude mít peníze, jemu jde jenom o to aby je měl on (samořejmě dnes už je vysmátej a je mu to ukradený). jenže ví, že když to takhle podá, tak z toho nic nebude, takže to musí pěkně zabalit a podat. Tohle vůbec nemyslím ve zlém, ba právě naopak. Je to fakt skvěle zmáknutý a sám to ve svém podnikání využívám.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 1. 6. 2005 10:56

Matik píše:to Pavel V: nebo to SP:
Když už jsme u těch ocenění. Napište sem jaká kritéria musí splňovat člověk, který má ocenění Zakladatelský smaragdový NVP, což jsou pozice Romana Hassmanna a Romana Čížka. Ať alespoň vidíme kam se tihle dva za 11 let vypracovali. Je pravda, že Roman Hassmann sponzoruje Romana Čížka? A docela by mě zajímalo, i když na tuto otázku mi tu asi nikdo neodpoví, který NVP má v ČR největší šířku a kolik má do šířky. Je mi jasné, že mi do toho nic není, ale docela by mě zajímalo jestli právě Hassmann a Čížek dále osobně sponzorují lidi nebo těží jen ze své hloubky.d/quote]


Zakladatelský smaragdový NVP sponzoruje alespoň 3 větve, z nichž každá se kvalifikuje na maximální výkonnostní odměnu (21%) všech 12 měsíců v hospodářském roce.
Kdo z distributorů má v ČR největší šířku Vám opravdu nikdo neřekne. Mám tu ale pár postřehů ze zahraničí:
Dvojití diamantoví NVP Brig a Lita Hartovi osobně zasponzorovali přibližně 60 distributorů z čehož vzešla organizace, ve které je dnes přes 200000 lidí včetně 80 Diamantových nebo vyšších NVP, 240 Smaragdových NVP a tisíce Platinových NVP.
Korunní NVP Kenny Stewart osobně zasponzoroval 66 distributorů a dnes má ve své organizaci přes 70000 lidí včetně 11 dalších Diamantových NVP.
Když se v televizní show 20/20 dotázali Billa Britta, jaké je tajemství jeho úspěchu v Amway, odpověděl: „Jednoduše jsem ukázal plán 1200 lidem. 900 řeklo „Ne“ a jen 300 podepsalo soupravu. Z těch 300 udělalo něco jen 85. Z těch 85 to 35 vzalo vážně. A z těchto 35 mě 11 učinilo milionářem. Bill Britt je dnes Zakladatelský korunní velvyslanecký NVP (jeho sponzor - Dominic Coniguliaro - je osobně sponzorován Dexterem Yagerem).
V roce 2004 měl Dexter Yager mj. 4 větve na úrovni Korunního NVP nebo výše, 3 větve na úrovních Dvojitého nebo Trojitého diamantového NVP, 2 větve na úrovni Ředitelského diamantového NVP a další 3 větve na úrovni Diamantového NVP. Kolik má Dexter dalších větví do šířky (Smaragdi a níže), to opravdu nevím, ale rozhodně jich nebude mít jen 20.
A perlička na závěr: dvěma ditributorům na světě se podařilo dosáhnout úrovně Double Crown Ambassador (DCA) - minimálně 40 větví, které se kvalifikují na 21% minimálně 6 měsíců v hospodářském roce. Jsou to Kaoru Nakajima (DCA 50FAA) a Holly Chen & Barry Chi (DCA 40 FAA) Kaoru Nakajima ovládá přes 40% japonského trhu a má ve své skupině mj. 2 Zakladatelské korunní velvyslanecké NVP, 4 Korunní velvyslanecké NVP, 6 Trojitých diamantových NVP, 15 Dvojitých diamantových NVP, 40 Ředitelských diamantových NVP a 200 Diamantových NVP (info z r. 2003). Kolik plánů myslíte, že tito lidé ukázali? 5? 10? 50? Asi ne. Snad každému už dochází, že to není o štěstí, prostě byli ochotni odvést více práce než ostatní. Když ukážete 1200 plánů jako Bill Britt, dám ruku do ohně za to, že budete v tomto obchodě úspěšní. Jestli spoléháte na to, že zasponzorujete 3 lidi a budete smaragdi, pak mám pro Vás špatnou zprávu - pravděpodobnost je opravdu hodně malá.
SP

Odeslat příspěvekod ddd 1. 6. 2005 12:48

Milý Satisi (předpokládám že pod SP jsi to ty),
čte se to krásně a je to fakt super, že se jim podařilo vytvořit takovou organizaci. Jenže v době kdy oni byli přímo pod Dextrem a začínali, tak Amway skutečně nikdo neznal a lidi neměli tak negativní reakce. Mám-li se přiznat, tak 1200 plánů mi teda přijde docela málo na to co se mu povedlo vybudovat. Dnešní problém je v tom, že když ukážeš 1200 plánů, tak z toho určitě nezasponzoruješ 300 lidí, ale maximálně tak 50.
Řekneš někomu Amway a všichni si pod tím představí buď něco jako Herbalafi nebo organizaci Maxe Schwarze, které jsou založené na tom, že vyděláváš na tom, že prodáváš. A to hrozně lidí odradí. Jinak business to je fakt super, bohužel dnes již trošku pozdě na to, aby ses dostal na diamantovou pozici. I když možné to je taky. Ovšem podívej se na to, na jak dlouho roman "skejsnul" na smaragdu. A to je Amwayják jako hrom a má obrovskou úspěšnost v plánech. Mně osobně ho poprvé ukázal on a já pak nemohl tři noci spát. :o)))
ddd

Odeslat příspěvekod Návštěvník 1. 6. 2005 12:49

Samozřejmě jsem měl na mysli Herbalife, šlo o překlep
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matik 2. 6. 2005 08:59

for all:
To je právě to co se mi na Amway nelíbí, že Amwayáci jsou placeni za kvantitu a ne za kvalitu, člověk se může suprově naučit kontaktovat, ukazovat plány, špičkově dělat follow-upy, ale když se někdo nechce zaregistrovat, tak se nezaregistruje ani, kdybych se postavil na hlavu, pár odmítnutí mě neodradí, ale pak člověk ukazuje plány lidem, kteří už je viděli a odmítli, kontaktuje lidi, kteří už nabídku Amway odmítli atp. Výrobky jsou opravdu kvalitní, 100%-ní záruka na vrácení peněz je super, ale to je jediné co já osobně ze systému využívám.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 2. 6. 2005 10:57

ddd píše:Milý Satisi (předpokládám že pod SP jsi to ty),
čte se to krásně a je to fakt super, že se jim podařilo vytvořit takovou organizaci. Jenže v době kdy oni byli přímo pod Dextrem a začínali, tak Amway skutečně nikdo neznal a lidi neměli tak negativní reakce. Mám-li se přiznat, tak 1200 plánů mi teda přijde docela málo na to co se mu povedlo vybudovat. Dnešní problém je v tom, že když ukážeš 1200 plánů, tak z toho určitě nezasponzoruješ 300 lidí, ale maximálně tak 50.
Řekneš někomu Amway a všichni si pod tím představí buď něco jako Herbalafi nebo organizaci Maxe Schwarze, které jsou založené na tom, že vyděláváš na tom, že prodáváš. A to hrozně lidí odradí. Jinak business to je fakt super, bohužel dnes již trošku pozdě na to, aby ses dostal na diamantovou pozici. I když možné to je taky. Ovšem podívej se na to, na jak dlouho roman "skejsnul" na smaragdu. A to je Amwayják jako hrom a má obrovskou úspěšnost v plánech. Mně osobně ho poprvé ukázal on a já pak nemohl tři noci spát. :o)))


Můžete hledat spousty důvodů, abyste si zdůvodnil, proč toto podnikání pro Vás nemůže fungovat. A můžu Vás ubezpečit, že když půjdete plán ukazovat s postojem, jaký máte teď, tak se Vám opravdu podaří zasponzorovat jen 50 lidí z 1200. Moje zkušenost je, že se sponzoruje cca 20-25% lidí, kteří viděli plán. Samozřejmě, že statistiky fungují lépe u většího počtu lidí (to, že ukážete plán 10 lidem a zaregistruje se jeden nemusí znamenat, že jste méně úspěšný).
Kdyby všichni uvažovali jako Vy (viz: dříve to bylo lehké sponzorovat), pak by asi v Koreji nemohlo být během posledních několika let 8 nových Crown Ambassadorů. Jak si vysvětlíte, že Holly Chen & Barry Chi dosáhli úrovně Double Crown Ambassador v roce 2004 - tedy v době, kdy už v jejich rodné zemi Amway působila 22 let? Věřte tomu nebo ne, ale reakce lidí jsou celou tu dobu stejné - ti, co něco hledají, se chopí příležitosti, kterou jim nabízíme a ti, co nic nehledají, se jí nechopí. Ten, kdo vydrží probrat dostatečné množství lidí, aby našel ty, co něco hledají, má v tomto podnikání úspěch.
To, že Roman Čížek je Zakladatelský smaragd, už jsem rozebíral. Když jsem psal o tom, že hlavní příčinou může být nedostatek motivace k vyšším výdělkům, byly to tehdy pouze spekulace. Později jsme se o tom bavili s Romanem a on mi to potvrdil. S příjmem Zakladatelského smaragda se v ČR žije životní styl o jakém se Vám ani nesnilo. Proto bych na Vašem místě nespekuloval o tom, proč ten a ten je takový a makový odznak. Pokud chcete více, máte šanci to dokázat. Ukažte 1200 plánů a potom si povíme, jakou skupinu budete mít. Přestaňte teoretizovat co by kdyby a namísto toho ukazujte plány. Pak se společně podíváme na výsledky a můžeme diskutovat. Nebo si můžete neustále zdůvodňovat, proč Vám to nebude fungovat, logicky si "oddůvodnit", že ukazování plánů vlastně nemá smysl a žádný plán neukázat. Hádejte, který z těchto přístupů Vám přinese v tomto podnikání úspěch?
SP

Odeslat příspěvekod SP 2. 6. 2005 11:07

Matik píše:for all:
To je právě to co se mi na Amway nelíbí, že Amwayáci jsou placeni za kvantitu a ne za kvalitu, člověk se může suprově naučit kontaktovat, ukazovat plány, špičkově dělat follow-upy, ale když se někdo nechce zaregistrovat, tak se nezaregistruje ani, kdybych se postavil na hlavu, pár odmítnutí mě neodradí, ale pak člověk ukazuje plány lidem, kteří už je viděli a odmítli, kontaktuje lidi, kteří už nabídku Amway odmítli atp. Výrobky jsou opravdu kvalitní, 100%-ní záruka na vrácení peněz je super, ale to je jediné co já osobně ze systému využívám. /quote]


I já ukazuji plány lidem, kteří je už viděli. Koneckonců, já jsem se Amway setkal celkem 4x. Kdyby mého sponzora odradila má věta: "Jestli je to Amway, tak do toho nejdu", pak by dnes neměl 21% větev. Také si můj sponzor mohl logicky zdůvodnit, že nemá smysl mi ukazovat plán...
Já sám mám ve skupině distributora, který se ode mě ani nenechal nakontaktovat, ovšem já jsem znal někoho jiného, kdo znal někoho jiného, kdo znal někoho jiného, kdo znal tohoto člověka a dnes je tento člověk v mé organizaci 4 v hloubce a je na 21%. Také jsme si všichni mohli logicky zdůvodnit, že vlastně nemá smysl tomuto člověku ukazovat plán, když mě už jednou odmítl...
SP

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků