Výběr pojištění pro dítě

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zkušenost 9. 6. 2005 18:11

Pokud mohu nabídnout či osvětlit produkt Aegonu, investiční dětské pojištění Juventus. Bourá mnoho věcí, které tu byly řečeny, mění pohled a možnost na pojistku jako takovou, ale je zde obrovský deficit asi spíše v neznalosti než produktu jako takovém.
Věk 0 - 26, rizika do 18 ti let.
smrt pojištění - 0,-Kč (k čemu mít finance při úmrtí potomka a proč zbytečně platit za riziko. Výborný tah)
trvalé následky úrazu 0-500 tisíc dle zájmu a za jednu cenu. Možno bez rizika nebo do půl milionu, to znamená, že mohu jen spořit v investicích.
Při invaliditě či úmrtí poplatníka pojišťovna doplatí do konce a vyplatí, přičemž možno sjednat sirotčí rentu ve výši dvojnásobku roční platby, kterou vyplácí pojišťovna dítěti a přitom mu doplatí až do konce pojistku.
A jsou dva druhy Juventusu, Global, investiční s možností zřejmých vyšších výnosů, nebo Garant, kde je zaručená výše zhodnocení a výplaty, pro ty kteří neradi riskují.
Je jen na Vás co si vyberete a očekáváte. Pokud bude zájem, jsem zde i v ostatních produktech a práci u Aegonu.
zkušenost

Odeslat příspěvekod K. Doležal 10. 6. 2005 07:30

Vaše reklama mě pobavila. Můžete mi prosím sdělit pár informací?
Mám ročni dceru. Vyberte mi nějaké vhodné pojištění, asi Juventus. Sám určete rizika a výše částek. A zajímá mě: kolik a jak dlouho budu platit, co všechno tím bude pojištěno, jaké všechny poplatky budu platit a kolik činí, kolik dostanu nakonec. Pokud Vám tyto informace nestačí, a já myslím, že by měly, klidně vzneste doplňující dotaz.

Hezký den. Jsem s pozdravem.
K. Doležal

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 6. 2005 07:36

[quote="zkušenost";Pokud mohu nabídnout či osvětlit produkt Aegonu, investiční dětské pojištění Juventus. Bourá mnoho věcí, které tu byly řečeny, mění pohled a možnost na pojistku jako takovou, ale je zde obrovský deficit asi spíše v neznalosti než produktu jako takovém.
Věk 0 - 26, rizika do 18 ti let.
smrt pojištění - 0,-Kč (k čemu mít finance při úmrtí potomka a proč zbytečně platit za riziko. Výborný tah)
trvalé následky úrazu 0-500 tisíc dle zájmu a za jednu cenu. Možno bez rizika nebo do půl milionu, to znamená, že mohu jen spořit v investicích.
Při invaliditě či úmrtí poplatníka pojišťovna doplatí do konce a vyplatí, přičemž možno sjednat sirotčí rentu ve výši dvojnásobku roční platby, kterou vyplácí pojišťovna dítěti a přitom mu doplatí až do konce pojistku.
A jsou dva druhy Juventusu, Global, investiční s možností zřejmých vyšších výnosů, nebo Garant, kde je zaručená výše zhodnocení a výplaty, pro ty kteří neradi riskují.
Je jen na Vás co si vyberete a očekáváte. Pokud bude zájem, jsem zde i v ostatních produktech a práci u Aegonu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod happy-guy 31. 10. 2005 13:13

Je víc možností, já doporučuji Amcico AIG Life.
tel.: 604531473, t.misina@seznam.cz
happy-guy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod happy-guy 31. 10. 2005 14:15

Amcico AIG Life má na trhu pojištění Školák:
Trvalá invalidita následkem úrazu: 500 000,- Kč
Chirurgický zákrok z důvodu úrazu: 10 000,- Kč
Denní odškodné při hospitalizaci: 100,- Kč
Denní odškodné při rekonvcalescenci: 50,- Kč

Pojištění rodiče: smrt následkem úrazu 100 000,- Kč
trvalá invalidita úrazem 100 000,- Kč

Lze sjednat na tyto částky nebo jejich násobky (od 1 do 4 násobku). Tj. roční pojistné už od 1260,- Kč.

K tomu je možné přikoupit USA klinika plus program za 1066,- Kč ročně a v případě vážných zdravotních komplikací mít možnost konzultovat zdravotní stav s předními klinikami v USA.

Lze ovšem sjednat i individuální pojištění kde bude zahrnut nejenom úraz ale i nemoc.

Pro další informace jsem k dospozici na t.misina@seznam.cz
happy-guy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod happy-guy 31. 10. 2005 14:19

To, že vklady v pojišťovnách jsou ve větším riziku, než v bankách je BLUD!!! Člověk co toto prohlásí patrně o pojišťovnictví neví vůbec nic. Je to přesně naopak. Peníze v pojišťovně jsou v té největší jistotě a většinou se zhodnocují nadinflačním procentem. Ale pokud si někdo myslí, že nejlepší kauf je vkladní knížka s 0,5% ročním zhodnocením vkladu, tak mu to nebudu vymlouvat.
happy-guy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 10. 2005 17:06

happy-guy píše:To, že vklady v pojišťovnách jsou ve větším riziku, než v bankách je BLUD!!! /quote]

Jak se to vezme. Pokud zkrachuje pojišťovna, nikdo za ní nic nezaplatí (u nás příklad pojišťovna Morava). Když zkrachuje banka, stát za ní (prostřednictvím fondu pojišťění vkladů) zaplatí (u nás) 90 % vkladu, maximálně ekvivalent 25 000 EUR (tedy částku, kterou většina lidí na účtě nemá; většinou je tato částka i překročena, u většiny bank to byly 4 000 000 Kč). Navíc pokud má banka sídlo v jiné zemi, vyplácí se podle podmínek dané země. Takže např. pokud si dám peníze do rakouské banky (na našem území), budu odškodňován podle rakouských zákonů, tedy 100 % vkladu (max. 20 000 EUR). Znáte někdo něco jistějšího?
A s tím zhodnocením to taky není tak růžové. Technická úroková míra je v současné době 2,4 %. Navíc značnou část zisku pohltí provize (obvykle je to celé první roční pojistné, někdy i víc), náklady a zisk pojišťovny + samozřejmě něco pohltí riziko, které smlouva obsahuje. Takže z 2,4 % hrubého nemusí být taky žádný čistý zisk. Výsledkem je, že klient nemusí dostat ani to, co tam vložil.

A pak jde o to zhodnocení, např. já mám ING konto, kde je 1,6 %, potom něco u Fio na 5 % a něco na 3,3 % (samozřejmě nejsem blázen, abych výrazně přesáhl pojištěnou hranici), což v porovnání s pojišťovnou nevychází až tak špatně. Vím, že víc se dá získat třeba ve fondech (ale samozřejmě i ztratit - viz obec Okříšky, která přišla ve fondu Pioneer o 3 000 000 Kč; http://vorisek.cz/_text.php?clanek=83 ), ale to prostě není nic pro mě. Navíc k čemu je cpát prachy někam, kde budou dlouhodobě vázány, abych se díval, jak mi rostou? Není lepší si jich užít? Docela se divím lidem, co se nechají zblbnout, vezmou si životní pojištění a pak si vezmou ledničku na Multiservis. :mrgreen:
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod happy-guy 31. 10. 2005 19:23

PatrikChrz píše:
happy-guy píše:To, že vklady v pojišťovnách jsou ve větším riziku, než v bankách je BLUD!!! /quote]
Jak se to vezme. Pokud zkrachuje pojišťovna, nikdo za ní nic nezaplatí (u nás příklad pojišťovna Morava). Když zkrachuje banka, stát za ní (prostřednictvím fondu pojišťění vkladů) zaplatí (u nás) 90 % vkladu, maximálně ekvivalent 25 000 EUR (tedy částku, kterou většina lidí na účtě nemá; většinou je tato částka i překročena, u většiny bank to byly 4 000 000 Kč). Navíc pokud má banka sídlo v jiné zemi, vyplácí se podle podmínek dané země. Takže např. pokud si dám peníze do rakouské banky (na našem území), budu odškodňován podle rakouských zákonů, tedy b]100 % vkladu [/b](max. 20 000 EUR). Znáte někdo něco jistějšího?
A s tím zhodnocením to taky není tak růžové. Technická úroková míra je v současné době 2,4 %. Navíc značnou část zisku pohltí provize (obvykle je to celé první roční pojistné, někdy i víc), náklady a zisk pojišťovny + samozřejmě něco pohltí riziko, které smlouva obsahuje. Takže z 2,4 % hrubého nemusí být taky žádný čistý zisk. Výsledkem je, že klient nemusí dostat ani to, co tam vložil.

A pak jde o to zhodnocení, např. já mám ING konto, kde je 1,6 %, potom něco u Fio na 5 % a něco na 3,3 % (samozřejmě nejsem blázen, abych výrazně přesáhl pojištěnou hranici), což v porovnání s pojišťovnou nevychází až tak špatně. Vím, že víc se dá získat třeba ve fondech (ale samozřejmě i ztratit - viz obec Okříšky, která přišla ve fondu Pioneer o 3 000 000 Kč; http://vorisek.cz/_text.php?clanek=83 ), ale to prostě není nic pro mě. Navíc k čemu je cpát prachy někam, kde budou dlouhodobě vázány, abych se díval, jak mi rostou? Není lepší si jich užít? Docela se divím lidem, co se nechají zblbnout, vezmou si životní pojištění a pak si vezmou ledničku na Multiservis. :mrgreen:!/quote]




Zase vedle. Pojistovny maji od statu daleko prisnejsi dohled nez banky. Jakmile v pojistovne klesnou technicke rezervy pod urcitou hranici, stat zasahne. Bud se takova pojistovna dostane pod nucenou spravu, nebo se zlikviduje, ale cely svuj pojistny kmen odproda jine pojistovne. Zakaznici krachujici pojistovny jsou pak o teto zmene informovani a maji urcitou lhutu na to, aby se vyjadrili, zda-li s prevodem pod jinou pojistovnu souhlasi.
A jen tak mimochodem, kolik u nas od revoluce krachlo pojistoven? A kolik bank? A kolik kampelicek?
A pokud odmitneme zivotni pojisteni, jake jsou dalsi moznosti zabezpecit si penize na stari? Spolehat na statni duchod?
A jak zajistit to, aby mela moje rodina dostatek penez, pokud by se mne nahodou neco stalo a nemohl bych z duvodu smrti nebo invalidity dal prinaset prijem do sve rodiny?
Ja netvrdim, ze se do zivotniho pojisteni musi vrazet nejake velke prachy. Jiste i jine moznosti zhodnoceni vkladu jsou uzitecne, ale kdezto u jinych forem sporeni moje rodina v pripade nestesti dostane jenom to, co je tam nasporeno, v zivotnim pojisteni dostane daleko vic, nez jsem byl schopen nasporit a tudiz i pri vypadku jednoho, castokrat i jedineho prijmu do rodiny je tato financne zajistena. Uz za 1000,-Kc mesicne jsem schopen sestavit zivotni pojisteni na 500 000,-Kc a to uz jsou nejake penize.
Ja osobne mam i zivotni pojistku, i penzijni pripojisteni i ING konto i stavebni sporeni. Kazdy z techto produktu ma svuj vyznam. Ale clovek, ktery ma rodinu a deti a nema zivotni pojisteni je podle me blazen.
Patriku, o pojisteni uz na toto forum radeji nic nepiste, protoze jste neuveritelne vedle. Co veta to blud.
happy-guy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 11. 2005 07:12

happy-guy píše:Zase vedle. Pojistovny maji od statu daleko prisnejsi dohled nez banky. Jakmile v pojistovne klesnou technicke rezervy pod urcitou hranici, stat zasahne. Bud se takova pojistovna dostane pod nucenou spravu, nebo se zlikviduje, ale cely svuj pojistny kmen odproda jine pojistovne,...

Možná se shodneme na tom, že krach pojišťovny je méně pravděpodobný, než krach banky. A krach v důsledku nepříznivého pojistného průběhu je ještě méně pravděpodobný (díky zajišťovnám; i když zrovna tady Morava "dojela", kvůli špatně sepsaným zajišťovacím smlovám). Ale bohužel je zde stále možnost vykradení (vytunelování), které se dá provést tak rychle, že stát prakticky nemá možnost zasáhnout. A pojistný kmen koupí jiná pojišťovna jen v případě, že se jí to vyplatí (tedy že ztráta není výrazně vyšší, než náklady na získání adekvátního počtu klientů).

Z pojišťoven vím jen o jedné, která zkrachovala - Morava. Jenže na rozdíl od bank a kampeliček, kde lidé dostali náhrady jejichž maximální výše byla dostatečně vysoká na to, aby se běžných lidí nedotkla (většinou do 4 000 000 Kč), u Moravy nedostali NIC!

Co se týče té invalidity. "Invalidida", co je součástí běžného životního pojištění, znamená jen zproštění od placení (tedy, že už nemusím nic platit a přitom při dožití je výplata stejná, jako bych platil) a ne nějaký "invalidní důchod" jak se poměrně dost lidí (mylně) domnívá. Navíc musí jít o
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 11. 2005 07:14

Když už, tak je mnohem výhodnější čistě rizikové životní pojištění - tedy plnění pouze v případě smrti (eventuelně plus úrazové pojištění). Jenže to agenti neradi prodávají, jsou tam poměrně malé provize. Navíc plnění z úrazového pojištění při běžných úrazech často nestojí za řeč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod happy-guy 2. 11. 2005 08:31

PatrikChrz píše:Když už, tak je mnohem výhodnější čistě rizikové životní pojištění - tedy plnění pouze v případě smrti (eventuelně plus úrazové pojištění). Jenže to agenti neradi prodávají, jsou tam poměrně malé provize. Navíc plnění z úrazového pojištění při běžných úrazech často nestojí za řeč.
happy-guy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 11. 2005 12:18

Zas tak dlouho to být nemusí. Provize se obvykle vyplácejí po dobu tří let. A protože do dvou let není nárok na odbytné, je vysoce pravděpodobné, že klient zůstane i u špatné smlouvy alespoň ty dva roky. A když se za dva roky dozví, kolik by dostal odbytné (a kolik zatím zaplatil), tak je celkem velká šance, že u smlouvy zůstane dál. Navíc není kam uniknout. Když už se rozhodne, že si pořídí životní pojistku, podmínky, které dostane, se až tak neliší (stejná technická úroková míra (nařízení ministerstva financí), stejné úmrtnostní tabulky, více méně stejné provize).

Jo, v pojišťovnictví se točí velké prachy, navíc přetlak na trhu je dost velký, takže "prodat" je dneska docela umění. Mě stačí, když si alespoň pár lidí tuhle diskusi přečte a předtím než nějakou smlouvu uzavře, tak vezme do ruky kalkulačku a bude aspoň trochu přemýšlet.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 10. 11. 2005 04:48

Michalekk píše:Dle mého názoru dítě pojištění nepotřebuje...Myslíte,že Vám těch pár tisíc v případě umrtí potomka pomůže ? Ne! Raději udělejte stavebko, popřípadě jiný program, který se ovšem zabývá výhradně spořením, ne pojištěním..to je dle mého názoru vyhazování peněz oknem.e/quote]


A co třeba v případě úrazu dítěte? Trvalých následků? Nebo dlouhodobé nemoci, kdy rodič nemůže do práce a žije jen z nemocenské? Ten úraz se ovykle ještě vyléčí, ale co těžká onemocnění? Cukrovka u dětí už dneska není až takovou vyjímkou, nemluvě o slepotě, AIDS, rakovině... To vše jsou situace, kdy budete pro dítě potřebovat více prostředků, než třeba zvládnete sam naspořit...
Premysl Tiser
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 10. 11. 2005 05:04

[quote="K. Doležal";Vaše reklama mě pobavila. Můžete mi prosím sdělit pár informací?
Mám ročni dceru. Vyberte mi nějaké vhodné pojištění, asi Juventus. Sám určete rizika a výše částek. A zajímá mě: kolik a jak dlouho budu platit, co všechno tím bude pojištěno, jaké všechny poplatky budu platit a kolik činí, kolik dostanu nakonec. Pokud Vám tyto informace nestačí, a já myslím, že by měly, klidně vzneste doplňující dotaz.

Hezký den. Jsem s pozdravem.u/quote]

Ted nepopisuju Juventus. Zalezi jeste na tom, co pro dceru chcete. Chcete jen kryt rizika? V pohode se vejdete do 1500 rocne pri takovych castkach, jako je 1.500.000,- pri 100% stupni invalidity ditete. Jak dlouho? Zalezi nas Vas.
Jestli ji chcete nasporit na studia, ano nejvyssi zhodnoceni s velmi malou mirou rizika najdete u stavebniho sporeni, ale v pripade Vasi smrti ji to dospori kdo? Takze lze najit sporici pojistne produkty, ktere toto resi, ale zalezi jen na Vas, jake podminky maji splnovat a co vsechno po produktu chcete. Je to hodne variabilni. Vybrat pravnou pojistovnu a jeste produkt nastavit... Chce to sednout si s poradcem (skutecnym poradcem ne pojistovakem, ktery ma na vizitce, ze je finacni poradce) a popovidat si s nim.
Premysl Tiser
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 10. 11. 2005 05:29

Vase prispevky opravdu obsahuji celou radu nepresnosti a desinterpretaci. Zrejme jste uplne nepochopil vsechny vlastnosti riznych pojistovacich produktu. Jednou z nich treba je, ze pojisteni neni soucasti pozustalostniho rizeni. Tedy predstavte si situaci, ze jste bohaty podnikatel. Rozjisdite novy projekt a půjčíte si na něj značný obnost. Následně se zabijete při autonehodě. Vaši věřitele se začnou dohadovat, komu kolik a čeho patří, budou probíhat soudy a až do jejich skončení - klidně i několik let - si Vaše žena a děti nesáhnou na své dědictví. Tj. nesmí použít peníze z Vašeho účtu, spoření, investic, nesmí prodat žádný obraz, který Vám doma visí apod. Proste musí vyjít z příjmů vdovy, než se vše vyřeší. Kdybyste byl pojištěn, Vaše rodina by dostala spoň plnění z té pojistky a těch pár let by snáze přečkala.

Dalši opravu musím uvést k tomu investičnímu životnímu pojištění. Ve smlouvě je sjednaná pojistná částka. Tu dostávám vždy - plus případně výnos. Nebo některé pojišťovny vyplácí buď naspořenou částku nebo pojistnou částku, podle toho, co ej vyšší apod. Opět jsou různé modely.
Mnou placené pojistné se dělí na dvě části. Jednu část si nechává pojišťovna na odměny pro spostředkovatele, krytí rizka, přiměřený zisk a stavbu paláců pro své pobočky po celé republice, část se investuje do fondů. Máte pravdu, že přímá investice do fondů je lepší, to nevyvracím. Nic méně, nemůžete se dostat na méně, než 0 - a to jen při totálním kolapsu ekonomiky, takže pak Vám bude na nic úplně každý finanční produkt. Pkud jsou tedy Vaše investice špatné a nevýdělečné, tato složka Vám moc nepřinese, ale pořád tu je pojistná částka daná ve smlouvě. Mimochodem v kapitalovce Vam skutečně zajistí TUM, ale ne na vlastní riziko, tak hloupé ty pojišťovny nejsou, ty nechtějí v podstatě riskovat ani ň navíc, než musí. Ale já jako klient za to snížení rizika strašmě noc zaplatím - nic není zadarmo.
Premysl Tiser
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků