cestovní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 8. 2012 00:31

Mám dotaz, na pár dní jedeme na dovolenou do Chorvatska a chceme s manželkou uzavřít cestovní pojištění. Nejvíce nás zaujala nabídka od Allianz a Generali.. Co je tedy výhodnější a v případě pojistné události, která pojišťovna následně nedělá krky s vyplacením?

Allianz - nabídka Silver
https://www.allianzdirect.cz/web/cestovni-pojisteni/?3

Generali - nabídka Exkluziv
https://www.generali.cz/portal/online/c ... A456BE7%29
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2012 05:00

U Allianz se mi líbí, že má neomezené plnění léčebných výloh.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 6. 10. 2012 12:14

Máme zkušenosti s Union? Hledám cestovní pojištění na 34 dnů (svět). Víceméně všude se pohybuje základní nabídka kolem 1000kč. Teď jsem narazil na celoroční pojištění od Union :hm

1.jpg
Oops!
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 6. 10. 2012 16:17

Doporučuji kouknout ještě Axu. Když se zaregistrujete na refundovacím serveru - třeba http://mojevyhody.cz/search.php?searcht ... ion=search -, dostanete za prolink 50% slevu. A to pak je za velice pěknou cenu i nejlepší pojištění s neomezeným krytím výloh.

S tou slevou mi to vyšlo na 1224.
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Oops! 6. 10. 2012 16:29

Tak nějak jsem stále ignoroval pojištění ke kartám, účtům ... ale pročítám podmínky od spořky k cestovnímu pojištění k osobnímu účtu a jeví se mi to ok. Za 60 korun měsíčně resp 700/rok mám to samé, co někde za klidně tisícové částky. Nebo mi někde něco uniká?
Oops!
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 6. 10. 2012 18:12

Neuniká ti nic, cestovní a úvěrové bankopojištění je vždy levnější (banka si ty nízké ceny (pojišťovně asi zaplatí plnou cenu) zřejmě vynahradí na dalších službách).
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 10. 2012 07:31

Mohou se lisit podminky u jednotlivych pojistek. Pojisteni ke kartam byva na nizsi castky a miva mensi rosah kryti (pozor si dej zejmena na sportovni aktivity), muz mit urcitou spoluucast, atd. Take i kdyz je pojisteni na rok, tak plati, ze delka jednoho pobytu nesmi prekrocit urcitou delku (pak se musis vratit do CR a muzes zase ihned vycestovat).
Proste to chce poradne prostudovat podminky obou druhu pojisteni, zda se hodi na ten tvuj typ cesty.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 7. 10. 2012 10:48

Tak jsem byl ve spořce a za 55kč/měsíc mám

LVH 3 000 000 (zuby 10 000)
Úrazové
-smrt 200 000
-následky 400 000
Zavazadla 20 000
Zpoždění zavazadel 1 500/hod (max 8000)
Zpoždění letu 1 500/hod (max 8000)
Odpovědnost za škodu
- život, zdraví 2 000 000
-věci 1 000 000

max. délka pobytu 90 dní, navíc v rámci global assistance odtah auta apod

Jak říkám, pročítal jsem podmínky a zdají se být standartní jako u ostatních pojišťoven. Navíc je třeba zahrnutá vysohorská túra do 5000 mnm a zásah horské služby, běžně bývá do 3500mnm. Nějak si nemůžu pomoct, ale přijde mi to jako dobrý kauf :hm . Akorát jeden háček, musí se u první aktivace sjednat na rok.
Oops!
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 7. 10. 2012 11:40

Taky jsem používal pojištění ke kartě od GE nebo teď mám od Fia. Je to opravdu divný, ale když jsem si porovnával podmínky a pročítal to, tak pojištění na rok ke kartě stojí při stejných limitech a krytí míň než jednorázová pojistka na pár týdnů (svět).
Teď FIO (standard - 300 Kč/ročně):
LVH 2 000 000 (zuby 10 000)
Úrazové
-smrt 200 000
-následky 200 000
Zavazadla 30 000
Odpovědnost za škodu
- život, zdraví 300 000
-věci 500 000
...
max. délka pobytu 180 dnů
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 10. 2012 16:57

Oops: jo, pokud mas prostudovano a nema to zadnou vyluku, ktera by nejak kolidovala s tvoji cestou, tak smele do toho.
jeste se mrkni, kdo bance dane pojisteni poskytuje, aby to nebyla Chartis: http://forum.mesec.cz/index.php?topic=2999.0
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 7. 10. 2012 17:12

čs se nijak netají tím, že je to kooperativa. I kontakty jsou přímo tam.
Oops!
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cchemik 7. 10. 2012 21:49

Také v současné době řeším cestovní pojištění. Za měsíc jedu se ženou na tři týdny do Thajska, kde budeme běžní turisté - naše maximum je jízda na slonovi. Skončil jsem v podstatě na dvou variantách, buď AXA Excelent (bez limitu léčebných výloh) nebo pojištění ke kartě FIO Gold (poskytuje Česká pojišťovna).

U Axa se mi líbí neomezené plnění a jasný výčet běžných,rizikových a extrémních sportů, např. jízda na slonovi je běžný sport.

FIO Gold má rozumné krytí, 4 000 000 Kč je více než nabízí většina pojišťoven. V případě prodloužení pobytu (porucha letadla apod.) není třeba řešit prodloužení pojištění. Na druhou stranu z pojistných podmínek: http://www.fio.cz/docs/cz/Cestovni_pojisteni_Carnet.pdf mi není zřejmý rozsah pojištění sportu.

Máte někdo zkušenosti s pojištěním ke kartě FIO (rozsah krytí běžných turistických aktivit)? Zkoušel jsem psát do ČP, ale zatím mi neodpověděli.
cchemik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalamancharo 8. 10. 2012 14:04

Kód: Vybrat vše
např. jízda na slonovi je běžný sport
To je gól :mrgreen:
kalamancharo

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 10. 2012 14:24

Tak setkal jsem se s vetsimi kurioitami, jako ze sachy byly povazovany za rizikovy sport - byly ve druhe nebo treti skupine ze ctyr.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 8. 10. 2012 15:57

kalamancharo píše:
Kód: Vybrat vše
např. jízda na slonovi je běžný sport
To je gól :mrgreen:

Snad pro toho slona, ne?
xls
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků