Vysavače Rainbow, Vorwerk a jiné

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Johnyz 11. 8. 2005 18:38

čest pěst, jakou máte zkušenost s obchodními zástupci firem (dřívější název pro tyto lidi byl podomní prodejce, a ještě starší obchodní cestující) co prodávají vysavače aliaz Rainbow nebo i Vorwerk. Chtěl bych vědět vystupování a pak i jestli má cenu jít do tak zbytečně předražených produktů a jestli polovička jejich argumentů není jen mazání medu kolem huby. Na netu jsem našel málo info ...
Johnyz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 8. 2005 05:59

Nevím jak Vorwerk, ale Rainbow je vyloženě podvod. Odebírám častopis TEST, kde testovali vysavače (tuším, že tento test přebírali z německého Stiftung Warentest). Vyšlo, že ten Rainbow je úplně na houby. Nejen že nevysaje to, co i nejlevnější ETA, ale navíc, spoustu toho, co vysaje "vyfoukne" zase ven (voda prostě papírový sáček nenahradí). Navíc velmi nehygienické číštění a "díky" vodě množení plísní (takže po určité době to ven vyfoukává nejen ten prach, ale "přídá" to navíc i spóry plísní).
Podobně dopadly všechny "nestandardní" vysavače, např. Dyson. Ten se sice chlubí tím, že díky bezzáčkovému provedení neztrácí sací výkon, na druhou stranu porovnání se sáčkovými vysavači ukázalo, že i pokud mají téměř plný sáček, pořád mají větší sací výkon než Dyson, plus k tomu stejné problémy jako u Rainbow (špatná konstrukce hubice (neefektivní využití sacího výkonu), špatná filtrace)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 13. 8. 2005 18:32

Tak jako vlastník vysavače Rainbow ti řeknu, že je to pěkná blbost. Máme už druhý model (teď E-sérii) a žádný jiný vysavač není schopný vysávat tak skvěle, jako právě Rainbow. Ve firmě je vysavačů spousta, ale Rainbow je opravdu třída.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 8. 2005 11:21

Pochybuji, že může někdo "od oka" poznat, jestli ve vyfouknutém vzduchu jsou přítomny mikročástečky prachu nebo spóry plísní. Stejně tak mikrogramy prachu, které zůstaly v koberci.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda171 15. 8. 2005 15:14

Rozhodně bych to za ty prachy nekupoval - měl jsem možnost nahlédnout do celého systému, takže asi takto:
prodejce má z jednoho prodaného kusu minimálně 7.000,-
další provizi získává výše postavený prodejce, který tohoto prodejce do firmy přivedl
další provizi získává 'šéf kanceláře', vlastně zaměstnavatel těchto prodejců - a ten si rozhodně nepočítá pět korun z prodaného kusu
pak si na tom nahrabou dva pánové, kteří tyto 'vysavače' do ČR dovážejí
no a nakonec si svůj díl ukousne výrobce v USA

Takže sečteno a podtrženo - při prodeji obvyklým způsobem, tj. v kamenném obchodě by Rainbow stál cca. tolik co Vax a jiné podobné značky.
Jarda171

Odeslat příspěvekod petraka 15. 9. 2005 14:18

Tak pokud se bavíme o vysavačích, tak já nedám dopustit na CleanMate - robot, který vysává sám. Má stejné fce jako Trilobit, ale je asi tak 10x levnější. Navíc má UV světlo, které ničí roztoče a proto syn, který je alergický má mnohem menší problémy. Díky alergii mého syna máme taky všude tvrdé podlahy, na které je CleanMate uplně perfektní. A hlavně, pracuje úplně sám.
petraka

Odeslat příspěvekod Pecouch 16. 9. 2005 15:32

Zdravím,
přidám taky svůj názor. Vysavač firmy Vorwerk máme doma, je to už víc jak 5 let a krom ohlodané šňůry k elektrice (od křečka) s ním nikdy nic nebylo a vysává oproti ostatním vysavačům skvěle. Má dva motory, jeden ve vysávací hlavě a fakt posbírá hodně. Tenkrát stál tuším 30.000 Kč, ale jsme s ním spokojeni. Taky chování firmy je výborné.
Radek
Pecouch

Odeslat příspěvekod Petr Klešč 18. 9. 2005 13:23

To petraka

Nebylo by více info o tom robotovi, nějaký odkaz nebo kde se dá koupit, jestli v ČR, nebo jenom jinde. Sháněl jsem i-robota a ten v ČR není.
Někomu stačí auto, někdo potřebuje Ferrari.
Petr Klešč
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petraka 21. 10. 2005 12:49

Koupila jsem ho na http://www.cleanmate.cz.
petraka

Odeslat příspěvekod milavs 15. 11. 2005 21:49

Rainbow používám asi 4 roky a nemůžu stebou souhlasit.Výkon je vynikajicí.
milavs

Odeslat příspěvekod Návštěvník 15. 11. 2005 21:53

Raibow jsem pořídil za 72.000,-kč.Výborný pracant, zdůvodu stěhování ho přenechám za 50.000,-kč.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod WonDrak 12. 1. 2006 19:02

máme doma taky rainbow sice nemám možnost porovnání, ale luxuju s ním víc jak 5 let a řekl bych že luxuje dobře


ten co nám to prodal je mámky známej a to že mamka mu doporučila spoustu lidí, kteří si to koupili tak jsme z toho měli kompletní příslušenství zadarmo
tak z toho zámího vylezlo jaký používaj metody, aby přesvědčili lidi, moc zajímaví povídání
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 1. 2006 15:25

Nevím, jestli to ještě má smysl, když už se (doufám) neprodává, ale nascannoval jsem o tomhle "zázraku" pár informací.
Třeba to bude někoho zajímat. Pro porovnání je tam i další "zázrak" Dyson - taky pracuje bez sáčků a pak jeden z širšího testu vysavačů.

http://www.mujweb.cz/www/patrikchrz/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barary 15. 1. 2006 13:39

Mohl bys me, prosim, napsat ze kteryho D-testu to je? Diky
Barary

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 1. 2006 07:58

Je to z více čísel. Můžeš to poznat podle jména adresáře jednotlivých odkazů (5-2000, 5-2001, 5-1999, 4-1999, 11-1997, 9-1997, 3-1998).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků