Spotřebitelský úvěr u Ge money je nehorázná lichva

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Václav Duška 25. 12. 2005 15:14

Moje zkušenosti s bankou Ge money jsou otřesné.
Při sjednáváni spotř.úvěru na ojeté vozidlo,které autobazar nabízel 16.11.2005 za 189,000,Kč a kdy po zaplacení akontace ve výši 59,000,-Kč zbývalo doplatit 130,000,-Kč,jsem namísto ujištění v autobazaru a v zákaznickém centru,Ge money,že při předčadsném zaplacení úvěru,který jsem hodlal a zaplatím do poloviny ledne.2006 a kdy jsem byl informován,že částka za dobu trvání pújčky přes 130,000,-Kč by neměla převyšovat 10,000,-Kč, 19,12.05 jsem požádal o předčasné zaplacení,a bylo mě sděleno,že nikoliv do 10,000,-Kč ale že musím zaplatit,162,000,-Kč, tedy o 32,000,-Kč více,respektivě + 5,200,-Kč což byla první splátka v prosinci,takže celkem 37,200,-Kč.
To jsem však netušil,když jsem do 20.12 uhradil na účet Ge money 130.000,-Kč,tak mě nakonec sdělili,že částka které zbývá uhradit,není těch 32,000,-Kč + těch 5,200,-zaplacené v prosinci,ale už to bylo 22,12,05 téměř 37,000,-Kč. a když k tomu připočtu ještě splátku za prosinec těch 5,200,-Kč tak celkem musím do 12,01.2006,zaplatit za dobu trvání úvěru cca 1,5 měsíce celkem přes 41,000,-Kč.na úrocích.
Předesílám,že pokud byh byl takto informován,před podpisem smlouvy,tak bych si tento úvěr nikdy nevzal.
Ale jak jsem již uvedl výše,tak napřed jsem se informoval jak u ge money,tak v autobazaru, a přesto že na to mám dva svědky,tak mě to není nic platné,musím zaplatit a potom se prý mohu soudit.
Zástupci uvedených společností,,kteří mě poskytli tyto podle mě úmyslně zkreslené informace,vše popírají,i když další dva svědci jim říkají,že u toho také byli a také obdrželi tyto informace.
také si myslíte že je to nehorázná lichva? Já tedy ano.
Václav Duška

Odeslat příspěvekod hkjhiufuzfuz 26. 12. 2005 22:11

Souhlasím. GE Money je zloděj. Půjčil jsem si od nich 60 000 Kč na 5 let, přičemž na splátkách zaplatím 90 000, což je o celých 50% víc, než jsem si půjčil!
hkjhiufuzfuz

Odeslat příspěvekod XX 27. 12. 2005 00:03

hkjhiufuzfuz píše:Souhlasím. GE Money je zloděj. Půjčil jsem si od nich 60 000 Kč na 5 let, přičemž na splátkách zaplatím 90 000, což je o celých 50% víc, než jsem si půjčil!j/quote]

Vy budete asi vůl jak lev... Pro Vaši informaci, investice 60 kKč na 5 let s konečným zůstatkem 90 kKč přestavuje efektivní úrok cca 8,1%, tj. někde na úrovni stavebka před změnou zákona... BTW kdybyste mně půjčil 60 kKč na 5 let, kolik byste si představoval, že Vám po těch 5 letech vrátím? 62, 65, 70?
XX

Odeslat příspěvekod Návštěvník 29. 12. 2005 21:06

XX píše:
hkjhiufuzfuz píše:Souhlasím. GE Money je zloděj. Půjčil jsem si od nich 60 000 Kč na 5 let, přičemž na splátkách zaplatím 90 000, což je o celých 50% víc, než jsem si půjčil!j/quote]
Vy budete asi vůl jak lev... Pro Vaši informaci, investice 60 kKč na 5 let s konečným zůstatkem 90 kKč přestavuje efektivní úrok cca 8,1%, tj. někde na úrovni stavebka před změnou zákona... BTW kdybyste mně půjčil 60 kKč na 5 let, kolik byste si představoval, že Vám po těch 5 letech vrátím? 62, 65, 70?e/quote]


Tady zas je někdo moc chytý, že? Já si chtěl půjčit taky 60.000 na 5 let od RB Rychlá půjčka. Dle jejich stránek bych měl za 60.000 za 5 let platit měsíčně 1214 kč, takže necelých 73.000, přeplatek teda cca 13.000. Po konzultaci s operatorkou mi to taky napočítali přes 90.000.. Obrátil jsem se tedy na ČSOB a tam zaplatim včetně pojištění něco málo přes 75.000 a proti 90.000 je to rozíl... Takže RB a GE nebrat.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 30. 12. 2005 23:53

vždyť GE je jedna z nejdražších, ne-li nejdražší...vyjebávaj s lidma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A2ffffffff 31. 12. 2005 12:08

Přesně tak jak píšete jsem dopadl já. Ty ***** Vám vyloženě řeknou, že splátka předčasná je bez sankcí a pak Vám spočítaj jakési "odstupné", ktyeré si určej sami. Já jsem měl splácet 80.000 na 6 let a splátky ( na 72 měsíců ) mi vyšly na 2450 Kč !!! Celkem tedy přes 176.000 Kč ! To už je kurevská lichva. Pan Anonymus chytrej ať jde se svýma výpočtama do ***** ! 100 % nárůst za 6 let je lichva jak prase ! Navíc: Ve splátce vůbec nevíte, kolik je na pokrytí výše spláceného úvěru a kolik mají svůj poplatek oni ! Podobná habaďůra je i Home Credit ! Vyřešil jsem to úvěrem u ČS, kde zaplatím za 6 let z 80k jen 96k. a mám pokoj. S Ge Money už nechci mít nic společnýho a na rovinu - stejný ***** jsou i v AAA ( protože moooooc dobře věděj jak to s těma splátkama je ! ). Jo, a maj asi taky dobrý psychošoleníčko, protože jak Vás chytěj na vějičku, vnutí vám i to, co nechcete !
A2ffffffff

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 1. 2006 16:13

A2ffffffff píše: Navíc: Ve splátce vůbec nevíte, kolik je na pokrytí výše spláceného úvěru a kolik mají svůj poplatek oni !o/quote]

A on Vás někdo nutí takovouhle smlouvu podepisovat? Nejspíš ještě s pistolí u hlavy, že? Nebo se necháte nalákat na možnost vyhrát fungl nový Opel Astra a teprve, když ho právě Vy nevyhrajete, zjišťujete, že tu Astru svými úroky zaplatíte i těm, co ji vyhráli?

BTW takovéhle fňukání mám zvláště rád u lidí, kteří mají přístup na net a mohou si během hodiny najít informací, že jim z toho půjde hlava kolem. Takovým bych dával k úroku speciální přirážku za blbost ve výši aspoň 10%...
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 1. 2006 09:35

Pozor, možná že v oblasti půjček byste si počínal obezřetněji, nepochybuji o tom, ale možná o jiné oblasti našeho spletitého světa Vám chybí informace a tam byste si počínal jako pravý amatér a možná i potřeboval informace od toho, kterého teĎ tak nešťastně urážíte. Nikdo z nás není vševědoucí a ráda bych žila ve společnosti, kde se dá počítat s obecnou slušností. Nepovažuji za normální, něco takového - tedy podvod na každém kroku, předpokládat. K smůle nás všech.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 1. 2006 11:39

Můžete využit možnosti obrátit se na pomoc na Sdružení na ochranu spotřebitele - www. světspotřebitelů.cz. Na www stránkách je k dispozici telefonní číslo na bezplatnou právnickou poradnu. Je možné, že můžete odstoupit od smlouvy, pokud byla sjednána dealerským způsobem - tedy mimo provozovnu do1 roku od uzavření smlouvy.

Hodně štěstí !
Návštěvník

Odeslat příspěvekod b 2. 1. 2006 13:32

pokud máte pochyby o platnosti smlouvy, zda odpovídá zákonu o spotřebitelském úvěru a obsahuje všechny náležitosti, můžete se obrátit na českou obchodní inspekci - viz wwwcoi.cz
b

Odeslat příspěvekod Thalieník 20. 1. 2006 19:34

Vzít si úvěr na auto (příspěvek 80tis. na 6 let - celková platba 176 000,-) - to je klasická sazba spotřebitelských úvěrů 20% P.A. (např. Ge-Multiservis), která je snesitelná pouze u předmětů do 10ti tisíc. Jinak koupit auto s takovým úrokem může koupit jen malomocný člověk. Člověk by poté zjistil, že kdyby nezevloval po autobazarech a šel do nového auta tak zaplatí téměř stejně za nové auto, než za "vrak" z bazaru za 80 tisíc.
Nechápu, jak můžou takové finanční služby s úspěchem nabízet...
Renault Kangoo 2 1,5 dCi - 50kW, r.v. 2010/ Thalia 1.4 8V - 55kW, r.v. 2005
Thalieník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suah 21. 1. 2006 15:37

Lebo ludia su financne nevzdelani :D
suah
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Věrka 5. 2. 2006 20:42

Dcera si půjčila u GE Money 103 000 na auto .Splátky jsou 48x 4 167 Kč.Přeplatek 93 000 Kč!!!Mám ji zabít?Nebo lichváře? :cry:
Věrka

Odeslat příspěvekod Návštěvník 6. 2. 2006 10:26

To byla chyba si vzít takovouto půjčku. Nejlepší by bylo dceru nezabíjet, ale prohlásit ji za mrtvou...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 6. 2. 2006 11:14

[quote="Věrka";Dcera si půjčila u GE Money 103 000 na auto .Splátky jsou 48x 4 167 Kč.Přeplatek 93 000 Kč!!!Mám ji zabít?Nebo lichváře? :cry:s/quote]

A je v tom aspon pojisteni? (ruceni+havarijni) - to by pak ten preplatek byl aspon o par tisic mensi, mozna by to vyslo i na 15% rocne - ale i to je docela palka :shock:

Pokud si to koupila k podnikani, tak dejme tomu, ale pokud to ma jen tak, obcas na vikend k vode, tak to je nerozum - na druhou stranu, neni to tak velka castka, spalila se ted, snad uz si to zapamatuje :roll:

Ja bych dceru nezabijel, ale donutil bych ji, aby si na to extra vydelala.
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků