VISA Electron - nelze platit na internetu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Machi 13. 3. 2006 18:22

Mám kartu VISA Electron k účtu Student + u ČS a dneska jsem si chtěl koupit hru pře Steam, ale zapomněl jsem si v Servisu 24 nastavit vyšší limit než nula. Po první nezdařené platbě jsem si na to vzpoměl a nastavil, jenže to zase Steam nahlásil, že kartou nelze platit, protože může být kradená. Nevíte co mi s ní ČS udělala a kdy se to zase odblokuje? Na zákaznickou linku jsem ještě nevolal, ale podle všeho by s ní měly být platby na netu normálně možné. THX za odpověď...
A tím končí tato epizoda.
Machi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gigi 13. 3. 2006 20:47

CS s kartou nedelala nic, to pouze firma, ktera zpracovava platby pro Steam ji zablokovala, protoze se domniva, ze je kradena. Musis napsat primo podpore Steamu (na billing strance urcite bude kontakt, kam se v pripade potizi obratit) at ti ji oblokuji.
Gigi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 3. 2006 18:55

Od které doby jde platit na netu elektronickýma platebníma kartama?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 14. 3. 2006 19:05

Dneska jsem taky zjistil, u CS nelze :sad: ale znamy ma ucet podobneho typu u CSOB s Visa El. a platit na netu muze.. Je to borde*. Dneska mne na CS rekli, ze to nejde a u studenskeho ani jit nemuze, az s prichodem cipovych karet, coz bude do roka...
A tím končí tato epizoda.
Machi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 15. 3. 2006 21:11

V Ćesku lze zaplatit kartou Visa Electron JEDINĚ v případě, že ji vydala Československá obchodní banka. To platí i pro maxkarty Poštovní spořitelny, tj. s nimi zaplatíte. Běžně s ní platím a chová se na internetu stejně, jako "kreditní karta" (je debetní).

U ostatních bank máte smůlu.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomas.kulda 16. 3. 2006 13:37

Má platba kartou VISA Electron od ČSOB na internetu nějaká omezení proti embosované platební kartě? Např platba v ČR/zahraničí/3dsecure, nebo cokoliv jiného?
tomas.kulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dalich 16. 3. 2006 13:58

Platba se v naprosté většině případů neodlišuje od platby embosovanou kartou. Tj., můžete použít i mail order a telephone order platby.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 16. 3. 2006 23:46

Však já se nehádám ;) ČSOB tyto karty pustila na internet až od 1.10.2005. Do té doby to nešlo.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 17. 3. 2006 00:09

Teoreticky zaplatíte jakoukoliv elektronickou kartou tam, kde má obchodník instalovaný elektronický terminál. Přesto se můžete setkat s tím, že obchodník bude mít terminál, ale nebude akceptovat elektronické karty a to proto, že s bankou má smlouvu jen na embosované karty. Vždy se řiďte označením karet, které obchodník akceptuje. Pokud tam nemá logo Visa Electron / Maestro, pravděpodobně přijímá jen embosované karty. Takových obchodníků už moc není, ale najdou se :wink: Mohl byste ho sice přesvědčit, ať provede na vaši Visu Electron hlasovou autorizaci a údaje ručně napíše do stvrzenky z imprinteru (protože z elektronické karty se nic neotiskne), ale jestli se vám tak podaří opravdu někoho cizího přesvědčit, slibuji, že máte u mně flašku :D Shrnuto: Visa Electron od ČSOB je fajn a je použitelná kdekoliv kromě imprinteru.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 17. 3. 2006 00:19

Mělo by to jít všude. Ale nejlepší je to vyzkoušet a uvidíte.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 17. 3. 2006 00:30

Jojo. A jen pro info, dají se na ni posílat i peníze z moneybookers.com. To se MasterCard nechytá.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod speedy 5. 4. 2006 14:44

Od 15. ledna 2006 je možné používat k těmto platbám také elektronickou kartu Visa Electron. Karty mají mezinárodní platnost, tj. klienti s nimi mohou platit i na mezinárodních portálech.

Toto píše konkurenční finanční server. Pokracování:

Standardní limity pro použití karty pro transakce bez fyzické přítomnosti karty (platby kartou na internetu, transakce kartou uskutečněné na základě písemné nebo telefonické objednávky zboží - objednávky z katalogů zásilkových společností) jsou u karet typu Visa Electron a karet Visa Classic a MasterCard nastaveny na 0 Kč. Pokud má klient zájem o platby kartou na internetu, může pro tento typ transakce požádat o navýšení limitu na pobočce, telefonicky na klientském servisu kreditních karet a nebo přes Servis 24.
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 5. 4. 2006 17:03

Ano, máte pravdu. Vida, člověk se pořád učí! Nějak mi to uniklo :D ČS už to umí taky.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zvonicek 19. 6. 2006 14:45

dalich píše:V Ćesku lze zaplatit kartou Visa Electron JEDINĚ v případě, že ji vydala Československá obchodní banka. To platí i pro maxkarty Poštovní spořitelny, tj. s nimi zaplatíte. Běžně s ní platím a chová se na internetu stejně, jako "kreditní karta" (je debetní).

U ostatních bank máte smůlu.a/quote]


Opravdu ? Já mám Poštovní Spořitelnu a stejně nemůžu s kartou platit přes net. O problému píšu zde:
http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=887
zvonicek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 19. 6. 2006 16:53

Ano, to je divné. Oficiálně to banka umí i u Junior účtu. Nezbývá vám nic jiného, než kontaktovat banku.
dalich
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků