Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 9. 2012 14:05

jj, přesně tak jsem k tomu přistupoval při založení účtu, tj. jeden ze tří NEJ spořáků na trhu (+0,2% bonus) a poplatek za odchotí platbu. Tj. účet je vhodný jen na příchozí platby + karta a na odchozí používat omezeně. Obálky jsou taky supr nápad. Asi až po půl roce jsem zjistil, že se poplatek dá strčit do koše, ale většinu plateb mám stále jinde. Pro majitel to taky myslím splnilo účel, jak se dostat k levným financím na použítí pro vlastní účely. A provozní ztáta banky se vykompenzuje ve skupině, ale časem by se mohla vynulovat. I když taková dcera s kumulovanou ztrátou (rozumě vynaložené prostředky) má taky své přednosti.

Malé banky posílají miliardy matkám
http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-b ... kam-913456
Air Bank spravuje vklady asi 20 miliard korun.

mmj. banky lze rozdělit i podle toho, jak si váží kliošů, a zda při přihlášení do IB jste vedeni buď jako číslo :-\ nebo jako člověk se jménem 8-P
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 9. 2012 14:11

xls píše:Jo, to by mě taky zajímalo. U SÚ se ta pětikačka dá při vyšších částkách překousnout (pořád radši zaplatit 5,- než přijít o měsíční úroky jako někde).


Tlačítko odpuštění poplatku už nefunguje? ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 12. 9. 2012 14:47

Funguje, ale proč ho používat?
Když už jsem si založil účet, vešel do smluvního vztahu s bankou, a tedy souhlasil s pětikorunovým poplatkem za odchozí platbu... Pokud vše funguje, nevidím důvod :-)
Mně vydělala Air Bank za ten půlrok necelých 1.500 Kč, na poplatcích jsem zaplatil 5 Kč, milerád ;-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 9. 2012 15:25

jde pouze o princip, že vybírají tento poplatek ve stejné výši lichvy, jako ostatní banky v ČR.. náklady jsou v řadech haléřů
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 14. 9. 2012 10:00

MSD (2,8% nemá ale internetbanking)
MPU (2,55% do konce roku bez daně, takže efektivně jako 3 %)
Equa (1,8+0,8 % s opičárnama)
Air (2,5% bez opičárn)
Zuno (2 % bez opičáren)
Wüstenrot (2,1 % při zůstatku nad 30 000 Kč, s fixací až 2,5 % - ovšem tu je možné zrušit bez sankce a pořád má člověk těch 2,1)
ING (1,75% bez opičáren)

AB TOP3 garance - pravidla pro srovnání spořicích účtů a stanovení sazby

http://www.bankovnipoplatky.com/1-reali ... 18343.html
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 14. 9. 2012 13:03

dr._lukas píše:jde pouze o princip, že vybírají tento poplatek ve stejné výši lichvy, jako ostatní banky v ČR.. náklady jsou v řadech haléřů

Tak dobrý no, ale na druhou stranu služby, které má Air Bank zadarmo, jí stojí nějaké náklady.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 14. 9. 2012 18:30

Ja mam teda Wust 2,3
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropino 14. 9. 2012 18:54

ALF: Taky (A), kde máš fotečku Alfa?
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 14. 9. 2012 20:32

DrumSession píše:...
Air (2,5% bez opičárn)
Zuno (2 % bez opičáren)
...


5 Kč za výběr je taky opičárna. Třeba nechat si výplatu posílat na tento spořák a 3x v měsíci z něj přelejt peníze na nonAir BÚ prakticky moc nelze.
Zuno je v tomto případě porovnávání hrušek s jabkama, co konce roku bys v této společnosti měl uvádět 2,35, stejně jako u MPU.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 15. 9. 2012 00:58

Ano, záleží, jak moc často chceš převádět. Takže pokud máš u AB malý zůstatek a musíš několikrát měsíčně převádět peníze jinam, tak se ti to jistojistě nevyplatí. Pokud tam máš ale víc peněz s převádíš třeba jednou za čtvrtrok... však si to musí každý spočítat podle sebe.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 15. 9. 2012 03:00

To bereš moc zjednodušeně. Nestačí jen, abys měl po odečtení převodů kladný výnos. Ale aby ten kladný výnos i po odečtu byl vyšší, než výnos u té bezpoplatkové alternativy. A to není u částky v řádu pár desítek tisíc. A většina lidi na spořáku přes 100k mít dlouhodobě nebude (cca tolik je ta mezní částka při 2 výběrech měsíčně jestli jsem se nesekl).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 15. 9. 2012 03:25

Každé bance se to vyplatí pokud není (nebo nemá být) úplně hloupá. Třeba firemní dluhopisy jsou 3-9 (až 11%). Nebo jako AB levný zdroj financí pro skupinu PPF, kteri se budou pohybovat v trochu jinych cislech pri zhodnocovani. Velke penize maji jine podminky ale taky jina rizika...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Modrooky Miki 15. 9. 2012 08:16

Zdravim, mam dotaz na AB uzivatele, kteri pouzivaji system obalek na SU. na webu pisi, ze dokazi do jednotlivych obalek priradit konkrteni prevody z BU? Plati to jen na prevody z AB nebo i na nonAB ucty? Nebo staci prevest napr. 4000 kc, a v internet. bank. nastavit jak se dana castka ma rozdelit do jednotlivych obalek? Diky za info
Modrooky Miki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2012 08:30

No já to dělám tak, že pošlu peníze na spořák, tak se přiřadí do "rootu" :) a odtamtud je rozstrkám do jednotlivých obálek.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Modrooky Miki 15. 9. 2012 08:54

takze "automatizovat" to nejde?
Modrooky Miki
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků