Kapitálové životní pojištění Kooperativa: nechat, vypovědět?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KvantovyPresbyterian 10. 8. 2012 03:49

Chrz se asi domnívá, že dělník u pásu si do práce nakoupí jako kancelářské potřeby nebo bude používat jako služební noťas. Závěr je ten, že Chrzovy nápady jsou použitelné jen u části zaměstnanců. Kdežto životky se dají naflákat všem. Nemluvě o tom, že sám zaměstnavatel se může stát agentem a bez nějakých kliček získat provizi. Vzhledem k tomu, jaký mají lidi vztah k pojištění, jsou vylobované daňové odpočty velkým pomocníkem.

Chrz s oblibou (obsedantní porucha) straší změnou podmínek u toho či onoho produktu. Ano, měnit se můžou. Jenže většina změn nastává na straně klienta. Spravuju už větší klientský kmen a naprostá většina dlouhodobých smluv je stornovaná. Proč? No protože po pár letech klient zjistí, že peníze potřebuje na něco jiného (ať už je to závěr postavený na objektivních skutečnostech (rozvod) nebo se klientovi 5 let nic nestalo, tak už se přece nikdy nic nestane - jak jinak, že), běžné jsou případy, kdy životka je vlastně jedinou finanční rezervou (pak je pravděpodobnost předčasného ukončení 100%). Atd., atd. Z toho jasně plyne, že uzavírat dlouhodobé smlouvy nemá smysl, nikdo není schopen garantovat, že během následujících 20 a více let nenastane v jeho životě okamžik (zvlášť v dnešním, rychleji a rychleji se měnícím světě), kdy smlouvu předčasně ukončí (a navíc za to bude sankcionován).

Tazatel je pojištěný, vůbec neví jak, ale údajně se mu může to pojištění hodit. Hm.

Ano, některé produkty jsou pro daný účel zcela nevhodné (třeba životky jako spoření, penzijka pro 18leté). A nic na tom nemění fakt, že si je vyžádali sami klienti (co to je vůbec za argument!?). Jasně že si je vyžádali, vždyť nic jinýho neznají a ani znát nechtějí. Ba co víc, vůbec samotné přemýšlení je pro ně neskutečně obtěžující.
KvantovyPresbyterian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maklerkopecky 15. 9. 2012 15:32

cyrda1 píše:Já doporučuji určitě zrušit. Pozor na to, jestli jste tam něco platil i sám, protože byste musel vracet daň.odpočty. Sázení peněz do kapitálovky je z dlouhodobého pohledu pro Vás nevýhodné. Za zamyšlení by stálo, jestli Koop na tomto typu produktu umožňuje konverzi na 7bn, pak bych byl jednoznažně "za" tu konverzi udělat. Ale zase to nemusí být takto černobílé, protože by i tyto kroky měly korespondovat s Vaší aktuální finanční situací a plány do budoucna. Vyplatí se určitě přemýšlet dlouhodobě a obrátit se na nějakého kvalitního nezávislého finančního poradce.

Nic nerušit , vše nechat - kapitálovka jakkoliv špatná je pořád lepší než tzv investiční životka - kde je v pojistných podmínkách napsáno ...a to na 100 % že nemusíte dostat VŮBEC NIC. Což v kapitálovce je VŽDY částka daná. To za prvé.....a za druhé : Od Koop 7 BN - je jeden ze spousty dalších paskvilů co znám....nejde tak o to co je totiž ve smlouvě ALE ce je v pojistných podmínkách.
A konečně čím starší pojistka - tím obvykle lepší.
Kopecký
maklerkopecky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2012 16:41

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod maklerkopecky 20. 10. 2012 07:56

Larssen píše:Zaměstnavatel mi v roce 2004 začal u Kooperativy platit kapitálové životní pojištění. Dával tam asi osm set měsíčně, na mě samotném byla tuším stovka, tak jsem do toho šel. Teď jsem v situaci, jestli to mám celé platit sám, nebo jestli pojištění zrušit. Je to dlouhodobá smlouva až do roku 2034.

Tenkrát byly celkem výhodné podmínky, naspořená částka se mi úročí 4 %. Na druhou stranu díky tomu, že výraznou většinu prostředků mi tam poslal zaměstnavatel, byl bych i při zrušení v pěkném plusu. Ta čtyři procenta se mi ale celkem líbí, to dnes jen tak neseženu.

Co byste v této situaci dělali?

Někdo Vám něco platí to se Vám líbí , pak Vám to neplatí a už se Vám to nelíbí.
Nic nerušit. Nechat být.
maklerkopecky
Kolemjdoucí

Předchozí stránka