Jak na měřák studené vody

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod david.vach 1. 8. 2006 07:57

Mám byt, kde platím poctivě spotřebu studené vody. Při letošním vyúčtování jsem ale zjistil, že celková spotřeba vody na celý dům neodpovídá součtům spotřeb jednotlivých bytů. Tak by mě zajímalo, jak to ti sousedé dělají ... přikládají magnety k měřákům, či je jiný způsob ?
david.vach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duee 1. 8. 2006 08:38

Myslím že magnety na měřáky nepomůžou, protože v měřákách jsou plastová kolečka.

Spíš bych to viděl tak, že na chodbě / ve sklepě bývá občas kohoutek např. kvůli umývání schodů, který je jaksi přímo přes domovní vodoměr, ale zas pochybuju že by některý souse v noci běhal s kýblama do sklepa, aby ušetřil za vodu.

Anebo je taky možnost, že vám to někde teče do kanálu, zvlášť jestli je to starší barák, trubky ztrouchnivělé...
Den je plný smutku, bez špatného skutku.
duee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david.vach 1. 8. 2006 08:50

No, právě jsem se díval na spotřebu jednotlivých bytů a jsou tam docela velké rozdíly. Takže asi problém bude v těch bytech ...
david.vach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 1. 8. 2006 08:59

david.vach píše:No, právě jsem se díval na spotřebu jednotlivých bytů a jsou tam docela velké rozdíly. Takže asi problém bude v těch bytech ... /quote]


Sousedi prostě jen šetří vodou a jiní zase ne, v rozdílech bych problém nehledal. Spíše ja k bylo řečeno, přívody, které jsou ve společných prostorách domu. Tam může protéct dost vody i při béžném úklidu domu. Nezmínil jste řády v těch rozdílech, tak snad to jsou alepsoň desítky m3, jinak je to normoš :-)
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod david.vach 1. 8. 2006 09:06

byt č.1 - 4 lidi: 70 m3/rok
byt č.2 - 3 lidi: 16 m3/rok
byt č.3 - 5 lidi: 65 m3/rok
byt č.4 - 4 lidi: 12 m3/rok
byt č.5 - 3 lidi: 62 m3/rok (zde bydlim)

no prave by me zajimalo, jak to dela ten byt 2 a 4. A mimochodem, ti panove se znaji uz od stredni skoly, takze jista spojitost by tu byla :-)
david.vach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chleb 1. 8. 2006 09:47

Merak se da jednoduse zastavit tak, ze se do plastu (nejlepe z boku) navrta mala dirka a tou se prostrci dratek, kterym se zastavi merici kolecko. Delali jsme to tak na studentskem private, dnes kdyz uz jsem dospel a ziskal nadhled se za to stydim.
Finexpert a spol. jsou ritolezky modrych ptaku
chleb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod david.vach 1. 8. 2006 10:23

To jsem nejak nepochopil
david.vach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 8. 2006 18:25

SocPredator píše:Sousedi prostě jen šetří vodou a jiní zase ne, v rozdílech bych problém nehledal. l/quote]

Shodou okolností řešíme podobný problém, v baráku se 4 byty se odečítá spotřeba každé 3 měsíce a pokaždé chybí 6 až 9 kubíků (nechali jsme i vyměnit bytové vodoměry)...
V jednom bytě bydlí chlápek sám, pere mu dcera u sebe doma a za ty 3 měsíce spotřebuje 10 až 15 kubíků. V dalším bytě jsou dva čerství důchodci, od pondělí do pátku u sebe mají vnučku a spotřebují 9 až 11 kubíků...
Směrná spotřeba vody na takový byt (použije se v případě, kdy např. nefunguje fakturační měřidlo) podle vyhlášky je při tom 46 kubíků na osobu ročně...
Takže ti důchodci podle mne taky kradou, jejich spotřeba je naprosto nereálně nízká, ale jak to dokázat, že?
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 8. 2006 18:26

chleb píše:Merak se da jednoduse zastavit tak, ze se do plastu (nejlepe z boku) navrta mala dirka a tou se prostrci dratek, kterym se zastavi merici kolecko. Delali jsme to tak na studentskem private, dnes kdyz uz jsem dospel a ziskal nadhled se za to stydim.

Podle toho svého podpisu bys na to měl být spíš hrdý, ne :evil: ?
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 8. 2006 06:24

Z cestování hromadnou dopravou nabývám obavy, že zejména důchodci se moc nemyjí :-(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david.vach 2. 8. 2006 06:51

Zkusme neřešit proč to dělají, ale jak to dělají ? Magnet prý nepomáhá ...
david.vach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarmila 2. 8. 2006 08:26

Existuje ještě jedna možnost: obrátit vodoměr. Prostě po půl roce vymontujete vodoměr a namontujete ho obráceně. Vodoměr pak nepřičítá, ale odečítá již odebranou vodu.
Vím o tom od známé, ti to používají, když na jaře napouštějí bazén. Roční spotřeba jim díky tomuto opatření nikdy vysoká nevyjde. Vodoměr musí mít zavírací kohouty po obou stranách (což je prý podle nějaké vyhlášky).
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod david.vach 2. 8. 2006 08:29

A to nema ochranu proti tomotu zpusobu podvodu ?
david.vach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal P 3. 8. 2006 11:42

Vodoměr by měl být zaplombován, to o tom drátku jsem slyšel, stačí ho nějak dostat trubkou do vodoměru on zasekne otáčení ale voda proteče, akorát se musí před odečtem vyndat. Jak ale nevím.
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Penik 3. 8. 2006 15:57

jj. vodoměr by měl být zaplombovám.

A co takhle vzít kýbl, který bude mít 10 l a provést kontrolní měření? Když jsem bydlel v podnájmu, tak to tam dělali při každém odečtu.

Jinak mohu potvrdit, že pokud se používají starší měřáky na vodu, tak lze je magnetem zastavit (rodiče to ze začátku používali, nyní dospěli :-) ). Jinak nápad s drátkem je docela chytrý a asi i funkční.
Penik
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků