Na jaké sociální dávky mám nárok?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 27. 10. 2006 12:30

Jsem student VŠ.Zajímá mě,na jaké sociální dávky mám nárok,popřípadě co k nim musím doložit.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 10. 2006 13:17

Nárok na sociální dávky... Toto slovní spojení ve mně vždy vzbuzuje chuť vzít do ruky násadu od krumpáče a majznout s ní tazatele po palici, aby se mu rozsvítilo... Co takhle jít si někam přivydělat?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 27. 10. 2006 13:26

Myslím tento dotaz naprosto vážně! Když berou dávky nemakačenkové,tak proč bych já,který na brigády chodím také ještě nemohl dostat něco od státu.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 27. 10. 2006 14:28

Přídavek na dítě - zeptejte se na místním pracovišti ÚP - bývalá sociálka - formulář http://forms.mpsv.cz/sspforms/OutlineFo ... lineID=PnD
Ubytovací stipendium - pokud bydlíte mimo okres školy (určuje vysoká škola)
Sociální stipendium (určuje vysoká škola)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 27. 10. 2006 14:56

Rop: Děkuji.To jsem měl na mysli.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 10. 2006 19:39

[quote="Pavel Mareš";Myslím tento dotaz naprosto vážně! Když berou dávky nemakačenkové,tak proč bych já,který na brigády chodím také ještě nemohl dostat něco od státu.t/quote]
Tak až budeš vydělávat a budeš ječet, jaký máš vysoký daně, tak si vzpomeň na to, že v tomhle státě má bohužel spousta lidí "nárok na sociální dávky" a nezapomene se o ně důrazně hlásit :evil: .
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 27. 10. 2006 20:05

TM: Pláčeš na špatným hrobě.Já bych nemakačenkům taky nedal ani korunu.Ale zatímco já na ty brigády chodím,tak vídám spousty těch vyžírků.tak si říkám,proč si pro nějaký ten příspěvek nezajít.Když můžou cikorky proč já ne.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ri.va 27. 10. 2006 20:48

[quote="Tomáš Marný"oTak až budeš vydělávat a budeš ječet, jaký máš vysoký daně, tak si vzpomeň na to, že v tomhle státě má bohužel spousta lidí "nárok na sociální dávky" a nezapomene se o ně důrazně hlásit :evil: .
ri.va
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 27. 10. 2006 21:04

r.iva: Ano a navíc to nejspíš bude ta nejižší sazba,čili tak 400Kč.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 14. 11. 2006 01:50

[quote="Pavel Mareš";Jsem student VŠ.Zajímá mě,na jaké sociální dávky mám nárok,popřípadě co k nim musím doložit.u/quote]

Kolik Vam je? Jestli 26+ a nejedna se o Ph.D. studium, mate smulu.
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WonDrak 6. 5. 2007 15:55

to Mareš:
S tím přístupem to tu bude porát stejný!!!

A těch pár stovek ti asi hodně pomůže, co? (akorát to vyhodíš za blbosti)
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riso1 7. 5. 2007 15:50

Nezapomen, ze se kontroluje prijem rodicu ve spolecne domacnosti a vsech osob tamtez (treba strycek ci babicka) a do tohoto prijmu musis priznat svuj prijem z brigad (jestli bydlis na koleji neni podstatne, jde o docasne bydleni mimo domov). Pokud to neudelas, hrozi rodicum trestni stihani :-) :twisted: Ale kdo to dela, ze?

Teoreticky dle prijmu jsou i mozne davky jako socialni priplatek, priplatek na bydleni, a socialni stipendium - pokud je rodicum priznan pridavek na dite v nejvyssi hodnote - do 1.1 nasobku ZivMinima.
riso1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 7. 5. 2007 16:18

Tak za prve ... trestni stihani nehrozi rodičům ale žadateli (čili v tomto případě asi tomu studentovi)

Sociální dávky se do příjmů nepočítají ... stačí se kouknout na onen formulář :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 19. 6. 2007 18:30

Tuto debatu bych ukončil tímto odkazem
http://www.sfinance.cz/page.php?page_id=2021
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 31. 5. 2011 23:28

Pavel Mareš píše:Jsem student VŠ.Zajímá mě,na jaké sociální dávky mám nárok,popřípadě co k nim musím doložit.


Vykašli se na studium, nech si udělat papíry na hlavu. http://prostejovsky.denik.cz/zlociny-a- ... ezeni.html
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků