CSOS - vybery z bankomatu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 1. 3. 2007 23:27

Muzete me nekdo navest na odkaz, kde zjistim, koilikrat za den muzu vybrat z bankomatu a castku na den z bankomatu?
nikde jsem to nenasel a ty jejich stranky me zklamali..nenasel tez.. popr jestli to nekdo vi. Budu rad za odpoved.. dik
tOplOaDer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 3. 2007 06:49

To záleží na bance a kartě. Předpokládám že jde o překlep a má být ČSOB.
Chtělo by to uvést o jakou kartu jde. Já to mám takhle (Fio, karta Maestro od ČSOB):
Limit 30 000 Kč týdně - sčítá se bankomat i bezhotovostní platby. Pokud neudělám za celý týden jinou transakci tak můžu vybrat jednorázově částku z bankomatu 30 000 Kč, nebo 2 výběry po 15 000 Kč, nebo za 15 000 Kč nakoupit v obchodě a 15 000 Kč vybrat z bankomatu. Počet výběrů z bankomatu omezen není (jen částka).

Týdenní limit je specialita ČSOB, jiné banky mívají limity denní (když jsem byl u Živnobanky, tak u nejlevnější Visa karty byl nejnižší limit 10 000 Kč denně pro výběr z bankomatu a k tomu (nezávisle) 20 000 Kč denně pro bezhotovostní platby (obojí bylo možné zvýšit, platila zásada, že limit pro bezhotovostní platby byl dvakrát vyšší, než pro hotovostní); já jsem si ale limit pro bezhotovostní transakce nastavil na 0, protože při platbě VISA kartou není povinné zadávat PIN a používal jsem kartu jen na výběry z bankomatu - v tomto případě nebylo možné limit pro výběr z bankomatu zvýšit).

Nastavení limitu závisí na druhu karty (čím dražší karta, tím snadněji se získá vyšší limit - "nejhorší" je VISA Electron a Maestro (cena u bank začíná na 200 Kč/ rok; často bývá součástí nejlevnějšího "balíčku" k účtu), "druhý stupeň" je Visa Classic a Mastercard Standard (cena u bank začíná na cca 500 Kč/rok; často bývá součástí "středního" balíčku k účtu), "třetí a pro běžnou populaci v podstatě nejvyšší" je VISA Gold nebo MasterCard Gold - limit u ČSOB začíná na 150 000 Kč / týden a jde ještě zvýšit (cena u bank začíná na 4000 Kč / rok; někdy bývá součástí nejdražšího balíčku k účtu). Pak existují ještě různé speciální karty (Diners Club, American Express Centurion, Visa Infinity), ale ty jsou jednak dražší a jednak už musí mít člověk nějakou bonitu (zlatou kartu dostane každý, komu není líto "vypláznout" ty 4 000 Kč za rok).

Typ platební karty limity výběru v tis. Kč min. příj./zůst. v tis. Kč roční poplatek v Kč
Visa Electron 4,8,15,30 za týden 5,10,18,35 200,-
Visa Electron Juventus 1,2,3,5,10 za měsíc 2,3,4,6,12 150,-
Visa Classic 20,40,60,100 za týden 30,60,80,150 500,- bez pojištění
Visa Business 30,60,90,120 za týden 50,80,120,170 2.400,- s poj. Exlusive a D.A.S.
Visa Gold * 150 - 600 za týden --- 4.000,- s poj. Exlusive a D.A.S
* schvaluje individuálně představenstvo WSPK
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 10. 3. 2007 20:31

Poprosim jeste.. ten tydenni limit se pocita jak... tden jako od pondeli do patku? nebo tyden od provedeni posledni transakce?dik
tOplOaDer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2007 07:11

Ten týden je "pevný", ale to neznamená, že musí být nevyhnutelně pondělí až neděle, záleží na bance, i když, myslím, že v ČSOB tomu tak je.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 12. 3. 2007 13:18

ok dik.. a promin mi to, ale jeste jeden dotaz.. kdyz mam limit 15000 tydne, a chci na prepazce vybrat v jeden den napriklad 30000, daji mi to? Nebo se castky vybane na prepazce nezapocitavaji do limitu?
tOplOaDer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 3. 2007 07:23

Existují 2 způsoby výběru "na přepážce".
1. normální (předložení (papírové) kartičky k účtu, občanského průkazu a vyplnění příslušeného formuláře) - výběr z účtu, ten se do limitu nezapočítává. Dle banky ale může být omezen pouze na "domácí" pobočku (ta, kde byl zaveden účet), eventuelně může být při výběru na jiné pobočce účtován vyšší poplatek.

2. výběr kartou
Stejně tak, jako z bankomatu, se dá vybrat kartou přímo na pobočce a to i jiné banky. Tento výběr je ale výrazně dražší (přibližně jako výběr z bankomatu v zahraničí - obvykle něco jako 80 - 100 Kč + 0,5 - 1 % z vybírané částky). Ten se potom do limitu počítá.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků