jakou banku vybrat?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vorry 7. 10. 2012 17:23

Ahoj. Co jsem tu pročítal ,tak je tu spoustu témat ohledně výběru banky,ale některé jsou už dosti staré,tak bych se chtěl poradit ,která je nejvhodnější ted.

Doted mám jako banku KB a chci jít jinam.S tím jak mi přibívají různá inkasa a trvalé příkazy mi jen za tyto služby banka kasíruje přes 150 kč + nějaké to vedení a další poplatky.
Nedávno mi jedna známá vychvalovala Era Online účet od poštovní spořitelny . Mě se taky celkem dost líbí,ale uvažuji ještě o Fio bance. Ohledně platebních operací z 99% využívám IB ,takže blízkost poboček a nebo bankomatů nijak neřeším.Hotovost také nevkládám.Vím že u ERA musím mít na účtě zůstatek 15000 kč,aby mi neúčtovali poplatek za vedení. Nebo máte ještě tip na nějakou jinou z nově příchozích?( Air bank,Zuno,Equa)
vorry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meme1255 7. 10. 2012 17:37

Jestli není třeba hotovost.. Tak asi to FIO (?)
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 7. 10. 2012 17:49

Taky bych doporucil FIO, rozhodne ne AirBank, kvuli poplatku za odchozi platbu - 5Kc
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vindicator5 7. 10. 2012 18:23

Jako transakční banka vyjde nejlépe mBank, tam se dá fungovat stabilně za nula aniž by člověk řešil vlastní bankomaty, IB je fakt propracovené, nastavení karet mají nejlepší na trhu.

Při splnění podmínek příchozích plateb se nabízí také Equa, nebo dokonce i Citibank.

Na FIO jsou výhoda snad jen ty pobočky. Pokud je člověk nepotřebuje, hledal bych určitě jinde.
vindicator5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vorry 7. 10. 2012 18:37

no já většinu plateb u obchodníků platím kreditkou konkrétně A-Karta .Fio tedy nemá dobrou kartu? U Era online účtu se po prvním roce platí tuším 280 kč.
vorry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vindicator5 7. 10. 2012 18:49

Platebni karty FIO umoznuji nastavit limity pro 3 kategorie transakci (jejich OP to definuji jako - ATM, POS, NET). Bohuzel ovsem platby bez pritomnosti karty (MO/TO a platba u obchodnika na internetu) spadaji do stejneho limitu, jako platby primo na terminálu v obchode (POS), u kterych je karta pritomna - viz OP pro platebni karty odstavec VII. To znamena, ze nelze zakazat MO/TO a platby na internetu, aniz by clovek zakazal i normalni placeni v obchode a naopak. Ten kdo tohle vymyslel, musel byt uplny blb.

U kreditky, zvlast u te s bonusy, lze absenci moznosti zakazat potencialne nebezpecne transakce tolerovat (jedna se o penize banky, je to jeji problem). U debetni karty je to neakceptovatelne.
vindicator5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ency 7. 10. 2012 19:09

mBank ma jednu zasadni nevyhodu a to, relativne caste odstavky systemu platebnich karet s takovym dost blbym systemem upozornovani.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivo_2 7. 10. 2012 19:14

A co účet GE bank genius grátis ?
Já si založil Ge a starý ůčet převedl na Era Online účet .
Zatím oba dva účty bez poplatku.
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 10. 2012 19:45

Říkáš, že bankomaty nepotřebuješ..opravdu funguješ jen bezhotovostně? Já bych se rozhodoval mezi GE Genius Gratis nebo Fio bankou, ale Fio pouze za předpokladu, že má bankomat u vás ve městě...Era fungovala dobře, dokud nezavedla nutnost držet 15 tisíc..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vindicator5 7. 10. 2012 19:47

Proc se omezovat nutnosti hledat bankomat vlastni banky? ;-)
vindicator5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vorry 7. 10. 2012 20:04

ne bankomat jestli využiji 2-3 do půl roka a do pobočky chodím jen pro výměnu karty ,které skončí platnost. Vše krom pár nákupů v obchodech ,kde neberou karty,platím bezhotovostně a přes IB.
vorry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 10. 2012 20:09

vindicator5: protože se může jednoho krásného dne stát, že bude muset vložit na pobočce a v mBance, Equa bank či Zunu to nikde nevloží.. Kdybych se osobně rozhodoval mezi bankou, kde opravdu vklady nepotřebuji a nechtěl bych být omezen výběrem z vlastního bankomatu, tak si založím Equabank
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 7. 10. 2012 20:41

dr._lukas píše:v mBance, Equa bank či Zunu to nikde nevloží...


A co na poště složenkou? ;-)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 10. 2012 21:21

za 26,-? tak to radši banku, kde budu omezen bankomatem vlastní banky :-) ... stejně v případě mBank musí dělat obraty jejich kartou, aby měl výběry zdarma a proto bych radši volil Equa .. ta dokonce slíbila do budoucna 1x vklad přes poštu zdarma
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semobile 7. 10. 2012 23:27

AirBank: jednoduchy internet banking, jasny cenik, bankomaty vkladomaty - zdarma (je jich malo, jen velka mesta), dobry urok na sporicim uctu, hezka karta - nevyhoda 5Kc za odchozi

mBank: zakladni pouziti Vas vyjde zdarma krome vyberu z bankomatu, jedina nevyhoda pomerne nepreledna situace s vyberem z bankomatu zdarma, donedavna to bylo, ze jste museli splnit nejaky objem plateb na karte za predchozi mesic jinak jste platil za vyber z bankomatu, ted nevim jak to je

FIO: pouzivani zdarma, hodne pobocek, bankomaty - nevyhoda: zbytecne slozite e-bankovnictvi

Zuno: pouzivani zdarma, krome bankomatu

Equa - pri prijmech vice nez 10 000 Kc za mesic komplet pouzivani zdarma vcetne vyberu ze vsech bankomatu (i jinych bank)
semobile
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků