Nákup v obchodě - povinnost IC?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirin 10. 8. 2007 22:56

Zdravím,
řeším nyní, pokud půjdu nakupovat do obchodu a budu si to chtít dát do nákladu, musí být na paragonu, či co mi vydají uvedeno i moje IC nebo by stačila jen adresa?

A druhá podotázka, musí být na faktuře, kde jsem odběratelem uvedeno moje IC? Myslím, si že nejspíše ano, ale pro jistotu se zeptám. Zapomněl jsem totiž u providera změnit údaje pro fakturaci a mám tam tedy jen adresu bez IČ
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 8. 2007 09:50

Normální lístek z pokladny opatřený razítkem prodejny je daňovým dokladem, pokud částka nepřesahuje 10 000 Kč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 11. 8. 2007 10:23

V případě, že vedete daňovou evidenci a nejste plátce DPH, tak nemusí být "vašeho" na dokladu vůbec nic :-) Stačí že je máte v evidenci a doklady při případné kontrole ukážete. Ono totiž pokud nemáte běžný daňový doklad, tak neexistuje žádný zákonný důvod jak prodávajícího donutit, aby tam vaše údaje dal :-)

PatrikChrz: razítko? stačí když tam jsou údaje uvedené v zákoně vytištěny, nebo napsány rukou ... žádné razítko tam být nemusí ... ani podpis tam být nemusí ... a jinak ta částka ... pokud si člověk pořádně přečte onu větu v zákoně a češtinářsky ji rozebere, tak význam má trochu jiný než zákonodárci zamýšleli :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 8. 2007 11:34

Samozřejmě záleží nakonec na tom, co finanční úřad uzná a co ne. Zrovna včera jsem "studoval" pokladní lístek z Hypernovy a tam bylo uvedeno : "potvrzený účet do 10 000 Kč slouží jako daňový doklad", nebo tak něco.

A s tím donucením - myslím, že u nákupu nad 10 000 Kč se dá prodávající donutit k ledasčemu :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 11. 8. 2007 12:13

Jedině v případě, že kupující je plátce DPH ... jinak ne ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin 11. 8. 2007 12:27

Díky za odpovědi, plátce nejsem, a nákup bude do 10tis. určitě jinak platím přes účet u vyššího proti faktuře. Ještě jednou díky
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků