Druhý účet

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 21. 8. 2007 07:50

Jaky a u koho byste doporucovali druhy ucet? Chci si oddelit platby pro podnikani a osobni ucet. Vim, ze v pripade danove evidence je to jedno, ale nerad v tom mam neporadek. Vyberu tam moc nebude, spise 2-3 prichozi platby mesicne. Zit (vybirat/platit) budu z toho prvniho uctu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2007 08:31

Volksbank - Aktiv konto (vedení, příchozí platby a karta zdarma, odchozí platby 6 Kč :-(, výběr z bankomatu 2,50/5/25 Kč (vlastní, ČSOB, cizí)

WSPK - vedení 10 Kč měsíčně, položky 2-4 Kč, karta dle ceníku ČSOB (od 200 Kč / rok, bankomat 6 / 30 Kč - ČSOB / cizí)

FIO - základní tuzemské služby zdarma, jen výběry z bankomatu dle ceníku ČSOB (6 / 30 Kč)

ING konto - velmi omezený účet, na příchozí platby ale stačí, je veden zdarma, výběr ale musí probíhat převodem na jiný účet (třeba i vkladní knížku)

Vkladní knížka (Poštovní spořitelna, Česká spořitelna) - vedení zdarma, příchozí platby jsou rovněž možné (je třeba ale dodržet specifický symbol), výběry na přepážce také zdarma.

Od září má na trh přijít polská mBank, slibuje "revoluci", tak uvidíme
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 8. 2007 09:49

Takze kdyz to shrnu a chtel bych nejakou platebni kartu k tomu uctu (abych mohl nenadale provest vyber), tak se me vyplati asi nejvice FIO, ze?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2007 11:09

Poku ti nevadí že to je záložna, tak lepší volba asi není. FIO tu má vlastní vlákno, http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=1390 tam se dá dočíst o jejich přednostech a slabinách (např. je naprosto nevhodná na zahraniční styk).

No a pak se ještě uvidí s čím přijde mBank. http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=1647
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 8. 2007 13:33

V cem by me to melo vadit? Jak jsem psal drive, jde mi pouze o oddeleni penez. Zkusim jeste eBanku, jestli me da nejake lepsi podminky a jinak to vidim na FIO.

Pripadne jak je ta mBanka realna? Ja jenom jestli ma smysl cekat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 21. 8. 2007 15:51

mBanka se tvari, ze to rozjede a jelikoz to ma rozjety uz jinde, tak to snad uz od zacatku bude fungovat rozumne. Taky cekam, s cim prijde, abych se eventuelne pripravil na opusteni potapejici se eBanky ;-)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2007 15:53

No jde spíše o jakousi psychologickou hranici, nicméně někomu by to záložna mohla vadit. Pravdou je, že (ať se to někomu líbí nebo ne), je u záložny pravděpodobnost krachu vyšší; i když si nemyslím, že by konkrétně FIO měla být aktuálně nějak ohrožena.

mBanka reálná je v tom smyslu, že v září chce přijít na trh. Ovšem jestli to bude "pecka" nebo svojí nabídku "zabije" nějakou nesmyslností (jako Volksbanka to svoje Aktiv konto 6 Kč poplatkem za odchozí platbu), na to si budeme muset počkat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 21. 8. 2007 16:37

Ja mam s Fio ten problem, ze mam u Fia i vetsinu svych akcii. Sice jsou to dva ruzne subjekty, ale znate to... Takze pokud bych s pomoci mBank mohl rozlozit riziko, nebylo by to od veci :-)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 8. 2007 07:46

lemming: dle mych informaci ma eBanka brzo prijit s novou nabidkou - bude se to jmenovat eKonto a bude to pry v primou spolupraci s RF (konto jiz bude koncit /5500). Nechme se prekvapit, o co pujde.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 8. 2007 07:00

Já osobně považuji eB za poměrně drahou. Nevím, jestli to ještě tak je, ale dříve bylo do poplatku za vedení účtu třeba zahrnout na první pohled "neviditelné" výdaje - např. POVINNOU roční obdovu certifikátu, atd.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 8. 2007 08:40

PatrikChrz: na druhou stranu, ne vsechno co je "zadarmo" v konecnem dusledku zadarmo je - a tim nemyslim pouze financni stranku veci.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 23. 8. 2007 10:30

Ten certifikat nepotrebujete, staci mobilni klic, ktery vas nestoji nic(prvni nahrani aplikace je zdarma). Platit musite ale napr. za kartu a za odchozi platby. Takze, to samotne vedeni uctu muze byt i za 7,90, pokud pouze tim uctem pouze prolejete pozadovanych 15K nebo 4,90, pokud tam prozenete 30K. Nerikam, ze se da najit lepsi nabidka (ucet zdarma), ale ty online platby nekterym obchodnikum(kteri to umi i tak rychle zpracovat) uz mi hodne pomohly :-)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 23. 8. 2007 10:34

S474N píše:lemming: dle mych informaci ma eBanka brzo prijit s novou nabidkou - bude se to jmenovat eKonto a bude to pry v primou spolupraci s RF (konto jiz bude koncit /5500). Nechme se prekvapit, o co pujde.


A tuhle informace mate odkud? To by vypadalo na primou reakci na mBanku, jejiz produkt se v Polsku "shodou okolnosti" jmenuje eKONTO. Nechame se prekvapit, s cim se v zari prizenou.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 8. 2007 19:26

4honza: pokud nekdo hlida kazdy "halir", tak pro nej eBanka opravdu nebude. Nicmene plati to, co jsem napsal - ne vsechno, co je zadarmo je zadarmo i v konecnem dusledku - treba prave ta rychlost zpracovani, atd.

Informaci mam ze zdroju velmi blizkych eBance, rekneme, ze bliz uz to snad ani nejde :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 8. 2007 11:09

Rekneme, ze se tomu da docela verit, ze eB+RB bude provozovat neco, co se bude jmenovat ekonto.

10. zari maji tiskovku, kde nam reknou, ze se vstupu mBanky na trh vubec neboji, a proto pojmenovavaji svuj produkt stejne jako se ho chysta(la) pojmenovat tato banka, ktera jeste neni na nasem trhu :-D
Domenu http://www.ekonto.cz uz maji pripravenou.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků