Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 2. 11. 2012 03:07

vpe píše:Zejmena realizace ucetnictvi by me zajimala :-)


Neboj! Tohle už vyřešený mám, všechno bude samozřejmě křišťálově čistý.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 11. 2012 08:39

Včera jsem byl reklamovat u obchodníka platbu Citikartou (platil jsem asi o 250,- Kč víc, než mělo zboží stát podle ceníku na netu). Místo, co by mně jednoduše vrátili rozdíl, tak původní platbu stornovali, na kartu vrátili (snad :-) ) peníze a strhli si správnou částku...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 11. 2012 10:08

xls píše:
vpe píše:Zejmena realizace ucetnictvi by me zajimala :-)


Neboj! Tohle už vyřešený mám, všechno bude samozřejmě křišťálově čistý.

...ale napad byl muj :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iura 2. 11. 2012 13:07

Achjo, kde jsou ty časy, co se dal klidně celej úvěrový rámec několikrát měsíčně protočit skoro zdarma přes PaySec. :nenapadne
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 11. 2012 13:39

To se teď přece nechá taky... Akorát že se za převod na PaySec z karty platí poplatek :-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuiS_666 2. 11. 2012 16:21

Taktiež by ma zaujímalo ako berie CITI dobitie PaySec (ako hotovostnú alebo bezhotovostnú transakciu?)

Ak má niekto skúsenosť z nedávnej minulosti, podeľte sa.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iura 2. 11. 2012 18:15

ING kreditka to brala jako bezhotovostní transakci, ale teď už to není výhodné, když to bere poplatek myslím 2 % z převedené částky. Leda že bys potřeboval z kreditky hotovost, tak by to určitě bylo lepší než výběr z bankomatu.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LuiS_666 2. 11. 2012 19:33

No pozeral som do obchodních podmienok CITI a akékoľvek dobitie elektronickej peňaženky je považované za výber hotovosti. :(

Jop, presne nato som myslel. Ako nudzovka, 2 % by boli ok
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod saabik 2. 11. 2012 19:50

proste kazdej premysli jak vyjebat s druhym. :roll:
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iura 2. 11. 2012 20:14

No nevím no, ale PayPal je také elektronická peněženka a když si to stáhlo z Citi Life kreditky 50 Kč, tak to Citi brala jako bezhotovostní platbu.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brnakk 3. 11. 2012 09:57

xls píše:Připravuju teď takový malý projekt, jak udělat z KK slepičku snášející automaticky vajíčka. Předpokladem bude C. Life, lepší nějaký slušný limit, no a pak aby to pro omezený počet lidí co nejdéle fungovalo - nepředpokládám, že by z toho byl zdroj zajištění financí do stáří. Jen, co se vrátím z dovolené, tak to realizačně dotáhnu.


Těch možností je spousta, ale obvykle to po pár protočeních znemožní. Aktuálně využívám nákup EUR na benzinách platbou kartou (zdaleka ne všude to jde), za Eura nakupuju zboží a díky těm 2% se dostávám na velmi dobrý kurz (kvůli dovolené by to asi smysl nemělo :-)
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 11. 2012 11:22

Ona se vůbec Citi snaží vnutit věci, které by člověk třeba vůbec nechtěl, za poslední dobu namátkou zvednutí limitu karty o 50 %, nebo zvednutí limitu pro hotovostní transakce z 50 na 100 % limitu karty.
Chápu, že nic netrvá věčně a nějaké způsoby (např. koupení a vracení zboží s vrácením na jinou kreditku) nebo třeba ty EUR někomu občas párkrát vyjdou. Většinou jsou tam 2 problémy: relativně malá částka a z ní ještě relativně malý užitek. Ale uvidíme, jak dlouho zafunguje něco propracovanějšího.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod iura 3. 11. 2012 12:31

Tak, nenapinej a popis o co jde. :hm
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 3. 11. 2012 13:02

To bohužel nepůjde. Jednak to vyžaduje trochu času, abych dotáhl některé technické detaily, a ten teď nemám. No a pak, aby to vůbec fungovalo, to vyžaduje určitou diskrétnost, takže co se týká účastníků, dám na doporučení Patrika a půjde to přes SZ. Předpokladem je i Life s rozumný limitem, čím vyšší, tím líp.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 3. 11. 2012 13:13

Takze se ti maji hlasit lidi, co maji Citi Life a rozumny limit?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků