Kalkulačka nákladů - běžný účet

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod TomZ 12. 12. 2007 10:07

Ahoj,

existuje nekde kalkulacka pro vypocet nakladu na beznem uctu? rekneme, ze vim ze udelat 4 vybery kartou, 5 krat zaplatim kartou, jedna prichozi platba na ucet, jedna odchozi, vedeni uctu, + pouzivani karty a kde budu platit nejmene?

( shanim neco takoveho pro kamosku - poznamenavam, ze nechce net banku jako mBank, protoze v net bankovnictvi nema duveru, ted ma CSOB a zda se ji ze plati dost, tak pripadne neco doporucte. diky)
TomZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 12. 12. 2007 10:13

Existuje srovnani na http://www.mesec.cz/ucty-a-karty/bezne-ucty/porovnani/ Je tam nekde i kalkulacka.

Obecne je to trochu problem srovnavat, protoze spousta poplatku je nejak podminena (nekdy je platite, nekdy ne), nektere poplatky se plati jinak nez mesicne (typicky platebni/kreditni karta), apod.
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomZ 12. 12. 2007 10:18

dekuji, to vypada dobre.
TomZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 12. 12. 2007 10:23

Vypada to dobre, ale kdyz jsem se to snazil spocitat "rucne" podle ceniku te ktere banky, tak mi to nikdy nevyslo stejne jako v te kalkulacce :-) Ani pro muj soucasny ucet mi to nevyslo stejne.... Takze - duveruj, ale proveruj.
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomZ 12. 12. 2007 10:25

Tak kalkulacku uz jsem taky nasel..
http://www.mesec.cz/ucty-a-karty/bezne- ... nych-uctu/

uvidime.. projdu to a neco z toho vypadne
TomZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 12. 2007 10:35

Kalkulacka ukazuje naprosto nesmyslne vysledky - zkusil jsem pro zajimavost cokoliv zadat a vzdycky u FIO vypadne 30 Kc i kdyz v realu je to porad nula.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 12. 12. 2007 10:44

S474N: Protoze "K celkové částce je připočítáváno zasílání měsíčního výpisu poštou..."
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 12. 12. 2007 11:04

ivok24: jo uz to vidim, tomu rikam teda debilita. Zrovna tohle tam meli dat taky jako moznost vypnout/zapnout. Rekneme si otevrene, kolik z nas tady si nechava posilat papirovy vypis mesicne? Ja tedy ne a z meho okoli take malokdo.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 12. 2007 11:14

No pokud chce nízké poplatky a nechce do mbank, tak může vybírat nejspíš jen mezi FIO a e-bankou (pokud jí na účet každej měsíc přijde dostatek peněz, jinak je e-banka velmi drahá). Trochu hodně to ale komplikuje to, že nechce internetový bankovnictví - to si pak asi nevybere...
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 12. 12. 2007 11:14

S474N: Ano ano, na mozne problemy s (nejen touto) kalkulackou a pocitanim skutecnych poplatku na ucet obecne jsem upozornoval hned ve svem prvnim prispevku :-)
Naposledy upravil ivok24 dne 12. 12. 2007 11:16, celkově upraveno 1
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 12. 2007 11:15

S474N píše:ivok24: jo uz to vidim, tomu rikam teda debilita. Zrovna tohle tam meli dat taky jako moznost vypnout/zapnout. Rekneme si otevrene, kolik z nas tady si nechava posilat papirovy vypis mesicne? Ja tedy ne a z meho okoli take malokdo.
Není tam okolo spousta reklam na banky, u nichž to vypnout nejde? A je to v ceně jejich balíčků? :mrgreen:
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 12. 12. 2007 14:32

KubaPa píše:No pokud chce nízké poplatky a nechce do mbank, tak může vybírat nejspíš jen mezi FIO a e-bankou (pokud jí na účet každej měsíc přijde dostatek peněz, jinak je e-banka velmi drahá). Trochu hodně to ale komplikuje to, že nechce internetový bankovnictví - to si pak asi nevybere... /quote]

takhle, ji jde o ty operace co jsem psal. Proste prijde jednou mesice vyplata, zaplati najem, a pak plati kartou nebo vybira z bankomatu, a vypis chce papirovy.. to je vse co od toho chce.. nic vic.. Ted ma CSOB..(jinak nevim cemu rikas dostatek penez.. rekneme ze tak 20k mesicne ji tam urcite prijde)

ne, ze by nechtela mBank, ale myslim, ze stejne jako eBank i Fio budou na ni moc internetove.. a co Volks bank? mi prislo ze tam to je docela levne..
TomZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 12. 12. 2007 15:25

Co si tak pamatuju, tak zrovna to CSOB (zakladni ucet Konto), ma jedny z nejnizsich poplatku za vedeni. Vsude jinde se to jiz blizi 100kc (sice je neco v cene, ale to spousta lidi nevyuzije).

Takze pokud nechce fio, mbank...tak ta CSOB je rozumna varianta.
Volksbank je fajn (teda jejich Aktiv konto), ale tam je zas clovek omezen tim, ze "veskere" operace provadi v Kauflandu...:)

A nebo posledni moznost, pokud je kamoska student, tak moznosti bude mit spoustu....
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 12. 12. 2007 16:09

No pokud nechce do mBank, tak si nějaké šušně opravdu musí připravit.
A řek bych, že ČSOB je docela levná. Jestli se jí to zdá hodně, tak musí méněkrát vybírat z bankomatu, stát se trochu moderní nebo si nechat zajít chuť.
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 12. 2007 16:37

TomZ píše:
KubaPa píše:No pokud chce nízké poplatky a nechce do mbank, tak může vybírat nejspíš jen mezi FIO a e-bankou (pokud jí na účet každej měsíc přijde dostatek peněz, jinak je e-banka velmi drahá). Trochu hodně to ale komplikuje to, že nechce internetový bankovnictví - to si pak asi nevybere... /quote]
takhle, ji jde o ty operace co jsem psal. Proste prijde jednou mesice vyplata, zaplati najem, a pak plati kartou nebo vybira z bankomatu, a vypis chce papirovy.. to je vse co od toho chce.. nic vic.. Ted ma CSOB..(jinak nevim cemu rikas dostatek penez.. rekneme ze tak 20k mesicne ji tam urcite prijde)

ne, ze by nechtela mBank, ale myslim, ze stejne jako eBank i Fio budou na ni moc internetove.. a co Volks bank? mi prislo ze tam to je docela levne..
Abych řekl pravdu, tak úplně nechápu, co při tomhle řeší na internetovým bankovnictví. K tý e-bance: pokud jí měsíčně přijde na účet 20 000 a víc, má zdarma vedení účtu, výpisy a elektronickou kartu (embosovaná by jí přišla na 40 nebo by muselo přijít 25 000 měsíčně), dva výběry měsíčně z bankomatů RB a EB zdarma, všechny ostatní za 9,90, vklad hotovosti 10, odchozí transakce 4,90 a pokud zadáváš transakci na pobočce (ne internetem ani přes GSM bankovnictví), řeknou si o dalších 20. U ČSOB jsem byl, a pokud opravdu splňuje podmínku přítoku 20 000 měsíčně (25 pro embosovanou kartu) troufnu si tvrdit, že bude platit míň. Výhodu internetovýho bankovnictví, kde je podstatně víc možností než u ČSOB holt nevyužije, ale to je asi jedno.

edit: do těch příchozích peněz se započítávaj i vklady hotovosti, takže kdyby to některej měsíc bylo míň, dá se vybrat z bankomatu a vzpápětí vložit a podle toho, kolikrát už člověk vybíral ho to vedení účtu měsíčně přijde buď na 10 nebo na 19.90, což se dá přežít.
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků