Banka roku

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 11. 2012 22:00

Aneb když volí slepí a hluší (nebo zaměstnancí zvítězivších?)...
http://aktualne.centrum.cz/finance/graf ... y-souteze/
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 11. 2012 23:14

Celé to je podplacené :-) Jak může být bankou roku KB, která nic neinovovala, je mezi třetici nejdražších bank v ČR, chce poplatky i za zjištění zůstatku ve vlastním bankomatu či nedodržuje vlastní VOP?
Další vtip je ta Česká Šiditelna, nejdražší běžný účet v celé EU :-) A ČSOB to zachraňuje jen svým přístupem v Poštovce :-D

Kdyby bylo na mě volím takto já:

1- GE Money bank (přece jen Genius Gratis je nejlepší finanční produkt roku 2012)
2- Fio banka (druhé místo si zaslouží je díky tomu, že nerozšířila za poslední rok skoro žádné služby, hypotéky stojí za starou bačkoru a nic víc kromě vlastníc debetek nepředvedli)
3- Equa bank
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iura 14. 11. 2012 04:26

Píšou, že to bylo podle hodnocení odborníků. ;-)
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 04:28

...pracující pro ty banky, ne ? :D

-- 14. 11. 2012 04:30 --

Ono vůbec, co je to "nejlepší" banka? Nejlevnější? Nejširší nabídka služeb? Nejvíce poboček? Nejvyšší úroky z vkladů nebo nejnižší z úvěrů?

Nebo je to hodnocení z hlediska potenciálních investorů - tedy nejziskovější? Pak by ten žebříček i asi dával smysl, ovšem lákadlo pro klienty to určitě nebude (tady vás nejvíc oškubou, aby se akcionáři měli dobře) :mrgreen:
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iura 14. 11. 2012 04:52

Asi byla hodnocena schopnost prodat co nejhorší služby za co nejvíc peněz. :-)
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 14. 11. 2012 09:49

To jsou klasické ankety, v anketě manažer roku vyhraje člověk z ČEZu, firma roku je RWE,....
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 11. 2012 10:52

Kritéria jsou patrně velmi komplexní, malá banka s malým portfoliem služeb asi nemá šanci na hlavní cenu.

To co napsal dr._lukas je úsměvné, vedení účtu zdarma jako základní podmínka, navíc hodnotit banku podle jednoho produktu - běžného účtu.

FIO získala titul Nejdynamičtější banka roku (Equa je třetí) a Účet roku, kde sesadila na druhé místo eKonto RB, které mělo tento titul v letech 2008 - 2011, mKonto je zde letos třetí.

To pro lowcost banky není zas až takové fiasko.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 11. 2012 12:53

xtonda: a co je úsměvného na tom, že chci po bance jako hlavní parametr běžný účet zdarma (umí to kromě mých vyjmenovaných dále PS, Zuno, Unicredit bank, když to vezmeme ze široka, tak i ta nejdražší banka v EU Erste).. Mohu dále vědět, co narozdíl od KB,ČS,ČSOB neumí GE Money bank navíc? Ano Fio nemůže být bankou roku, když polovinu bankovních služeb nenabízí..ale co je špatného na tandemu GE a Equa bank nechápu :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gandalf007 14. 11. 2012 14:11

"Nejlepší banky" jsou v podstatě dvě:
- pro bankéře (a akcionáře) ta, která dokáže maximálně obrat klienty a přitom je udržuje ve stavu falešného uspokojení,
- pro všechny ostatní je to banka, která za nejmenší odměnu nabídne maximum kvalitních služeb.

...ale o téhle určitě uvedená anketa není a nebude ;-)
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 14. 11. 2012 21:31

to znamena, ze nejlepsi auto je to, ktery ti nabidne za nejnizsi cenu nejvykonnejsi motor?
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iura 15. 11. 2012 05:13

... ale s co nejnižší spotřebou. :pozor
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 11. 2012 22:07

jste zaujatí, KB má také účet bez měsíčního poplatku - http://www.kb.cz/cs/lide/obcane/mujucet.shtml podmínky jsou vcelku mírné :mrgreen:
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2012 05:48

Ale ani když splníš tyto "mírné" podmínky, tak se nevyhneš poplatkům za transakce :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 11. 2012 18:40

"Ano, ale to je právě výhoda, ostatní banky mají tyto poplatky skryté a vydělají na vás jinde. KB účtuje přehledně kolik co stojí. " :mrgreen: Tak jsem paní poblahopřál, že je takový bojovník za zaměstnavatele a že když nebudu líný, tak ten účet konečně zruším. Jinak ta nabídka zdarma je i pro živnostníky s firemním účtem.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků