Ohřívač vody

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 11. 2012 08:48

tohle by mohla mít spousta lidí na náhrobku...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 09:33

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scripta 14. 11. 2012 09:43

Už jsi to zapojil? Na jaké napětí to je? Není to jen na 110 V ? :-)
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 10:47

Jeste ne, hledam nekoho, kdo to zapoji (plus to bude vyzadovat urcite stavebni upravy)- a je to na beznych 230 V.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 11. 2012 11:36

PatrikChrz píše:Tak cena je plus mínus stejná jako u nás (u toho, co dával odkaz Miki není sprcha)

A to ti přijde praktické? Takže kvůli týdnu v roce ti bude v koupelně strašit tenhleten krám a druhá sprcha?

Kdybys koupil ten PTO 0733 z DZ Dražice co linkoval miki, tak bys ho mohl dát do stoupačkové šachty, měl bys teplou vodu všude, nejen ve sprše, nikde by nestrašil ten krám a nepotřeboval bys dělat stavení úpravy.

Vzhledem k omezenému příkonu by ale bylo lepší něco se zásobníkem, kde by sis mohl vodu předehřát.
http://www.dzd.cz/index.php/cs/sortimen ... beztlakove
http://www.dzd.cz/index.php/cs/sortimen ... ru/tlakove
http://www.dzd.cz/index.php/cs/sortimen ... dene-close
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 14. 11. 2012 12:11

PatrikChrz píše:Cemu neveris? Ze nemam plasmu, konvici a pracku? Tak byl jsi u me, ne? Tak vis, ze nic takoveho nemam.

Zajimalo by me Patriku, jestli peres na valse nebo jak to resis? Nepredpokladam vzhledem k tve extremni setrnosti,ze bys spinave hadry vyhazoval a kupoval pokazde nove...

Jo a kvuli 1 tydnu odstavky v roce si porizovat na dovolene bojler,vezt ho pres pul zemekoule a dalsi 2mesice resit zapojeni mi prijde taky bizarni.Ta rychlovarka te vyjde na 5kilo a je to rozhodne efektivnejsi a rozumnejsi nez si montovat takovy bazmek u ktereho nevis jestli a jak dlouho bude fungovat.Ted mam bojler,tak SV neresim,ale kdyz jsme bydleli se zenskou v byte kde byla odstavka,tak 3 konvice ji na osprchovani vzdycky stacily...Nicmene proc delat veci jednoduse, kdyz i na blechy se da pouzit kanon,ze?;)
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 11. 2012 12:36

Patrik už to psal - chodí prát k taťkovi a tím pádem ušetří i za elektřinu ;-).
BTW mně by zas přišlo jednodušší chodit se ten jeden týden v roce sprchovat někam do bazénu, nebo odjet na dovolenou...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 14. 11. 2012 12:58

Jo vlastně pračka je drahá a má taky velký odběr, stejně jako rychlovarka :D

Předpokládal jsem, že to tak nějak šetřílkovsky řeší, tak pak nechápu proč se k tomu tatíkovi, když to má blízko nezajde osprchovat a hotové...
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 13:50

Ondrasz píše:Jo vlastně pračka je drahá a má taky velký odběr, stejně jako rychlovarka :D

Předpokládal jsem, že to tak nějak šetřílkovsky řeší, tak pak nechápu proč se k tomu tatíkovi, když to má blízko nezajde osprchovat a hotové...

Vzhledem k tomu, ze je to vedlejsi byt, tak ma -logicky- odstavku ve stejnou dobu :(

-- 14. 11. 2012 13:54 --

Ondrasz píše:
PatrikChrz píše:Cemu neveris? Ze nemam plasmu, konvici a pracku? Tak byl jsi u me, ne? Tak vis, ze nic takoveho nemam.

Zajimalo by me Patriku, jestli peres na valse nebo jak to resis? Nepredpokladam vzhledem k tve extremni setrnosti,ze bys spinave hadry vyhazoval a kupoval pokazde nove...

Jo a kvuli 1 tydnu odstavky v roce si porizovat na dovolene bojler,vezt ho pres pul zemekoule a dalsi 2mesice resit zapojeni mi prijde taky bizarni.Ta rychlovarka te vyjde na 5kilo a je to rozhodne efektivnejsi a rozumnejsi nez si montovat takovy bazmek u ktereho nevis jestli a jak dlouho bude fungovat.Ted mam bojler,tak SV neresim,ale kdyz jsme bydleli se zenskou v byte kde byla odstavka,tak 3 konvice ji na osprchovani vzdycky stacily...Nicmene proc delat veci jednoduse, kdyz i na blechy se da pouzit kanon,ze?;)

Ohrat vodu muzu i v hrnci - varim na plynu, takze nemusim resit prikon (na rozdil od el. konvice). Konvici nemam proto, ze nepiji teple napoje, vyjimecne (napr. kdyz jsem nemocny a chci si udelat caj) si tu vodu ohreju v rendliku na tom plynu.
Jenze na sprchovani je to hodne nepohodlne a ja jsem sice skrt, ale mam rad sve pohodli :)

-- 14. 11. 2012 14:01 --

xtonda píše:
PatrikChrz píše:Tak cena je plus mínus stejná jako u nás (u toho, co dával odkaz Miki není sprcha)

A to ti přijde praktické? Takže kvůli týdnu v roce ti bude v koupelně strašit tenhleten krám a druhá sprcha?

Kdybys koupil ten PTO 0733 z DZ Dražice co linkoval miki, tak bys ho mohl dát do stoupačkové šachty, měl bys teplou vodu všude, nejen ve sprše, nikde by nestrašil ten krám a nepotřeboval bys dělat stavení úpravy.

Vzhledem k omezenému příkonu by ale bylo lepší něco se zásobníkem, kde by sis mohl vodu předehřát.
http://www.dzd.cz/index.php/cs/sortimen ... beztlakove
http://www.dzd.cz/index.php/cs/sortimen ... ru/tlakove
http://www.dzd.cz/index.php/cs/sortimen ... dene-close

Jak uz jsem psal - kdyz jsem to shanel u nas, tak mi vsude tvrdili, ze "nejde, nexistuje", proste ze na 16 A sprchu nepripojim.

-- 14. 11. 2012 14:02 --

...a se zasobnikem jsem nechtel.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 11. 2012 14:19

Se obávám, že ti, co ti u nás tvrdili, že to nejde, měli pravdu.
BTW tys viděl, že je to opravdu zapojené na 16A jističe? Pokud ano, tak tam můžou být další faktory - např. užitkovou vodu berou z nějaké nádrže, kde má teplotu 25°C, a ne jako u nás z potrubí v podzemí s teplotou nějakých 15°C...

Aby ta sprcha rozumně fungovala u nás, tak je minumum pro ohřívač nějakých 5 kW (nechá se to poměrně jednoduše spočítat). A to na 16A jistič pověsíš maximálně na pár sekund...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 11. 2012 14:43

Podle specifikace co se dá najít na internetu ten typ, co je na fotce, skutečně je na 230 V a má 3,5 kW. Jak sem psal, pro trvalé použití je to málo, ale pro požadovaný účel to celkem pomůže. Při průtoku 3,3 l mu to udělá z 15 stupňů 30 stupňů a v tom se osprchovat by neměl být problém.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 11. 2012 14:52

Až na to, že pro normální sprchování nestačí ani to množství, ani ta teplota, a to se ještě jaksi předpokládá 100% účinnost, že ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 11. 2012 15:05

Ale stačí, při troše skromnosti a vhodné konstrukci sprchovací hlavice, když alternativa je se nemýt nebo se mýt studenou vodou jsou i takové parametry luxus. U tepelných spotřebičů ta účinnost je prakticky 100%.

-- 14. 11. 2012 15:08 --

PatrikChrz píše:Jak uz jsem psal - kdyz jsem to shanel u nas, tak mi vsude tvrdili, ze "nejde, nexistuje", proste ze na 16 A sprchu nepripojim.

OK, v Kambodži si zjistil, že ti u nás kecali, resp. měli tendenci to předimenzovat a že 3,5 kW jako nouzovka postačí. Jak si z toho odvodil že je nutné koupit průtokáč v Kambodži a ten se stejnými 3,5 kW koupený tady by nestačil?
PatrikChrz píše:...a se zasobnikem jsem nechtel.

Proč? My to máme na chalupě v horní koupelně a v kuchyni u dřezu (15l). A je to ideální řešení přímo dělané pro situace, kdy příkon nedovolí použít dostatečně dimenzovaný průtokáč a zároveň se nevejde velký bojler.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 11. 2012 15:11

Tak při troše skromnosti vyjde na stejno polejt se vodou ohřátou na plynu a ještě člověk dost ušetří za ten bazmek na elektriku a za montáž, která taky nebude za hubičku... Ale proti gustu žádný dišputát ;-).

BTW mám u sprchy průtok cca dvojnásobný a žádný velký luxus to není (alespoň do doby, než trysky zarostou vodním kamenem a proud začne být větší).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 15:55

xtonda: prislo me jednodussi si ho koupit tam, kde ho maji (v CR jsem takovy komplet i se sprchou nevidel), nez se vratit domu a resit. kde to sezenu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků