Účty pro SVJ

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 15. 11. 2011 08:50

Doporucite mi nejaky ucet vhodny pro SVJ? Mame v soucasnosti 5 nebo 6 uctu ( bo nekteri clenove jsou hovada, ale to by bylo na jinou debatu ) pro nase SVJ u KB a platime dohromady asi 20-30k rocne na poplatcich.
Pocet transakci zjistuju, ale nebude to zadna divocina - spousta prichozich plateb od majitelu, pravidelny platby dodavtelum energii + jednorazovy platby, platby spravci atd.
Velky plus je mit v ramci toho uctu moznost penize nekam "odlit" na lepsi uroceni, protoze tam zaroven lezi cash z fondu oprav - coz je v tuhle chvili neco kolem dvou mega na uroku nula nula nic.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 11. 2011 09:08

My jsme nedavno presli k Fio. Vedeni + vsechny transakce zdarma a rovnou jsme ho udelali jako transparentni, takze se kazdy muze podivat na pohyby na uctu. Je mozny i sporak s okamzitym prevodem na bezny a obracene, ale urok je mizerny, pro pravnicke osoby jen 0,8 %.
Vcera mi dokonce volali z MPU a chteli me jako statutarniho presvedcit, abychom si udelali ucet u nich. Uroceni maji sice vyssi, ale 1,90 za kazdou odchozi transakci to zabijeji.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 15. 11. 2011 09:45

Diky za tip.
Na sporaku maji 0,8, ale terminovany vklad s obnovou vypada docela dobre - od 1,2% za tydenni.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 10. 2012 07:28

Někomu na nějaké kačce za transparentní účet nezáleží...
http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=761772
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 14. 11. 2012 16:48

Pro SVJ bysme potřebovali nějaký spořící účet s nejvyšším úročením, kam bysme nyní dali nejméně 500 tis. a zbytek bysme tam odkládali na výměnu výtahů. Máte nějaký tip?
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 17:17

Hm, těžká rada. Artesa universal - (při zůstatku na 500 000 Kč) 1,45 %, MPU 1,1 %. Prostě žádná láce :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 14. 11. 2012 17:44

Hm, tak náš konzervativní výbor SVJ určitě nepůjde do družstva, nějakou nabídku banky?
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 17:54

Tak na to zapomeň :( Všechny nabídky spořicích účtů jsou jen pro soukromé osoby :(

-- 14. 11. 2012 17:55 --

Snad tohle:
http://jtbank.cz/institucionalni-klient ... -ucet-s--0

Je to 33 dní výpovědní lhůta, úrok 2 %
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 14. 11. 2012 18:12

Tak to není špatný, ale jak už tam je výpovědní lhůta, tak výbor bude opět proti, protože budou argumentovat, co když budeme potřebovat peníze hned. Hm, takže peníze budou ležet na účtu u KB, kde je nula nula nic. Máme u nich úvěr, takže se od nich ani nedá odejít s běžným účtem třeba k Fio. Tak díky.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 18:15

Úplně to vidím, jak chceš přesvědčovat pár páprdů :(. Samozřejmě se dá argumentovat tím, na co byste asi potřebovali půl milionu ve lhůtě kratší než 1 měsíc (veškeré opravy - i havarijní - jdou dělat na fakturu a měsíční splatnost není problém domluvit), ale "stojí ti takové otravování za to?"
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 14. 11. 2012 18:23

máš pravdu, kašlu na to. Už jsem se je snažil přesvědčit, že si založíme webové stránky SVJ a budeme tam vše pod heslem dávat. Stránky jsem udělal, ale stejně jsem neuspěl.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 9. 4. 2013 16:58

Patriku, změnila se situace pro spořivce na IČO ? Poradíš? Máš to určitě v merku, co je nyní nejvýhodnější.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 4. 2013 17:53

Ahoj, o ničem novém nevím, situace se má tendenci spíše zhoršovat (a to i retailových produktů), než zlepšovat :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 17. 4. 2013 17:58

díky
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brouter 3. 1. 2016 22:45

Dokazete poradit jak zhodnocujete finance SVJ ? Dnes mame cca 1mil. u KB s urokem nula procent...
brouter
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků