V čem podnikat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pickun 5. 1. 2008 23:13

Nedaroval by mne nekdo 1 000 000 Kc?
Pickun
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 6. 1. 2008 00:39

a jaký je tvůj podnikatelský plán? pokud dobrý tak já se bránit nebudu :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 1. 2008 09:16

Pickun: spis bych rekl, ze je to velmi individualni. Jsou byznysy, ktere opravdu clovek muze rozjet s malem a byt i tak uspesny.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 6. 1. 2008 11:38

Jako priklad lze rict vsechny formy poradenství, programování atd ... počítač za 30 000 přívod proudu stůl a židle .... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 6. 1. 2008 11:42

Rop: Tak tak, jedině nabízet služby. Když budem počítat peníze, tak ŽL je za 1000Kč, účetní nevím, 5000-10 000Kč/ročně?
Webové stránaky zdrama - 2000Kč/rok.
PC má skoro každý.

A teď už jen ty bohaté vědomosti, zkušenosti - spousta času, práce a učení. Peníze jen za knihy a Internet.

Jak jednoduché, že? :) Žádné miliony atd.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod WonDrak 6. 1. 2008 12:46

a nemusíme zůstat jen u poradenství. Je spousta činností, kde stačí málo a člověk s tím může prorazit.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrAgreement 16. 3. 2008 18:40

No ono lze opravdu začít podnikat úplně bez peněz a přitom nevypadat jako amatér.
V IT to opravdu jde bez peněz.
Např. můj dobrý kamarád prodává Eshopy.
Sám si je dělá i prodává.

Investice na začátku: čas + 10 000 založení firmy
Získ: 30 000 - 60 000 měsíčně
Náklady: on sám, prostory jeho dům, sklad 0

Jen trochu problém je konkurence.
Opravdu můžete začít bez peněz jako živnostník, ale v IT je silná konkurence a to co vy umí 5000 dalších, takže každou dobrou inovativní myšlenku okamžitě převezmou. Navíc pro takové lidi je opravdu 5 000 000 jako plivnutí do vody.

Ale je to tím, že prodáváte něco virtuální.
Virtuální věci mají tu výhodu, že se skladem nekazí, dají se libovolně množit = tj. jednu věc můžete prodat milionkrát a netrápí Vás žádná vyroba.
MrAgreement
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod berky237 14. 1. 2011 16:51

Souhlas s MrAgreement ohledně podnikání v IT. Ideální je najít něco unikátního, co se nedá tak rychle zkopírovat. Já sám se snažím pořád dívat kolem sebe a hledat nápady. Nedávno jsem třeba objevil tady tu stránku: http://www.ideaswatch.com/, kde lidi sami píšou, co jim na trhu chybí. Občas se tam objeví něco zajímavého.
berky237
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků