Vypadá to, že jsem byl podveden...

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ohm711 19. 11. 2012 14:52

Zdravím,
mám takový problém...
Nejlepší bude, když začnu od začátku:
Na serveru Bazos.cz jsem od jednoho člověka koupil MP3 přehrávač. Na všechny maily a SMS mi bleskově odpověděl. Peníze jsem mu poslal na účet (máme stejnou banku - převod je otázkou minut), druhý den mi zásilku odeslal, vyfotil mi podací lístek a zboží další den přišlo.
Prostě ukázkový obchod.
Po pár dnech jsem si všiml, že prodejce nabízí i mobil, o který bych měl zájem. Domluvili jsme se, že ho od něj koupím a opět zaplatím předem na účet. Chtěl jsem ho mít co nejdříve a proto jsem si připlatil, aby to odeslal jako balík do ruky. Následující den jsem odeslal peníze (5400Kč) a den na to (pátek) mi prodejce psal, že balík odeslal a že mi do večera pošle vyfocený podací lístek. Bohužel nic nepřišlo. Byl jsem si jistý, že mobil přijde na 100% v pondělí a proto jsem to neřešil. Mobil ale nepřišel. Volal jsem prodejci, ale telefon mi nebral. Poslal jsem mu mail a SMS a po čase odpověděl, že to poslal jen jako doporučený balík a že mi pošle to podací číslo. Týden plynul, ale mobil stále nikde. Každý den jsem mu psal, že to nedorazilo a že ho prosím o poslání podacího čísla, abych si byl jistý, že to vázne na poště. Vždy po několika mých mailech a SMS mi odpověděl. Buď to ale byla nějaká výmluva, aby neřeklo, že neodpověděl a nebo mi slíbil, že mi pošle to podací číslo, ale stejně nic nepřišlo.
Po týdnu od údajného odeslání jsem ho žádal o podací číslo a nebo vrácení peněz - neodpověděl.
Dnes je to 10 dnů od údajného odeslání. Balík nedorazil. Prodejce mi nezvedá telefony a neodpovídá. Podací číslo balíku mi zatím neposlal.
Dost mě znepokojila i informace, že na bazoši má uvedeno jméno, na emailu má úplné jiné jméno a účet, kam jsem posílal peníze je na třetí úplně jiné jméno.
Prodejce má email na gmailu a mobil s androidem, takže maily by mu měly chodit okamžitě. Navíc podle google chatu je prakticky nonstop připojený.

Ano, mohlo by se stát, že balík skutečně zdržuje pošta, ale jelikož mi prodejce není schopen poslat podací číslo a už ani neodpovídá, tak to na vinu pošty moc nevypadá.

Dokázal by mi prosím někdo poradit jak mám dále postupovat? Mám jít na policii a podat trestní oznámení?

Děkuji.
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 11. 2012 15:25

Ano, ale počítej, že se ti budou smát. Bazoš je hnízdo podvodníků. Když už něco pošlou, tak je to zmetek, byl jsem u toho, když holka otvírala obálku nedočkavě na poště a měla velké štěstí, že se vesnická pošťačka nemaže s pravidly, vrátila jí peníze a zásilku (patrně po uložení) poslala odesílateli.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 11. 2012 15:45

A z ci adresy ti tu predchozi vec poslal? Jinak samozrejme TO.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ohm711 19. 11. 2012 16:04

Zpáteční adresa na balíku je stejná jako na bazoši.
Dal jsem prodejci poslední ultimátum. Pokud nebudu mít do středy peníze a nebo mobil, tak jdu podat trestní oznámení.
Jaká myslíte, že je šance, že dostanu zpět peníze?
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 11. 2012 16:34

Ohm711: minimalni, respektive zalezi co je to za vola.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ohm711 19. 11. 2012 16:50

Tak to je v p..
To s tím nic nezmůže ani policie? Pokud se nepletu, tak pokud je částka vyšší než 5000Kč, tak se nejedná jen přestupek, ale trestný čin.

Ještě mě napadlo, že bych mohl zkusit pořešit s bankou, že jsem si spletl číslo účtu a že požaduji vrácení peněz. Přečetl jsem si na to formulář a pochopil jsem to tak, že banka jen kontaktuje příjemce platby a jestli peníze vrátí je na něm.

Nastal menší, spíše bezvýznamný "pokrok". Dnes jsem prodejci asi 10x volal a telefon mi nezvedá. Zjistil jsem, že na bazoši má více "účtů" a má tam i jiné telefonní číslo. Zkusil jsem mu zavolat z jiného čísla, ale také to nezvedal. Po chvíli mě ale prozvonil. Ihned jsem mu z druhého čísla volal a ZVEDL TO. Čekal jsem, že zavěsí a nebo bude dělat, že se jedná o omyl, ale ne. Když jsem se představil a řekl proč volám, tak zalapal po dechu, na chvíli byl zticha a pak komunikoval. Vylezlo z něj jen to, že to už odeslal a že má pro mě právě rozepsaný mail a že podací číslo mi dnes na 100% pošle.
Vzhledem k předchozímu jednání si nedělám nejmenší iluze, že by skutečně něco poslal. Spíš mi jen všechno nasliboval, aby se mě zbavil. Aspoň ale vím, že žije...
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 11. 2012 19:16

Je to nad 5000, ta částka, co mu přistála na účtě bez adekvátního plnění, je bezdůvodné obohacení. Jestli není úplně na hlavu, pošle peníze zpátky sám. Jeho vypátrání je pro policii poměrně snadné.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 19. 11. 2012 19:21

hm takovej kripl podvodnickej aby chcípl a neobíral ostatní.
bazoš je značně nespolehlivý, aukro je na tom o kousek lépe kde se dá z historie očekávat relativní spolehlivost.
Jinak uhánět a případně pokud podáš TO tak po jej zaslat aby věděl do čeho jde.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ohm711 19. 11. 2012 20:09

Nebo myslíte, že bych měl zkusit řešit to přes banku? Jako že jsem si spletl číslo účtu. Právě proto, že je částka vyšší než 5000Kč bych odhadoval, že je tu šance. Ale zase abych z toho ještě neměl já problémy, když by se zjistilo, že číslo účtu bylo správné.

Doposud jsem všechny obchody řešil právě přes aukro a za více než 5let, co jsem tam registrovaný mě ještě nikdo nepovedl. Přehrávač byl můj první nákup z bazoše a jelikož vše proběhlo bez nejmenších problémů, tak bych v životě nečekal, že mě prodejce okrade při druhém obchodu.

Prodejce mě dostal tím, že po týdnu, co jsem z něj loudil podací číslo mi odpověděl, že ho moje zprávy obtěžují :shock:

Už jsem mu psal, že pokud se do středy něco nepohne, tak na něj podám trestní oznámení.

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s podáním trestního oznámení? Stačí zajít na policejní stanici a prostě to nahlásit?
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scripta 19. 11. 2012 20:24

Jo, ale vem s sebou vytištěnou stránku s inzerátem, vytištěný výpis z účtu nebo potvrzení o transakci, vytištěnou veškerou emailovou komunikaci, všechny informace, která znáš k totožnosti prodávajícího (adresu, jméno, příjmení, telefonní kontakty, číslo jeho bankovního účtu). Ne že tam přijdeš jen tak, nebudeš mít s sebou ani svou občanku a nebudeš vědět ani číslo účtu, na který jsi zaslal peníze.
Jestli je to ale zkušený podvodník, tak z něj stejně nic nedostaneš a podvod se také neprokáže, úplně stačí, když policajtům řekne, že ten mobil před odesláním ztratil a peníze stačil ještě předtím utratit, protože nepředpokládal, že ten mobil ztratí. Kupujícímu to nepřiznal, protože neměl na vrácení peněz. Pak to nebude podvod, ale jen občanskoprávní věc. Neprokáže se úmysl někoho podvést. Budeš pak muset sám podat žalobu k soudu.
:D
Naposledy upravil scripta dne 19. 11. 2012 20:32, celkově upraveno 1
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 11. 2012 20:31

Jo, chtěl to poslat, ale se to zrovna rozbilo a peníze vrátí občansko-právní cestou. Taková varianta aukropůjčky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scripta 19. 11. 2012 20:35

Já tomu říkám přípustné riziko obchodu. :-)
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karf 19. 11. 2012 20:43

Byl jsi už na policii?
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod scripta 19. 11. 2012 20:45

Asi ne, když se ptá, jak se podává trestní oznámení. Čteš vůbec příspěvky?
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ohm711 19. 11. 2012 20:47

Tak to je pěkný... :-S
Přes google jsem si vyhledal jeho starší inzeráty a prodal už desítky mobilů, takže se v tom asi vyzná.

Na policii jsem ještě nebyl. Prodejci jsem dal čas do středy.
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků