Penzijní připojištění - uzavřít Sám / přes Fin. poradce

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 19. 11. 2012 21:54

Víš, co? Raději ať ti odpoví někdo jiný. Každopádně zvládnout sepsat 2-3 smlouvy a věnovat všemu 100 hodin měsíčně, to umí bouchač. Já ne.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 20. 11. 2012 00:01

Tak dnes asi poslední šance uzavřít to přes finance.cz. Prý je důležitý hlavně ten el. formulář, smlouva může být později. Do konce listopadu pak asi už jen ten měšec.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 11. 2012 07:32

2-3 smlouvy mesicne (a budu pocitat nejake onacejsi, nez auto, domacnost...) znamena navstivit tak 10 klientu.
5 klientu pouze 1 schuzka - nic z toho - 5 hodin na schuzky
5 klientu 2 schuzky - to uz zabere cca 15 hodin (priprava podkladu + schuzka)
2 klienti schvali financni plan - a bude 3. schuzka s rekapitulaci a podpisem.
To zabere dalsich cca 10 hodin.
Pokud je poradce uz zabehly a znaly, venuje denne tak 1 hodinu na zmeny v produktech a podobne veci.
Takze cca mesicne 30 hodin primo s klientem a 20 hodin na produkty.
Dalsich tak 20-25 hodin na dalsi veci okolo - telefonovani, kancelar, porady ...
To mi vychazi na 75 hodin mesicne.
Pri cinnosti jako doplnek k zamestnani je to myslim odpovidajici.
Pokud by poradce zacinal, tak kazdy den prihodit 2 hodiny na produkty.

Toto je velmi individualni. Pokud nekdo dela zejmena stavebko, ta narocnost je vyrazne mensi.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 20. 11. 2012 09:46

To Fodi: tohle je takový slušný bouchačský plán. Navíc - co za produkty tedy bude sjednávat? A nezapomeň se podívat, jak je zkušený, stačí tady na jeho dotazy na foru, on zběhlý opravdu není....

Navštívit 10 klientů? Kde se vezmou? Z 10 klientů udělat u 2 smlouvy (bez POV). Bez komentáře.

Každopádně, 99% příspěvků je zde proti poradcům a najednou se tu obhajuje přesně toto? Vyrábět další "odborníky" z garáže na přivýdělek? To je k smíchu.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 11. 2012 10:47

Tak nejak opravdu nevim, co na to ...

JJ, 3 smlouvy za mesic/ 10 klientu, to je opravdovy BOUCHAC, mozna az skoro stachanovec.

Evidentne tady nepanuje shoda.
Ja si bouchace predstavuju jako cloveka, co udela 2 smlouvy za den pri 3 schuzkach denne.

Jinak nic neobhajuji, jen jsem tak nahlas premyslel.

Jestli nebouchac musi mit na 1 smlouvu 20 schuzek a cca 60 hodin casu, tak potes te koste (potěš tě koště).

Nejak nevidim primou souvislost mezi poctem (malym) smluv za mesic a kvalitou prace toho poradce.
dr._lukas psal o normalnim zamestnani a ze mozna obcas neco "ve volnem case". Ano, pokud nekdo pracuje v poradenstvi 15 let a venuje tomu 8 hodin denne, muze mit hlubsi znalosti. To ale porad neznamena, ze vuci klientovi bude automaticky odvadet kvalitni praci. Pravdepodobne bude vice zavisly na prijmu z poradenstvi a tudiz ...
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 11. 2012 09:29

Protože nám to zde veřejně nikdo nepřizná, ani kamey, tak aby bylo jasno o provizích za zprostředkování penzijního připojištění, které jsem vyčetl z info listu k založení přes garantovanapenze.cz

Celkový měsíční příspěvek 100-1500 CZK:

18-40 let účastníka: 500%
41-50 let účastníka: 390%
51-65 let účastníka: 280%
66-75 let účastníka: 170%

Celkový měsíční příspěvek nad 1500 CZK měsíčně, dělá tyto provize

18-40 let účastníka: 7.500,-*
41-50 let účastníka: 5.850,-*
51-65 let účastníka: 4.200,-*
66-75 let účastníka: 2.550,-*

* plus 10% z částky, o kterou součet zaplacených příspěvků účastníka a třetí osoby (nejvýše ve sjednané výši) a zaplacených příspěvků zaměstnavatele za první rok trvání smlouvy převyšuje 18.000,- KČ (vyplácí se spolu s doúčtováním)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 21. 11. 2012 10:28

Naprosto zcestný příspěvek.
1) jedná se o provize vyplácené velkým zprostředkovatelským společnostem

2) z této částky se hradí i Back Office - zadarmo ti jako sjednateli nikdo správu smlouvy, ani zajištění servisu dělat nebude a sám to nezvládneš. Pokud děláš přímo pod PF sám, tak na tyto provize zapomeň.

3) vždy mezi sjednatelem a fondem bude nějaký mezičlánek - když už napřímo v PF, tak nadřízený vedoucí, ředitel oblasti. Tedy vždy se o tyto peníze dělí min. 3-4 pozice

4) rozklíčujeme si zde ten konkrétní případ kamaráda a smlouvy na 300.

Smlouva na 300 - podle tohoto provize 1500. 15% BO(a ten může být i vyšší), 2x 20% nadřízená osoba, výsledek je 675,-Kč. A to ještě není pravdou, že všechny sjednatelské společnosti mají za smlouvu tyto konkrétní provize. Může být dokonce i vyšší, ale i nižší. Vždy je podle objemů - přeložím ti to, kdo maká jako barevný a odevzdává pravidelně každý měsíc stanovený objem.
Předpokládám, že objem této zveřejněné společnosti bude vysoký. U konečných sjednatelů se provize běžně pohybují max. na 300-350% a to u kategorie do 50 let s příspěvkem nad 500/měsíčně. T stejné kategorie s příspěvkem do 500 jsou cca 200%. U kategorie 51+ jsou běžné provize 100% za jakoukoli částku.

Hele, nastup do Partners na vedlejšák a vyzkoušej si to. Hrozně ráda si tu s tebou po půlroce popovídám.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 21. 11. 2012 12:14

Z toho vyplývají asi 2 závěry:
1) "finanční poradce" na to zbohatne jen těžko
2) protože to bude podobné i u ostatních produktů, tak se chce vážně zamyslet, jestli člověk něco uzavře, nebo si peníze zhodnotí sám a nebude přitom krmit celý řetězec příživníků.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 21. 11. 2012 12:59

Ciste teoreticky a hodne zavisle na konkretni firme:
PP je celkem uchazejici. Zejmena nyni, diky zmenam od 2013. Uzavira se tak 5-10x vic smluv.
Firma jako takova dostane za smlouvu dejme tomu 3000,-
Poradce by mohl dostat od 800 do 1500 v zavislosti na jeho postaveni ve firme.
Rozdil bude u novacka a u vedouciho (reditele ...) ktery ma pod sebou treba 4 urovne. Takovy clovek uz ovsem za normalni situace sam klienty nevyhledava, ale venuje se rizeni sve skupiny a obcas neco sepise.
Pokud je ta firma velika = nosi hodne smluv do PF, ma pravdepodobne lepsi podminky, nez firma mala.
U pojisteni nezivotniho (auta, domacnosti...) je ta provize sotva na rezii poradce a to doslova. Treba i 200,-
U zivotniho pojisteni je to zajimavejsi, ale zase 1 smlouva sebere mnohem vic casu.
Takze zisk/ cas vyjde mozna u smluv podobne, ale pokud se jede za klientem treba 15 km autem, tak jen tahle rezije muze velmi zamotat situaci.
xls píše:...se chce vážně zamyslet, jestli člověk něco uzavře, nebo si peníze zhodnotí sám a nebude přitom krmit celý řetězec příživníků.

Ono jde o to, jestli poradce treba nejake sve penize na zhodnoceni ma. Vetsinou lidi maji zamestnani pro to, aby vydelavali a ne, aby zhodnocovali.
Jestli jsi to myslel z pozice klienta, tak jsi to napsal nejasne.
Pokud klient neco chce/ potrebuje, tak stejne nejak tu smlouvu ziskat chce. A to, ze zajde nekam na prepazku pro nej vetsinou stejne neznamena slevu. Jednak na prepazkach casto pracuji normalni poradci, kteri proste 1x za cas maji sluzbu. Nebo je to zamestnanec a ten pak zase nema duvod klientovi davat nejake zajimave slevy. Je mu to jedno.
Poradce vic stoji o klienta (myslim v dobrem) a ma i vice casu /moznosti pro nej hledat reseni, vcetne ruznych slev a pod. ... Ale na te prepazce, pokud tam bude dalsi clovek cekat ve fronte, moc poradenske cinnosti asi nevyplodi.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 11. 2012 20:39

kamey: Partners se mě neozvývá..nevím proč..asi, že jsem jim napsal, že nebudu jejich ovečkou, které založí nějaké životní pojistky, ale že chci spolupracovat a přitom nic sobě nového nezakládat..
Naposledy upravil dr._lukas dne 21. 11. 2012 23:09, celkově upraveno 1
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 21. 11. 2012 21:29

Jestli ono to nebude kvůli něčemu jinému ;)
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 11. 2012 23:11

Máš na mysli něco konkrétního? Ono vyskakovat dneska na internetu, po době několika let, co pojistky děláš a zapomenout na dobu, kdy jsi věděla stejné h*ovno, jako já v čem ta práce spočívá, ti neutkvělo dlouho v paměti :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 21. 11. 2012 23:39

A tobě za posledních 15 let utkvělo v paměti kromě toho h...a co?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 11. 2012 01:08

me toho celkem dost co se tyce meho oboru..ale ja taky nechodim nikde na zdravotnicke fora a nevyskakuju na studenty,jaci jsou to blbecci,jako se snazis prezentovat co by financni poradkyne,ty tady a hrat si na spasitelku financniho poradenstvi..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 22. 11. 2012 08:33

Aha, takže na tohle forum, které se zabývá penězi mají chodit "Dr" a já si mám najít nějaké zdravotnické? Tak jsi to myslel?
BTW, toho blbečka tu ze sebe děláš sám, k tomu nikoho nepotřebuješ. Stačí se pročíst tvoje příspěvky a zamyslet se, zda jsi člověk, který by mohl tuto práci dělat na vedlejšák na pár hodin. Prostě jsi se podíval na provize a jsi úplně oslněn prachama a nekoukáš se vlevo ani vpravo, co za tím je.
Prostě prachy, nic jiného. Dosud jsi touto prací OPOVRHOVAL a najednou ji chceš vykonávat. Jo, sednu si z tebe na zadek. Takových je v registru ČNB dalších 100.000.
Tak co budeš nabízet? Co budeš prodávat? Auta? Majetek? A co dál? Pokud ti to neuniklo, tak PF se uzavírají do 30.11.2012. Doufám, že nemáš nápad, že budeš prodávat nové fondy do II. pilíře. Tam bych tě ráda upozornila, že jde o velmi špatný produkt a navíc provize do sítě bude okolo 700 za smlouvu, abys nebyl zklamaný.
A aby bylo jasno, nevím kolik ti je, ale abys měl představu, tak jsem se tímto oborem začala zabývat v roce 1997, 2 roky jsem jen tak "čumákovala" pročítala co se kde dalo a v roce 1999 jsem našla odvahu se pustit něco dělat s cizími penězi. A to ještě jen s penzijním fondem. Až v roce 2005 jsem se cítila na to, abych se pustila i do dalších produktů. Ale trh se posunul a takto to dneska už nejde. Tu dobu jsi prošvihl. Dnes, když budeš mít klienta, tak se od tebe očekává, že mu pomůžeš se vším - od auta po hypotéku.
Takže to co tu vypouštíš mohu skutečně posoudit s nadhledem. A navíc tu jde o něco úplně jiného.
Pokud bude tuto práci dělat každej Franta z horní/dolní na vedlejšák, tak tu stále bude hromada nešťastníků, kteří se budou ptát, co mám dělat s běžně placenou životkou na 2000 měsíčně. Frantové neznají konsktrukci ŽP, nemají chuť a čas si na to sednout a přemýšlet, protože myslet není moderní.
Jako k doktorovi, který pracuje přes den na kombajnu a občas si střihne v ordinaci pár hodin bych chodit nechtěla. A u peněz to vidím stejně.
A jestli jsem spasitelka finančního poradenství, tak to je dobře, ne? Nebo máš jiný názor?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků