Rozvod_finance

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom01 18. 1. 2008 09:24

Dobrý den, zajímalo by mne jakým způsobem se řeší v případě rozvodu finance, které jeden z manželů v průběhu manželství našetří v případě odděleného financování domácnosti..
Díky za odpověď
tom01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2008 09:35

tom01: co si predstavujes pod takym "oddelene financovani domacnosti"?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod tom01 18. 1. 2008 09:56

manzel plati naklady na byt, manzelka na provoz domacnosti (opravy, nabytek, jidlo, atd..)..neni spolecny bankovni ucet
tom01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2008 10:02

tom01: at to mate udelane jakkoliv (respektive pokud nemate predmanzelskou smlouvu), tak mate BSM - bezpodilove spoluvlastnictvi manzelu (drive SJM - spolecne jmeni manzelu). Takze pri rozvodu vsechno fifty fifty.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2008 19:53

Přesně jak píše S474N. Majetek nabytý během trvání manželství se dělí fifty fifty - i v případě, že např. jeden z manželů nepracuje (jedno jestli nechce, nemůže).
Vyjímkou jsou jen dědictví a dary.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 22. 1. 2008 01:43

Mno, nemusí to být fifty fifty. Záleží na tom, jak dobrého právníka máte a nebo jak se dohodnete (jste-li toho schopni).
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Diskutér