PPL vs. ČP

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 27. 10. 2012 10:54

TopTrans jsem uvedl v příspěvku up...

Svého času jsem využíval PPL, zásilka pojištěná do 50 tKč, na depo to mám pár km, nikdy jsem tam nikoho nepotkal a otvítací hodiny 9-20h.

Další Messenger.cz alespoň intercity, anebo v září po mě chtěl zákazník poslat balík přes ČD na dobírku, taky to šlo. Možností je hodně.

Na MT bude docela dobrá ČP na dobírku s platbou na účet, ale chce to mít předtištěné podací lístky nebo razítko, které se vejde do kolonek na složence. A ještě lepší je tiskárna na adresy s malým formátem, ale pozor aby se nerzmazávaly. Spíše je lepší vyhodnotit rizika, pro tebe:
- snadné a rychlé odeslání
- balík se neztratí nebo bezproblémová refundace
- možnost sledování zásilky (min. po CZ)
- rychlá platba na účet (ne 1x za měsíc)
- kolikrát bude služba doručovat
- možnst volby zasílání do zam./podnik., kde jsou lidi k zastižení přes den, ale chce to přesvědčit zákazníky (třeba teenager ho bude chtít doručit do škloy během 20 min - velké přestávky...)
- vrácení/nezaplacení, u dobírky ČP je zase riziko, že pokud si to zákazník nevyzvedne, tak se to na poště válí cca 10-14 prac.dní než to pošlou zpátky.
Záleží kde bydlíš a jak snadno máš dostupné odesílací místa. Dal bych dvě volby ČP a jednoho přepravce. Nakonec to platí zákazník, tak ať si může vybrat !
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 10. 2012 03:26

Ceska posta ma jednu uzasnou vyhodu. Vyplaceni nahrad. Pri ztrate balicku bez kecu vyplati nahradu, na jakou byla vec pojistena. To PPLko jen na dolozenou nakupku (v podminkach maji, ze nehradi usly zisk) a jeste bez DPH.
U CP jsem jeste vypozoroval, ze rychlost doruceni je primo umerna cene zasilky - cenny balik tak doporucuji pojistit na 30 000 Kc, stoji to -tusim- jen 12 Kc; balik dostane cervenou nalepku (misto standardni bile) a mezi velkymi mesty je dorucen druhy den.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scripta 23. 11. 2012 07:27

Objednávky z 27.11.2012 - doprava z některých eshopů zdarma. :hm
http://www.dendopravyzdarma.cz/
scripta
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 18. 12. 2012 15:03

A zase jedna delikatesa z prostředí PPL

Ve čtvrtek objednáme server,v pátek je odeslán a v pondělí má být doručen.

V pondělí ráno PPL volá, že jej doručí v úterý, protože to u nás (na velkém pražském sídlišti) řidič nezná, a že nemá telefonní číslo. To si údajně nějak našli, a proto mi tedy volají toto oznámit. Nechápu, proč číslo nepředali a balík nedali řidiči k rozvozu. I když jsem balík nutně potřeboval v pondělí, dohodl jsem se s dispečinkem, že si pro balík přijedu a pokud ne, ať jej tedy doručí v úterý (dnes).

Po 11 hodině volám, co jako se tedy bude dít a dozvídám od operátorky, že balík čeká na vyzvednutí. Jasně jsem jí řekl, na čem jsme se s kolegou dohodli a ona, že prý tedy nějak zařídí dovoz ještě dnes. Za 15 minut volá, že to nepřivezou, a že prý ve středu.

Píši/posílám rozsáhlou stížnost s nahrávkami hovorů a jedu si pro to osobně sám. Idioti vymytí, dost se divím, že těm pracovníkům dali vůbec občanku. Naše firma přichází díky tomu o zisky, kazí se jí pověst a ještě pro to musíme někam osobně zajet, ačkoli to máme zaplaceno.

Nějaké novinky u vás?
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 21. 1. 2013 12:55

u ČP si můžeš objednat svoz na adresu, ale musíš mít vše připravné - podací lístky a balíky zvážené. Chlapík to jen naloží a někde na trase se jen potvrdí váhové kat. Podmínkou je odeslat alespoň 40 balíků/měs.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 25. 1. 2013 22:40

Tak je to kousek přes měsíc a píši. Nakonec jsem se tam kvůli práci nedostal a dovezli mi zboží ve středu, 30 minut po hovoru, kdy jsem na něj už solidně řval. Přivezl to nějaký postižený kluk, který ani nevěděl, kde že se to podepisuje. Asi nahradil řidiče, který se údajně chudáček zhroutil. S PPL jsem skončil, firma mi již dodává messengerem do 2 hodin za 1,- Kč. Už jsem byl rozhodnutý vyměnit dodavatele, nakonec jsme se dohodli.

Jo a mimochodem, do dnes i přes urgence nemám reakci od PPL na stížnost.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků