USA a čas za který vám dojde zásilka? (EBAY)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod code 22. 1. 2008 23:57

Objednal jsem si z USA pres ebay notebook, platbu jsem provedl pres PayPal 28.prosince 07. Zboží prodejce odeslal údajně 2.ledna 08, ale doteď me zboží nedorazilo. Psal jsem prodejci, ale zatím jsem z něj nedostal odpověď. Zajímalo by mě jestli je možné že by zboží šlo tak dlouho. Říkam si že je to tím, že je prodávající z Floridy..

diky za reply


(jednalo se o maličký notebook Sony Vaio picturebook, ktery se u nas neda sehnat)
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2008 00:03

code: a co treba tracking number, to ti poslal?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 23. 1. 2008 00:07

Neposlal, to lze sledovat i kdyz to posila pres normalni americkou postu?

Jinak psal jsem ti na icq, ale asi sis smazal moje icq uz!


(nejak se me preplo zobrazeni ze v pravo u postu nevidim avatar, jak to dam do puvodni stavu??)
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2008 08:46

code: na ICQ me nikdo nepsal. Ty sis mezikontinentalne nechal poslat notebook beznou postou bez trackingu? Tak to jsem zvedav, jestli ti to dojde i tak.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 23. 1. 2008 11:06

S474N: Nerikam, ze jsem v tomhle nejakej profesional, ale nechal jsem si z Ebay poslat uz 2x notebooky z USA a zatim vzdy dosly. V cem by mel byt problem, myslis jako v tom ze to neposlal prodavajici, nebo ze se to nekde zatoula?!
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2008 11:10

Code: takovehle veci radeji pres UPS a s pojistenim, nez pres klasickou postu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 23. 1. 2008 12:03

S tím bych si dovolil nesouhlasit...

USPS (obdoba ČP u nás) nabízí řádově levnější služby než UPS, přitom doručovací podmínky jsou srovnatelné (např. EMS je jen o něco málo dražší než klasický Airmail).

Pojištění a tracking je samozřejmostí. Řekl bych, že zboží do Evropy ani jinak poslat nejde. Mám ten dojem, že Surface mail u USPS už ani nefunguje (doručení lodí - 4 až 6 týdnů) , jedině Airmail. Ten má automaticky základní tracking a pojištění. Doručení obvykle do 10ti dnů (za tři dny v ČR, další čtyři dny leží na celnici - vlastní zkušenost :(().

Vyžádejte si od prodejce tracking number a zadejte na usps.com. Pokud nebude reagovat, udělte negativní komentář a na paypal vyvojete dispute pro vyšetřování celé věci paypall a vrácení peněz (ale to jen čistě teoreticky - nikdy jsem to nedělal...).
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2008 12:15

Czulibrk: pokud to jde jako EMS, tzn. i s trackingem, tak nic nenamitam.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 23. 1. 2008 12:40

Czulibrk: Dekuji za rady! Poslal jsem mu at me posle tracking number, zatim zadna odezva! Co se tyce toho dispute na paypalu, mohl by ses nejak rozespsat jak se cela vec provadi?
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 23. 1. 2008 13:03

S474N:
Tracking je i u nejlevnějšího Airmail, ale jen základní (např. zboží přijato na poště, zboží opustilo USA, zboží na celnici apod.) EMS má tracking rozšířený, ale to jen hádám...

code:
Jak říkám, nemám s tím osobní zkušenosti, ale našel jsem pár odkazů, třeba pomůžou:

http://www.zasilkovasluzba.com/support/ ... &nav=0,6,8

http://www.aukro.sk/phorum/read.php?f=3 ... 0&t=202990

Popř. prostudovat PayPal Buyer Protection na Help Center Paypal.com.

Přeji hodně štěstí a pevné nervy!
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2008 13:10

Czulibrk: bezna zasilka nema tracking - zrovna pred par dny mi takova prisla.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 23. 1. 2008 13:34

Nejlevnější "First-Class Mail" tracking opravdu nemá, ale tato služba je omezena na cca 1,8kg (4 libry). Teď jsemse díval na usps.com a označení Airmail a EMS už se nepoužívají. Jmenuje se to jinak, ale služba je stejná :)

Sice se tady bavíme o subnotebooku, ale i tak pochybuju, že by se do 1,8kg i s obalovým materiálem vešel...

Jinak všechny další služby tracking samozřejmě mají.

Důležité ale je, že žádná zásilka už neputuje přes moře, takže 20 dnů je opravdu příliš :(
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 23. 1. 2008 16:16

Dam prodejci jeste 24.hodin cas (uz cekam pul dne) na odpoved, a jestli neodpovi, zacnu to resti pres ten PayPal a Ebay :-/

Pak dam vedet co a jak.
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 23. 1. 2008 21:40

zdavim,

myslim ze PayPal to resit nebude dokud neubehne od odeslani alespon mesic, nechci kecat ale nedokazu si predstavit ze by se zabyvali kazdou reklamaci ze po 3 tydnech na druhy konec sveta a se svatkama mezi tim neco nedoslo.

byt tebou pockal bych ten mesic a teprve pak bych to resil. mezi tim bych se optal na poste jestli tam neco nemas - u zasilek z USA mi to vzdycky zadrzi postovni celnice a tak jim vzdycky poslu mailem prohlaseni ze se nejedna o obchodni zbozi a ze jsem fyzicka osoba nepodnikatel a oni to propusti dal s tim ze vystavi celni vymer - to zaplatim na poste (dph a clo) pri prevzeti zasilky na moji dorucovaci poste v miste bydliste.

urcite bych ale zkousel nejdriv prodejce, pak postu (celnici) a paypal bych s tim otravoval az kdyz to opravdu nepujde jinak a bude to uz pres mesic.

mj. z USA mi zasilky pres USPS s cislem baliku (International Express) chodi normalne do 10 pracovnich dnu (tzn. do dvou tydnu), s tim ze se to prave 1-2 dny jeste pozdrzi prave na celnici dokud jim neposlu prohlaseni (email) ze to neni obchodni zbozi k podnikani.
Naposledy upravil mobilman dne 23. 1. 2008 21:42, celkově upraveno 1
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2008 21:42

mobilman: jak takove prohlaseni vypada? Mohl bys ho sem dat (klidne zacerni udaje). Jde mi o to, ze mi taky neni 2x prijemne tam litat osobne to vysvetlovat :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků