Podnikatelský účet a jeho výpis + další otázky

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod M2M 27. 1. 2008 11:09

Asi před měsícem jsem si založil podnikatelský účet u FIO. Byl zdarma tak proč ne.
Ale netušil jsem co jsem si ndrobil. Nahlásil jsem účení a ta mi řekla, že potřebuje výpis při každém pohybu na účtu.

1.Takže když mi přijde 20 plateb za měsíc, tak musím udělat 20 výpisů?
Nebo stačí jednou za měsíc?

2.Dále mě zajímá když bych si nechal poslat peníze na jiný soukromý účet tak je v tom problém? Musím používat vždy podnikatelský. Kdo zjistí že mi to přišlo na jný účet, z faktury?

3.Mohu si z podnikatelského účtu během roku vybírat pro soukromé potřeby?
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 27. 1. 2008 11:51

M2M: vypisy si muzes vytisknout sam.

Proc by sis nechaval posilat penize na soukromej ucet?

Samozrejme ze muzes, ucetni to bud zanese jako prevod do pokladny pripadne osobni spotreba.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paysoft 27. 1. 2008 11:56

Výpis po každém pohybu je blbost.
Výpisy se účtují s frekvencí měsíčně, dekádně, týdně, denně. Vždy záleží na konktrétní domluvě s účetní a počtu položek v bance.

Teoreticky si můžete nechat peníze poslat na jiný účet. V tom případě na to hledím, jako by platba proběhla v hotovosti.

I z peníze na podnikatelského účtu jsou vaše. Proto si si můžete vybírat pro svoji osobní potřebu. (z čeho byste jinak žil, když byste neměl jiné příjmy než z podnikání?)
paysoft
paysoft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 27. 1. 2008 16:15

Ta účetní bude asi naprostá kráva. Ve Fio to funguje tak, že prakticky se každý den (pokud byly pohyby) vygeneruje výpis, který si můžete vytisknout nebo v datové formě nahrát do účetnictví (kde se to prakticky automaticky spáruje tam, kde má). Pro kontrolu se jinak dá vyjet pohyb za jakékoli období (což odpovídá tomu "výpis" nebo i kontrolovat denní zůstatky. Celkově to mají řešeno velice luxusně.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 1. 2008 19:34

xls: souhlas... fio je luxus, včetně importu příkazů a exportů výpisů přímo do účetného programu (v Pohodě skvělé). a ta účetní musí být střelená. dával bych jí výpis s takovou frekvencí, s jakou jí dává podklady.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 27. 1. 2008 21:02

co by ta paní dělala, kdybyste měl účet u banky co posílá jenom měsíční výpisy ... :roll:

Jinak pro mě je naopak nejlepší kvartální výpis .... možná i roční .... člověk má jedno lejstro, který tam narve najednou ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 28. 1. 2008 10:14

Rop: no já používám datové importy denně do účetnictví a výpis dělám za celý rok k 31.12.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mitr 4. 3. 2008 00:04

Jenom takový malý dotaz. Mám e-výpis u GEMoney, takže si tisknu výpisy sám na tiskárně, v GE říkali že je to takto zcela podel zákona když je elektronicky podepsaný výpis, takže kdyby mě přišel někdo kontrolovat bude to OK ?
A měl bych ještě dotaz, musím si tyto výpisy tisknout, nestačí je mít v PDF ?
To samé by se dalo říct i o vystavených fakturách, nestačily by v PDF ?
mitr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vari 4. 3. 2008 21:25

U internetového bankovnictví existují možnosti si stáhnout výpis v datovém formátu a přímo si ho strčit do účetního programu. Potom si vytisknete výpis ve vašem tiskovém formátu. Jak má vypadat a co má obsahovat výpis není nikde předepsáno.
Elektronický podpis na výpisu je pro vaši kontrolu, že výpis není podvržený.
Zatím žádný zákon nedefinuje dostatečně přesně způsob elektronické archivace dokladů. Mírně se o to pokouší zákon o DPH ve svém §26 odst.(4). Potom skončíte na doporučení Komise ES již z roku 1994 a tím to končí.
Půjde-li to dobře, tak toto století to jistí.
vari
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků