USA a čas za který vám dojde zásilka? (EBAY)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mobilman 23. 1. 2008 21:46

do posty na tvoji adresu ti poslou (resp. by meli) informaci o ulozene zasilce.

staci jim zavolat nebo poslat email (adresa tam je vzdy uvedena).
ja jsem mel vzdycky problemy se dovolat takze vzdy poslu kratky email, text je na tobe ja posilam strucne asi tohle:


Dobry den,

dne xxx byla u vas ulozena zasilka c. xxxxx na adresu (moje adresa).
timto prohlasuji ze zbozi je ucreno k me soukrome spotrebe a nikoli k dponikani, jsem fyzicka osoba nepodnikatel.
Prosim o dodani zbozi na adresu uvedenou v zasilce.

S pozdravem,
moje jmeno...



.. tohle jim vzdycky stacilo, pripojili k baliku celni vymer a na poste jsem ho musel zaplatit (slozenka byla prilepena k tomu), bez toho by mi to posta nevydala.

takhle to delam vlastne porad co jsem zacal kupovat na eBay a vzdycky bez problemu.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2008 21:50

mobilman: a na zaklade ceho ti vymeni clo a dph? Nechavas fakturu v balicku?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 23. 1. 2008 21:50

nasel jsem v poste tu adresu, vzdy to posilam na email:

provoz.ozmp@cpost.cz

tak jim kdyztak zkus napsat svoje udaje a info ze ti mela prijit zasilka kterou nemas a ze je prosis aby ti to kdyztak zkontrolovali jestli na tvoji adresu neco nevazne u nich. ja vzdycky mel to cislo zasilky predem takze o to to bylo jedodussi, nevim jestli ti to takhle reknou/najdou pokud to podaci cislo nemas :-( no ale alespon to urcite zkus, telefonni cislo na ne bohuzel ted nemuzu najit.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 23. 1. 2008 21:53

vymeri to vzdycky podle faktury ktera je uvnitr (baliky jsou pak znovu prebaleny paskou s napisem Ceska posta takze to oteviraj), a pokud tam faktura k tomu neni tak je vzdycky na stitku toho balicku vzdycky uvedena cena takze to vymeri z toho.

ze zkuseno mi vetsina lidi z eBay fakturu k tomu neposle a na stitek uvede cenu zbozi 50% toho co jsem zaplatil, takze to clo a dph neni tak drahy jako kdyby tam uvedli tu skutecnou cenu (celych 100%), ale obcas to nekdo posle tak ze to tam uvede popravde, takze je to pak drazsi samozrejme.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vklatil 23. 1. 2008 22:32

Už se mi párkrát stalo, že mi balík z USA šel skoro měsíc. Naposledy foťák - poslali mi ho obyčejně a přišel po měsíci.
Už jsem měl strach, že se to někde ztratilo.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Czulibrk 23. 1. 2008 23:02

Souhlasím se vším, co bylo řečeno. Jen mám dojem, že Paypal dispute je možné uplatnit jen do 45ti dnů od koupě...

Jak už bylo řečeno, clo a dph se vyměřuje buď podle faktury v balíku nebo podle udané hodnoty na kterou je zásilka pojištěna. Kdyby se celníkům cena zdála neodpovídající obsahu, můžou si ji určit sami - mají na to přesné tabulky. V tom případě se ale kupující docela prohne...

Jinak existuje i bezcelní limit (30EUR??), který celníci ani nekontrolujou a automaticky pouští bez cla (samozřejmě to ale musí být balík velikostí a hmotností zhruba odpovídající udané částce :))

Je to prostě věda...
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 23. 1. 2008 23:16

Věda = bordel ... podle příspěvků rozných lidí v různých diskuzích jim ta samá věc dorazila pokaždé s jiným clem / DPH :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 24. 1. 2008 11:38

mobilman: Zbnozi jsem zaplatil 28.prosince 2007, takze za 4.dny to opravdu bude mesic, takze myslim, ze to resim vcas. Navic kdyz bych to zacal resit za 45. od platby tak na me PayPal vesele hodi bobek..

Jinak muzes me poskytnou nejaky kontakt na postovni celnici (tel, email)? diky!

Prodejci jsem poslal uz 2x e-maily, zatim zadna reakce za poslednich 30hodin zhruba.. Rovnez jsem pozadal kamarada aby mu poslal dotaz na predmet ktery ted drazi, zdali jen nekam odjel nebo jen neraguje na me, ale pripadne me zvlastni ze by clovek z hodnocenim 99,1% neposlal zbozi, i kdyz mozna je vsecko mozne..

Jinak pises ze tobe to trva kolem 2. tydnu, ja uz cekam skoro 4. tydny a porad nic..

edit: diky za meil
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 25. 1. 2008 10:48

Tak chlapec se nehlasi, tak jakej by jste doporucovali nasledny postup, psat nejaky vyhruzny e-mail asi nema moc cenu ze?

Vzhledem k tomu ze nemam tracking number, tak bych rovnou zacal s dispute u Paypalu!
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 26. 1. 2008 02:22

email tu uz je, viz predch. prispevky

jeste bych mu zkusil znovu zavolat (ne email ale opravdu zavolat) a pokud vazne nic tak pak asi musis pres PayPal, treba se ledy pohnou...

mj. ja kdysi zaplatil pristup na webstranku s videoklipama pres PayPal a pristup jsem nedostal, jakmile jsem otevrel case na stiznost tak za 2 dny jsem pristupy hned dostal :) to bylo asi pred 3 lety...
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 27. 1. 2008 21:12

Tak jsem ted hodil dispute na Paypal/ebay. Rozhrani maji celkem propracovane - vsechny zpravy mezi mnou a prodejcem budou zaznamovany, a pripadne posleze cteny a analyzovany nejakym typkem v Paypalu. Otazka je jestli me to k necemu bude..
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 30. 1. 2008 17:32

Tak borec se konecne rozhoupal, a napsal me ze si rozmyslel, ze to mimo USA posilat nebde, coz bych resepktoval, ale pred tim me tvrdil, ze to klidne posle. Ted jen musim cekat nez me penize z Paypalu prijdou na muj ucet..
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 11. 2. 2008 17:49

Tak penize uz mam na BU ;). Sice to trva asi 9. dni nez dojdou penize z PayPal uctu na BU, ale nakonec vse dobre dopadlo :)
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 11. 2. 2008 17:52

code: technicky vzato ti penize dojdou z Paypalu na BU okamzite, spis to tam nekdo resil tech 9 dni :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 11. 2. 2008 17:55

Mno to bych prave nerekl z Paypalu me nejdriv dosel meil s tim ze case byl vyresen a ze me posilaj 330dolacu ale nez se me skutecne pripsali trvalo to tech 9.dni. PayPal borci meli ten case vyresenej behem 2. dnu :-D
code
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků