Povinnost užití razítka

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod goob 8. 2. 2008 13:28

Chtěl bych se zeptat. Vím, že jako fyzická osoba nemusím používat např. na faktuře pro svou identifikaci razítko. Je-li tomu stále skutečně tak, je to někde napsáno v živnostenském zákoně?
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 8. 2. 2008 13:38

Myslím že těžko. Doporučený postup boje s vyžadovači razítek je požádat je, aby vám ukázali, podle kterého paragrafu jakého zákona je razítko vyžadováno a jaké na něm mají být údaje. Nebudou toho schopni. Druhá možnost je se na to vykašlat, obětovat 300 korun a razítko si pořídit. Třetí možnost je razítko z dětské tiskárničky apod. (razítko to je, pokud bude někdo namítat, že to není správné razítko, opět musí následovat dotaz, co všechno má na razítku být za údaje a kde je to v předpisech uvedeno.
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 2. 2008 13:48

goob: co není nařízeno zákonem se nemusí. tak jako co není zakázáno zákonem se může. když to nikde napsané není, tak se to nemusí.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 8. 2. 2008 13:50

No, já to právě nemohu najít, ale Živnostenský zákon myslím právě nemá nic takového. Takže - co není zakázáno, je povoleno. Problém není, že bychom nechtěli dát pár korun za razítko. Spíš, že to po nás někdo vyžaduje a osoba, na kterou se fakturuje, razítko nemá nebo má myslím nějaké staré, neaktuální.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 2. 2008 13:55

živnostenský zákon hlavně je úplně o něčem jiném. tohle řeší zákon o DPH konktétně část "náležitosti daňového dokladu". tam je napsáno, co musí daňový doklad obsahovat. těmhle stěžovatelům říkám, že až mi ukážou fakturu za telefon (kterou jim finančák/účetní vezme), která obsahuje razítko, tka jim orazítkuju i moji fakturu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 8. 2. 2008 14:07

Nojo, to máš pravdu, Na faktuře od telefonu jsem nikdy razítko neviděl, to máš pravdu. Razítko si asi pořídíme, je to vhodné na to, když budu něco někde potvrzovat, ale na faktuře není potřeba, tam jsou povinné náležitosti již napsané. Děkuji Ti za radu!
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 8. 2. 2008 14:09

Vše již bylo napsáno v tématu Faktura a razítko

Zde uzamčeno :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků