Změna dodavatele plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 11. 2012 22:25

Proč by to bylo nesmyslné? Prostě mají v oblasti odečty v listopadu, tak to takhle vyšlo.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 29. 11. 2012 00:26

Předpokládám, že od 1.1.2013 dojde ke změně cen, při té příležitosti bych chtěl změnit dodavatele. Je lepší to udělat změnu ještě teď v listopadu (to trvá tušímže 3M ??) anebo až se změnou ceníku ? To bude trvat jen 1M právě do 1.1. Přespokládám to dobře ?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radoch1 29. 11. 2012 00:51

DrumSession píše:Předpokládám, že od 1.1.2013 dojde ke změně cen, při té příležitosti bych chtěl změnit dodavatele. Je lepší to udělat změnu ještě teď v listopadu (to trvá tušímže 3M ??) anebo až se změnou ceníku ? To bude trvat jen 1M právě do 1.1. Přespokládám to dobře ?


Ted uz bych pockal na prosinec, az bude u vsech spolecnosti znama cena na rok 2013. Je dost pravdepodobne, ze se u vsech dodavatelu bude cena menit a pak bude ze zakona opravdu jen 1-mesicni vypovedni lhuta a zmena dodavatele tim padem probehne rychleji.
radoch1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 11. 2012 13:00

DrumSession píše:Předpokládám, že od 1.1.2013 dojde ke změně cen, při té příležitosti bych chtěl změnit dodavatele. Je lepší to udělat změnu ještě teď v listopadu (to trvá tušímže 3M ??) anebo až se změnou ceníku ? To bude trvat jen 1M právě do 1.1. Přespokládám to dobře ?
Teď v listopadu už to asi nestihneš. Když podáš nebo nový dodavatel podá za tebe výpověď u současného dodavatele v prosinci tak ta 3 měsíční výpovědní lhůta se bude počítat až od 1.1.2013. Při změně ceníku sice můžeš na základě nesouhlasu s ním provést změnu hned bez čekáni na 3 měsíční výpovědní lhůtu, ale je otázkou zda se vše stihne dostatečně včas vyřídit.Ono všichni mají na vyřizování různých záležitosti i nějaké lhůty a někteří je i dodržují. Když budeš čekat např. na vyjádření ohledně výpovědi nějakou dobu, tak se pak může stát, že původní dodavatel ti plyn přestane dodávat kvůli ukončení smlouvy s ním a nový dodavatel ti plyn ještě nebude moct začít dodávat protože vše nestihne dostatečně včas vyřídit. Takto můžeš zůstat nějakou dobu bez plynu a navíc mohou po tebe požadovat poplatek za odpojení a pak znova připojení plynové přípojky. Navíc v prosinci jsou svátky (nepracovní dny) a tak se i kvůli tomu může vše prodloužit a zkomplikovat. Já jsem zvažoval výpověď u ČEZu na základě nesouhlasu s jejími novými obchodními podmínkami, ale nakonec jsem z toho rezignoval abych si tím nenadělal zbytečně nějaké problémy a přecházím nyní s elektřinou od ČEZu k 3-e normálním způsobem, tj. na základě 3 měsíční výpovědní lhůty.
Tím tě samozřejmě nemám v úmyslu odrazovat od toho aby jsi tu výpověď a přechod k novému dodavateli na základě nesouhlasu s novým ceníkem nezkoušel. Zkusit to můžeš a možná to i vyjde, ale podle mne je to trochu riskantní.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 11. 2012 13:55

vlazy, neradil jsi náhodou Hitlerovi, že prohrál válku?
http://www.cenyenergie.cz/odstoupeni-od ... akona.aspx
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 29. 11. 2012 15:25

O změně dodavatele mám již rozhodnuto na 100 %. Teď spíše řeším jak na to. A pokud po mě třeba celý leden nikdo nebude chtít to, co se mi natočí na plynoměru, tak mě to spíše potěší. S ČEZem jsem jako s dodavatele energií nepřišel (a v dohledné době asi ani nepřijdu) do styku, takže se jej neobávám. Spíše potřebuji hladkou změnu.

TM - díky
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 11. 2012 15:51

Tomáš Marný:
Ono zákony a různé tvrzení mohou vypadat dobře, ale přímo v praxi to už může být trochu jiné a ne až tak dobré.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 11. 2012 16:23

Jistě. Hlavně když chce někdo najít problém, tak si ho najde, že? Nevím, proč do toho taháš třeba odpojení přípojky, při změně odběratele se pochopitelně nic neodpojuje (pokud ti teda plynoměr nesebere původní dodavatel, protože jsi mu neplatil).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 11. 2012 17:30

Tomáš Marný:
A když někdo nechce případný problém vidět tak ho neuvidí i kdyby se ho najít snažil, že?
Přečti si pořádně to co jsem ohledně toho odpojení přípojky zde psal a pokud jsi alespoň trochu chápavý tak to možná pochopíš. Pokud bude mít někdo k určitému dni vypovězenou smlouvu s jedním dodavatelem plynu, ale jiný dodavatel nebude mít včas vše potřebné vyřízené (netíhne to) tak aby mu mohl hned začít dodávat plyn on tak distributor plynu může mít důvod k odpojení přípojky.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 11. 2012 17:48

Ustupuju, blázni mají vždycky pravdu... Jen doufám, že ty tvé rady nevezme nikdo vážně.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 29. 11. 2012 17:50

POdle karkulačky mi nejlíp vychází dodavatelé 3E, Energy Bees a Fonergy. Spolu s elektřinou ještě vyjde dobře Elimon. A to o tolik, že mě láká opustit "velké" dodavatele. Ale nikde moc nevidno reference. Máte s nimi nějakou zkušenost?
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 11. 2012 17:55

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 29. 11. 2012 18:54

Tak zrovna dneska jsem od člověka, který se zabývá energiema slyšel, že 3E vřele nedoporučuje, jelikož je to firma cca o 3 lidech, takže to dělají na koleně a klientský servis tedy moc nezvládají. Současný ředitel 3E prý přešel z Bohemia Energy ze SR.Reference BE příliš příznivé nejsou viz Google.

Tady vlazy bude mít osobní zkušenost s 3E, tak ti je může zhodnotit.

Na odkazu od Tomáše je zase chválí, takže to bude asi kus od kusu...
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 11. 2012 20:32

O 3E už se tady psalo a stačí si je najít v OR. Osobně bych k nim nešel, jiní jsou z nich zase nadšeni.

Mne třeba vytáčí praktiky á la ČEZ - naslibujem cenu, nejdřív jsme o 10% levnější než RWE, za pár měsíců už jen o 5%, a ejhle, nakonec slibujem, že budem o 1% levnější než RWE... Na 1% vám sere Bílej Tesák, holt se poohlédnem jinde.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave67 29. 11. 2012 20:34

Je pravda, že mít 20 letou dceru v dozorčí radě na důvěryhodnosti nepřidá.
dave67
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků