Fakturace e-mailem

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Free-Style 10. 3. 2006 14:28

Zdar všem.
Promiňte mi předem, jestli jsem vložil tento témat do špatné kategorie, ale tahle mi pro můj příspěvek přišla nejvhodnější.
Chtěl bych se zeptat, co musím udělat, abych mohl zasílat faktury e-mailem.
Prostě jak třeba zaplatím hosting, tak mi faktura přijde e-mailem.
A já teď kutím do projektu, kde mají uživatelé taky možnost něco nakoupit, a tak by mě zajímalo, co musím udělat pro to, abych jim mohl zaslat platnou fakturu na e-mail.
Dík moc
Alcatel OT 303 - > Alcatel OT 735i - > Eurotel Go :) !!!!!!!!!
Free-Style
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2006 16:56

Tak ted nevím jestli jsem to pochopil správně, kdyžtak mě plácněte kdyby ne.

Fakturu e-mailem můžu poslat za podmínek, že bude splňovat náležitosti jako u běžné papírové faktury. Čili:
Označení účastníků (obchodní firmu nebo jméno a příjmení nebo název, sídlo nebo místo podnikání)
u vystavuje fakturu tak údaj o tom že je zapsán do OR případně do jiné evidence (např živnostenský rejstřík)
IČ obou stran
datum vystavení
datum uskutečnění
věc kterou fakturuji
částku
a dále věci potřebné k zaplacení (čili účet, VS, SS, KS, datum splatnosti)
... a pokud jste plátce DPH tak navíc ještě údaje které musí být na daňovém dokladě:
čili DIČ účastníků,
rozsah a předmět plnění
datum uskutečnění zdanitelného plnění
jednotkovou cenu bez daně
základ daně
sazbu daně
výši daně

(takto by to mělo splňovat všechny nároky podle občanského, obchodního, živnostenského a daňového práva ....)
aby to splňovalo i podle účetního tak tam musí být podpis .... ale ....
U vás: fakturu si vytisknete a podepíšete a ten kdo jí zaúčtuje tak jí taky podepíše
U odběratele: si taky fakturu vytisknou, ale tam jí podepíše ten kdo je zodpovědný za obchod s vámi a podepíše jí ten kdo jí zaúčtuje ....

takže váš podpis na ní být nemusí (tutíž se nemusíte obtěžovat ani např. s elektronickým podpisem) 8)

jsem to asi rekl moc zmatene ze?

Jezis ... ted jsem si vzpomel ze musim "naprogramovat" fakturu a dodáky v excelu a visual basicu do školy .... nenašla by se nějaká dobrá duše co to udělá za mě?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Free-Style 10. 3. 2006 17:04

Ahoj.
Dík za odpověď.
Jinak někde jsem četl, že stačí tu fakturu udělat normálně, ale netisknout ji, prostě jenom naskenovat razítko, případně s podpisem a vložit ho do té faktury, uložit a odeslat zákazníkovi na e-mail.
Je to pravda?
Alcatel OT 303 - > Alcatel OT 735i - > Eurotel Go :) !!!!!!!!!
Free-Style
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2006 21:46

Free-Style píše:Ahoj.
Dík za odpověď.
Jinak někde jsem četl, že stačí tu fakturu udělat normálně, ale netisknout ji, prostě jenom naskenovat razítko, případně s podpisem a vložit ho do té faktury, uložit a odeslat zákazníkovi na e-mail.
Je to pravda?e/quote]

Pro zákazníka ani razítko ani podpis nepotřebujete .... jenom pro zaúčování u sebe, kde si jí zatím musíte tisknout tak jako tak.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koutnak 20. 3. 2006 12:15

Tato i předchozí odpověď ROPa je 100% správná.
koutnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M2M 14. 1. 2008 18:51

Jestli tomu dobře rozumím, když si oskenuji razítko a podpisem a vložím na fakturu (nemusím dávat originál) tak to bohatě stačí.
Ušetřím inkoust.
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 1. 2008 19:25

M2M: žádné razítko s podpisem tam být nemusí. podívej se na fakturu za plyn/elektriku/telefon. vidíš tam někde razítko? podpis? a přesto je to platný doklad a nikdo ho nereklamuje.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 14. 1. 2008 19:44

a mojí fakturu, kterou dávám účetní mi ani zákazník nemusí podepisovat?
Vytisknu svou fakturu a mohu hned dát do účetbńictví a to samé zákazník. Pošlu mu ji a on si ji pouze vytiskne a dá do svého účetnictví.
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 14. 1. 2008 20:05

M2M: a proc by ti zakaznik podepisoval fakturu? Samozrejme, ze ne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 14. 1. 2008 20:10

Doposud to dělám tak, že dám dvě faktury zákazníkovi, jednu mi podepíše a vrátí a drouhou s mým razítkem a podpisem si nechá.
Vzájemné podpisy a razítka jsou tedy zbytečné.
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 14. 1. 2008 20:18

Naprosto ... většina mých zákazníků ani nemá razítko ... a u jednoho mám pocit, že neumí psát :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 1. 2008 20:23

M2M: no podpis má určitou důležitost u faktur se splatností při osobním vyzvednutí. Pak má člověk alespoň nějaké potvrzení, že si zákazník převzal zboží a fakturu. jinak to samozřejmě smysl nemá.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jolly_Joker 12. 2. 2008 19:26

Nenašel jsem nikde podobný dotaz, tak se zeptám tu: mám úvěr u banky a té musím posílat originály faktur za zboží, které nakupuju z toho úvěru. Pro mou daňovou evidenci mi stačí kopie těch faktur, nebo musím mít ověřené kopie?!
Díky za radu!
Jolly_Joker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 2. 2008 19:38

Jolly_Joker: no to bude kapku oříšek... pro evidenci pokud vím musí být originál. která blbá banka chce originál dokladů? vždy stačili kopie a originál ukázat.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jolly_Joker 12. 2. 2008 19:48

No problém je v tom, že banku mám 45 km daleko. Navíc je ten úvěr vázán na evropské fondy a probíhá tam dost šílené papírování a ověřování - proto chtějí originál nebo ověřenou kopii. Myslel jsem si, že by mi stačila obyčejná kopie...
Jolly_Joker
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků