Změna dodavatele plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 11. 2012 21:06

Tomáš Marný píše:Ustupuju, blázni mají vždycky pravdu...
To ustupuješ sám sebe a přiznáváš se k tomu, že tím bláznem jsi ty? :-)

Ondrasz píše:Tak zrovna dneska jsem od člověka, který se zabývá energiema slyšel, že 3E vřele nedoporučuje, jelikož je to firma cca o 3 lidech,
Že by to byla firma o cca 3 lidech se mi příliš nezdá. Ta trojka ve zkráceném názvu firmy asi nebude počet zaměstnanců. :-)
Ondrasz píše:Tady vlazy bude mít osobní zkušenost s 3E, tak ti je může zhodnotit.
Já se prozatím na 3-e nemohu ztěžovat. Na dotazy zaslané e-mailem odpovídají docela rychle a dokonce mi už i 2x telefonovala paní od nich jako reakce na e-mail. Smlouva a obchodní podmínky mi připadají být docela solidní. Jejích stránky včetně zákaznického portálu mi připadají být trochu amatérsky dělané. Trochu se mi nelíbí, že ve smlouvě mám uvedenou zálohu ve výši končící 5 Kč tak jak jsem si ji sám určil a nyní kdy mi zaslali rozpis záloh jsem zjistil, že mi tu zálohu zvedli o 5 Kč. Když jsem se na to dotazoval tak mi sdělili, že záloha musí být vždy celé desetikoruny. Také se mi nelíbí to, že v průvodním dopise uvádějí trochu nejednoznačně způsob úhrady záloh. Nyní jsem zvědavý jak dopadne změna dodávky plynu. Od 1.12.2012 by mi plyn měli začít dodávat oni. Snad s tím nebudou nějaké problémy. Jinak si myslím, že je to v mým případě trochu brzo abych dostatečně dobře nějak blíže mohl tuto firmu hodnotit. Mám s nimi prozatím trochu málo zkušenosti. Za nějaký půl roku až rok jich snad budu mít více.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 11. 2012 21:42

Je to Marný, je to Marný :pozor .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilass 29. 11. 2012 23:09

Tož, zajímavé čtení o 3-E, také jsem se chystal k nim přejít s plynem..ale ještě pohledám info na webu a všecno zvážím..jinak já jsem už 2 roky u ČEZu- prodej ,s EL i plynem a letošní faktura (za srpen 2011-srpen 2012) za plyn byla asi 38 700 za cca 27000 Kwh plynu ( z toho asi 3% navíc proti skutečné spotřebě dle plynoměru vzniklo vynásobením objemovým koeficientem 1,027..)je tady někdo, kdo má delší zkušenost s 3-E, nebo např. Elimonem , aj.? Jinak ty srovnávače taky ukazují každý něco jiného, takže je nejlepší si ceny ověřit přímo na stránkách konkrétní společnosti..
Dík za info.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas1107 29. 11. 2012 23:24

Kvalitni srovnavac http://www.energiejenda.cz/ a poradna o<:)
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 30. 11. 2012 09:50

Mám zkušenosti s plynem i el. u ČEZu a 3-E. Nikdo není bez chyby, ale ČEZ vysloveně podvádí s cenama, komunikace o řád horší, takže v tomhle přímém srovnání je to jasné. Uvidíme teď ceny.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 11. 2012 20:29

Tak dnes večer přišel od 3-e tento e-mail:
Vážený zákazníci,

oznamujeme Vám, že s účinností od 1. 1. 2013 vstoupí v platnost naše nové ceníky plynu a ceníky elektřiny, dále od 1. 1. 2013 vstoupí v platnost nové všeobecné obchodní podmínky dodávky elektřiny a všeobecné obchodní podmínky dodávky plynu. Nové ceníky a všeobecné obchodní podmínky jsou dispozici od 1. 12. 2012 na našem internetovém portálu http://www.3-e.cz

Z důvodu nesouhlasu se změnou ceny nebo se změnou všeobecných obchodních podmínek máte právo odstoupit od Smlouvy o sdružených službách dodávky zemního plynu a elektrické energie, dle § 11a odstavec 3 energetického zákona (458/2000 Sb.) nejpozději do 10 dnů před dnem platnosti změny. Odstoupení od smlouvy je nutné doručit korespondenčně písemnou formou nebo navštivte naše zákaznické centrum.

Chtěli bychom Vás však ubezpečit, že i nadále hodláme patřit k nejlevnějším dodavatelům plynu, elektřiny a nové ceny jsme stanovili s ohledem na tuto skutečnost.

Změnu ve všeobecných obchodních podmínkách naleznete v odstavcích 5.10, 5.14, 11.2, 7.3.

Děkujeme Vám za Vaši dosavadní důvěru a věříme, že se jí budeme těšit i v následujícím roce.

Pro více informací kontaktujte, prosím, naši zákaznickou linku 810 80 80 80.

S pozdravem

Zákaznický servis Europe Easy Energy a.s.
Nové ceníky asi budou znamenat zdražení. Je to nepříjemné, ale co se dá dělat ono zdražovat od 1.1.2013 asi budou všichni dodavatele plynu a elektřiny nebo většina z nich. Snad to zdražení nebude nějak velké a když zdraží i jiní tak snad zůstanou nadále jedni z nejlevnějších tak jak nás o tom ubezpečují.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 11. 2012 20:41

Když všude vidím ty hektary zkurvených slunečních elektráren, kvůli kterým opět podraží elektřina, ačkoliv cena silové šla dolů, napadá mne takové hezké slovní spojení "kobercový nálet"...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 11. 2012 21:25

Já jezdím kolem dvou takových, vždycky mám chuť hodit šutr.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilass 30. 11. 2012 22:11

lukas1107 :dík za ten srovnávač, neznal jsem ho..budu ten prechod muset řešit asi tak, že půjde o změnu zákazníka (nechám to přepsat na bratra, spolumajitele domu), protože mám smlouvu na dobu určitou u ČEZu, s automatickým prodlužováním a něchtěli ani slyšet o změně, nebo nějaké dohodě..tím přepisem by se tohle mělo obejít.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 11. 2012 22:13

Nepatří to sem, takže prosím moderátora, ať to přesune někam na smetiště:

Bydlím na vesnici, kde je FEL. Plus je, že to není na orné půdě jako jinde, ale na pozemcích kolem rozpadlého kravína.

Náhodou jsem zjistil, že pan podnikatel má na FEL půjčeno od České šiditelny 70 mega (ten údaj byl jeden čas přístupný v katastru přes web). OK, přejme mu to.

A pak jsem zjistil, že pan podnikatel je bolševik jak poleno, zasloužilý člen strany v obci a agent StB...

Inu, nejsme jako oni.

-- 30. 11. 2012 22:16 --

To vilass: Tak zrovna onen srovnávač překvapivě poskytuje hodně odlišné výsledky proti tomu, když si člověk sám najde ceny na webu a dá je do Excelu... Ale každý svého štěstí strůjcem.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilass 30. 11. 2012 22:16

jen poznámka: po poslání se u příspěvku ukáže stále letní čas..

-- 30. 11. 2012 23:19 --

Tomáš Marný : no, zítra by měli mít všichni na webu nové ceníky (nebo až v pondělí ??) tak to porovnám..dobrou.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dave67 30. 11. 2012 23:56

Tak ceník je na webu. Ale moc si toho spočítat nedokážu, takže počkám na vás:-) Každopádně zdražili a to počítají se sazbou 17,5%, takže ceny nebudou konečný... Záleží jak budou vycházet nyní a co v porovnání s ostatními.
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 12. 2012 05:41

Muj predselektovany novy dodavatel plynu JEŠTĚ NEMÁ novy cenik na webu - nizsi ceny
Muj stavajici dodavatel plynu UŽ MÁ novy cenik na webu - vyssi ceny - to jsem od něj ani nečekal v sobotu ráno...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas1107 1. 12. 2012 09:11

Tomáš Marný: tak to asi nepocitas dobre co jsem si ted udelal vzorek a srovnaval jeste ceny pred zdrazenim sedi na 100%
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 12. 2012 18:47

vilass píše:jen poznámka: po poslání se u příspěvku ukáže stále letní čas..

Uživatelský panel, Nastavení, Platí letní čas 8-) .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků