Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 4. 3. 2008 13:03

marvertin píše:V příspěvku v této diskuzi z 28.4.2005 je vyčíslen průměrný měsíční výdělek distributora na 288 Kč. Z touto částkou nikdo nepolemizuje, beru ji tedy jako věrohodnou.

Zkusme říci lidem: "ki]Distribuujte výrobky Amway a dostanete 300 Kč měsíčně
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod LiSk 4. 3. 2008 15:34

Ad Ronaldinho : Amway se již zaměřuje na sportovní hvězdy a dělá si přes ně reklamu?
Nebyla strategie právě opačná? Blahé paměti si najděte kazetu Z.Reka, kde říká že „namísto aby firma zaplatila 1 sportovní hvězdě,raději stejnou částku zaplatí 100 lidem“
Osobně si myslím,že opravdu jediným důvodem propagace herců,zpěváků,sportovců a dalších celebrit z jejich strany je finanční prospěch,nic víc. Ze strany firem jde o zlepšení image firmy nebo výrobku ve stylu „když s námi spolupracuje XY,tak by s námi nezahazoval“.Na užitných vlastnostech výrobku to nemění zhola nic,protože naprosto stejně by ji mohl propagovat kdokoliv. BTW není ten A.Powell také nějak často zraněný?A co Vám říká jméno Tyson Gay?
Proč by to tedy zrovna u Amway mělo být jinak? Znáte také případy H-Systém,kampeličky a další podvodné projekty,které byly těmito celebritami marketingově zaštiťovány-pravda ty nesouvisí s Amway,ale bavíme se o marketingu obecně a použití těchto hvězd. Že to nedělají zadarmo,není třeba rozebírat. A kdo to zaplatí?Že by zákazníci?No samozřejmě,pro nic jiného než zvýšení odbytu se taková osoba nenajímá. To není nic proti Amway ani Ronaldinhovi ale to je zákon nabídky a poptávky. Mimochodem příjmy právě D.Beckhama jsou v drtivé většině právě z reklamních aktivit a nikoliv z fotbalu.
A jakou váhu toto sdělení má pro kupujícího? Je lepší si koupit preparát na klouby např. s J.Železným,holící strojek s D.Beckhamem, parfém s Celine Dion ,hypotéky s P.Čechem atd. než nějaký jiný bez těchto star? Je to jen psychologie,nic víc .Před lety bylo módní kupovat kávu tzv.Vašuta,podle herce který ji propagoval. Když si vezmeme Pepsi a Coca-Colu je to již pěkné dlouhý seznam tehdejších celebrit,které ji v různém čase propagovali, i když se jedná prakticky o tentýž výrobek.

Teď k Amway : Podnikání Amway vidím ve 2 rovinách : výrobky a sponz.linie+vztahy
Osobně se DOMNÍVÁM,že Amway výrobky jsou sice kvalitní,ale i dražší než konkurenční.Ale POZOR! Ne všechny.Dish drops a zubní pasta jsou výhodné,pěna do koupele a mýdlo nikoliv-vlastní zkušenost.Za podobnou či stejnou užitnou hodnotu jsou na trhu levnější možnosti.Hrnce,filtr na vodu neumím posudit,kosmetiku nepoužívám,u dříve zmiňovaného olivového oleje si myslím že extra vlastnosti mi nekompenzují extra cenu.
Přirovnáním uznávám že např.Porsche jsou kvalitní auta,ale cenově a užitnou hodnotou mi bohatě stačí Mazda,která má sice o něco vyšší poruchovost ale nižší cenu.

Co se týká vztahů a sponz.linie,tady Vy diskusi nepřipouštíte,protože vidíte a znáte jen tu svoji a cokoliv ze zkušeností jiných linií nekomentujete.To je logické,protože nemůžete vědět o všem ale zároveň Vám to omezuje rozhled,že jinde by to mohlo také fungovat jinak.Ale není fér když téměř vaše odpoveď končí ve smyslu,že si to někdo vymyslel,nerozumí tomu atd=je to jeho chyba.
Konkrétně tedy já nemám zájem vstoupit do jakkékoliv organizace právě na základě špatných osobních zkušeností z té minulé.
LiSk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marvertin 4. 3. 2008 15:45

SP: Předem upozorňuji, že výpočet průměrného příjmu distributora byl proveden dva roky před tím, než jsem se o diskuzi vůbec dozvěděl, takže nemohu "mlít stejné nesmysly jako před tím".

Já moc dobře chápu, co chcete říct, ale Váš příklad je doveden do extrémů a je daleko od reality. Zapomínáte na to, že existuje metla distributorů zvaná "obnovovací poplatek". A distributoři, kteří nemají příjem, posléze neobnoví. Kolik asi existuje bláznů, kteří nic nekupují, ale obnovují?

Také argumentujete tzv. samozásobiteli, což jsou dle Vás lidé, kteří obnovují a kupují pouze výrobky. Myslím, že takových lidí není také příliš mnoho, každý časem zjistí, že když nepodniká, téměř žádnou Amway nepotřebují a těch pár nenahraditelných výrobků si raději koupí za MOC nebo najde distributora, který mu rád sdělí své distributorské číslo.

Zkusme předpokládat, že těch "mrtvých" distributorů je třetina, tedy 33%, to už je něco jiného než vaše 3%. A pokud na to půjdu s vašimi počty, bude průměrný příjem aktivního disatributora 900Kč/měsíc. No to ale také není žádné terno. A snad nechcete tvrdit, že těch neaktivních je ještě víc?

Jak jsem psal, tak jsem sice dlouho nevykazoval body, což však neznamená, že jsem nepracoval.

A flákat se za 1200Kč? To je jako: Já snědl celé kuře, vy nic, takže nemůžete mít hlad, protože jste statisticky snědl půlku kuřete. :)
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvertin 4. 3. 2008 15:56

SP píše:.... je jasne, ze drive ci pozdeji budou pribyvat dalsi a dalsi distributori, kteri dosahnou podobnych uspechu jako Foo Howe Kean (nekteri jsou jiz na ceste - treba Holly Chen a Barry Chi). Jiste, vetsina lidi takoveho uspechu nedosahne, ale tady je dulezite, ze MOHOU.

Ne, NEMOHOU. Kolik je potřeba mít pod sebou distribuorů, abych byl diamant? 1000? Pak může být diamantem každý tisíctý, že? Protože na toho diamanta musí někdo dělat. Takže většina lidí opravdu NEMUŽE dosáhnout úspěchu, jen pár vyvolených.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 4. 3. 2008 16:42

Nevim nic o tom, ze by v marketingovem planu Amway bylo psano neco o tom, ze Diamant musi mit 1000 lidi v organizaci. Jedine, co vim, je, ze Diamant musi mit 6 lidi na urovni 21% (min. 10000 B.h.) po 6 mesicu ve fiskalnim roce. To, jestli ten obrat udela kazdy z nich osobne nebo jestli kazdy z nich bude mit 4 lidi po 2000 B.h. a on sam take 2000 B.h. nebo jestli je nauci delat "jen" 10 B.h., je veci tech distributoru. Pokud se tyka toho, zda mohou lide, kteri dnes vstupuji dosahnout stejneho uspechu jako Foo Howe Kean, je jasne, ze mohou. Staci udelat 20 21%nich vetvi v kazde ze 3 ruznych zemi a udrzet tuto kvalifikaci po 6 mesicu ve fiskalnim roce.

Tech par "vyvolenych" (jak Vy pisete) se "vyvolili" sami tim, ze se nevzdali a pracovali i tehdy, kdyz Vy a Vam podobni, jste ten business vzdavali.

Vy i ja jsme meli v rukou stejnou sanci. Vy jste ji zahodil, ja jsem ji vyuzil. Nic vice, nic mene.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 4. 3. 2008 17:00

marvertin píše:SP: Předem upozorňuji, že výpočet průměrného příjmu distributora byl proveden dva roky před tím, než jsem se o diskuzi vůbec dozvěděl, takže nemohu "mlít stejné nesmysly jako před tím".s/quote]

Je uplne jedno, kdo to uz pronesl. Na ten priklad jsem uz odpovidal, takze jste mou odpoved bud nepochopil, nebo jste ji necetl nebo jste to udelal naschval. A kdyz si nalistujete to me predchozi vysvetleni, tak tam na konci najdete veticku, ktera sedi presne na Vas - ano, je to tam, jak pisu o tom, ze se vzdy na chvili odmlcite a pak sem nasazite stejne nesmysly.

marvertin píše:Já moc dobře chápu, co chcete říct, ale Váš příklad je doveden do extrémů a je daleko od reality. Zapomínáte na to, že existuje metla distributorů zvaná "obnovovací poplatek". A distributoři, kteří nemají příjem, posléze neobnoví. Kolik asi existuje bláznů, kteří nic nekupují, ale obnovují?
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 4. 3. 2008 17:51

On ten obnovovaci poplatek je vlastne takovou parafrazi na "Nechci slevu zadarmo", ze?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soptik21 4. 3. 2008 20:06

LiSk píše:Ad Ronaldinho : Amway se již zaměřuje na sportovní hvězdy a dělá si přes ně reklamu?
Nebyla strategie právě opačná? Blahé paměti si najděte kazetu Z.Reka, kde říká že „namísto aby firma zaplatila 1 sportovní hvězdě,raději stejnou částku zaplatí 100 lidem“
/quote]


...ty penize pro sportovni hvezdu, nejsou z penez distributoru (jako je tomu u jinych firem), ale ze zisku firmy...

BTW: Nebyli jste to nahodou vy odpurci, kdo vecne kecal o tom, ze to asi bude nejaky "podezrely", kdyz na vyrobky neni medialni reklama??????
A ted kdyz je, tak je to podezrele taky, jen z opacneho pohledu... (reklamu by jste nechteli, "hvezdy" to delaji,jen kvuli penezum a pod.)
-ukazujete se ve vybornem svetle :lol: :lol: :lol:
Za par mesicu se budete navazet i do S.B., ze propaguje Artistry (jednu ze 4 nejprestiznejsich kosmetik na svete) :lol:
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dypaliux 4. 3. 2008 20:37

soptik 21 napsal: ...ty penize pro sportovni hvezdu, nejsou z penez distributoru (jako je tomu u jinych firem), ale ze zisku firmy...


Tak to je mazec :D :mrgreen: :mrgreen: A s čeho myslite že jsou zisky firmy?Z medialni reklamy? :D Asi těžko když ji firma amway neděla.Samopzřejmě že to je z peněz zákazníků za výrobky.
dypaliux
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LiSk 4. 3. 2008 20:38

Soptik . Já jsem o ničem podezřelém ani nekecal ani nehovořil.Mě osobně reklama nějak dramaticky neovlivní a pokud je např.na billboardu nějaká celebrita,tak to na mě nemá vliv vůbec. Z jakých to jde peněz je mi též jedno,spíše mě právě zajímalo,že byl tento způsob prezentace použit,když v minulosti si firma zakládala na tom,že jej nepoužívá.
LiSk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soptik21 4. 3. 2008 21:00

dypaliux píše:soptik 21 napsal: ...ty penize pro sportovni hvezdu, nejsou z penez distributoru (jako je tomu u jinych firem), ale ze zisku firmy...


Tak to je mazec :D :mrgreen: :mrgreen: A s čeho myslite že jsou zisky firmy?Z medialni reklamy? :D Asi těžko když ji firma amway neděla.Samopzřejmě že to je z peněz zákazníků za výrobky.
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soptik21 4. 3. 2008 21:06

LiSk píše:Soptik . Já jsem o ničem podezřelém ani nekecal ani nehovořil.Mě osobně reklama nějak dramaticky neovlivní a pokud je např.na billboardu nějaká celebrita,tak to na mě nemá vliv vůbec. Z jakých to jde peněz je mi též jedno,spíše mě právě zajímalo,že byl tento způsob prezentace použit,když v minulosti si firma zakládala na tom,že jej nepoužívá.
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 4. 3. 2008 21:32

dypaliux píše:soptik 21 napsal: ...ty penize pro sportovni hvezdu, nejsou z penez distributoru (jako je tomu u jinych firem), ale ze zisku firmy...


Tak to je mazec :D :mrgreen: :mrgreen: A s čeho myslite že jsou zisky firmy?Z medialni reklamy? :D Asi těžko když ji firma amway neděla.Samopzřejmě že to je z peněz zákazníků za výrobky.
Naposledy upravil SP dne 4. 3. 2008 21:45, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 4. 3. 2008 21:42

LiSk píše:Soptik . Já jsem o ničem podezřelém ani nekecal ani nehovořil.Mě osobně reklama nějak dramaticky neovlivní a pokud je např.na billboardu nějaká celebrita,tak to na mě nemá vliv vůbec. Z jakých to jde peněz je mi též jedno,spíše mě právě zajímalo,že byl tento způsob prezentace použit,když v minulosti si firma zakládala na tom,že jej nepoužívá.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod dypaliux 4. 3. 2008 22:19

soptik napsal:ale ze zisku firmy


Ja ani nemluvim o tom že by firma něco nekde distributorum ,,vzala,nebo ubrala na odměnách,,to mi sem netahejte.Ja jen říkám že vetšina zisku firmy je od distributoru tot vse
dypaliux
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků