Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 11. 2012 22:14

Jak už tu padlo, založit to má smysl pokud máš na obzoru příspěvky od zaměstnavatele, někteří přispívají docela dost, klidně i přes 1 000 měsíčně. Pak i když to předčasně zrušíš a zdaníš, tak shrábneš příspěvky zaměstnavatele.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 3. 12. 2012 00:26

mám dotaz:

Založil jsem si Penzijko pár dnů před 30.11.2012 přes měšec.cz u Allianz. Ve smlouvě je datum zahájení 1.12.2012. Frekvence plateb jsem zadal měsíční.
Musím tedy zaplatit již v průběhu prosince 2012 první platbu? Je jedno jaký datum to bude? Nikde ve smlouvě se o tom nepíše. Zatím nemám žádnou zprávu, dopis od Penzijního fondu, že vše proběhlo v pořádku.

Pokud zaplatím již teď, tak za prosinec 2012 stejně žádnou státní podporu nedostanu že? To až od ledna 2013.

díky za objasnění
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kamey 3. 12. 2012 08:16

Platba by měla přijít v průběhu prosince, aby byla na PF připsána nejpozději poslední den v měsíci. Státní příspěvek bude vyplacený i za prosince. Akceptace může přijít klidně až v lednu, fondy jsou nyní zavalené žádostmi a nestíhají je zpracovávat.

Neodpustím si pár dotazů.

Proč jsi to sjednával? Nebylo tam tlačítko, že jsi se seznámil s podmínkami = přečetl si je?

Proč si lidi sjednávají něco, když o tom nic neví?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 3. 12. 2012 09:08

kamey: Když si instaluješ nějaké programy (anebo to dělá pro tebe někdo jiný, to je fuk), čteš a souhlasíš se všemi těmi EULAmi, Licenčními ujednáními atd.? Přečetla sis před rozbalením simkarty všeobecné podmínky operátora?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 3. 12. 2012 09:30

A víš že jo? Ono je docela jednoduché něco nainstalovat a potom se divit, proč mi přišla faktura na pár litrů. A všeobecné podmínky operátora znám jako svoje boty, vzhledem k tomu, že mám vlastní síť, tak by bylo špatné, kdybych je neznala. A pokud něčemu nerozumím, tak se nejdřív ptám.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 3. 12. 2012 11:10

kamey píše:Neodpustím si pár dotazů.
Proč jsi to sjednával? Nebylo tam tlačítko, že jsi se seznámil s podmínkami = přečetl si je?
Proč si lidi sjednávají něco, když o tom nic neví?


Sjednal si to, protože toho byla plná média. Datum 30.11. vylézal pomalu i z konzervy.
Neděláš si doufám iluze, že jednou přijde den, kdy všichni ti, co sjednávají, budou těm produktům rozumět.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 3. 12. 2012 11:22

Tykání beru :D

Sjednal si něco jenom proto, že to má skoro každý? :-o ? A nezajímal se o to, jaké to má podmínky a jak to funguje? Zda-li pak si sjednal aspoň výsluhovou penzi (myslíš, že ví, co to je?).

Takže až začnou v médiích propagovat plastiku "ksiftu", tak si ji také nechá udělat aby byl IN?

Iluze si opravdu nedělám a proto si nemusím dělat starosti s tím, co potom budu dělat.

Starosti si spíš dělám s tím, kdo se o ně bude starat, až si budou sami vše sjednávat přes internet a vůbec nebudou tušit, co vše to obsahuje - na to přijdou až při pojistné události. Ale ta doba je ještě hodně daleko, možná se jí já sama ani nedožiji. Nehledě na to, že již mám připravený nový business plán, který stojí na opačném konci bariéry, takže budu vydělávat i v době, kdy ostatní budou stát a koukat s otevřenou pusou....
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 3. 12. 2012 11:45

Já už jsem se s tím smířil, odpovědné chování se dnes nenosí. Výsluhová penze není tak složitá věc na pochopení... ty platby třeba pro daňové optimum, které může už letos využít, pak ano, ale na to se neptal :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 3. 12. 2012 20:59

Sjednal jsem si to proto, protože na tom nějakou tu kačku vydělám :-) Jen mi nebylo jasné, jestli státní podpora za prosinec 2012 je např. z 1000 Kč 150 korun nebo 230 korun.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kamey 3. 12. 2012 21:54

Tak vzhledem k tomu, že nové podmínky platí od ledna, tak smlouva od prosince bude se státním příspěvkem podle platných podmínek v prosinci. Tedy na 1000 Kč příspěvek 150 Kč.
A můžu se zeptat na věk a jakou částku budeš platit?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 3. 12. 2012 21:58

Snad 150 na 500, ne? Od ledna až 230 na 1000.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 3. 12. 2012 22:03

Thom píše:Snad 150 na 500, ne? Od ledna až 230 na 1000.


Tak si schválně počkáme, zda je sjednáno 1000 nebo 500.

Pokud se nejednalo pouze o obecný dotaz, tak je ta smlouva sjednána na 1000 již od 1.12.12. a v prosinci na ni přijde příspěvek ve výši 150 Kč.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 4. 12. 2012 21:36

ano, dal jsem si tam 1000 Kč. Uznávám, že jsem mohl dát 500 Kč a pak od 1.1.2013 to navýšit na 1000 Kč, ale tak stejně ty peníze se mi vrátí. Navíc za zprostředkování přes daný server je tam odměna 500 Kč. Svůj věk si nechám s dovolením pro sebe :-)
Škoda, že neexistuje něco jako internetové bankovnictví, kde bych se mohl na svůj účet podívat.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kitrab 4. 12. 2012 22:10

náhled na některé fondy elektronicky funguje.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 4. 12. 2012 23:24

msimcard píše:ano, dal jsem si tam 1000 Kč. Uznávám, že jsem mohl dát 500 Kč a pak od 1.1.2013 to navýšit na 1000 Kč, ale tak stejně ty peníze se mi vrátí. Navíc za zprostředkování přes daný server je tam odměna 500 Kč. Svůj věk si nechám s dovolením pro sebe :-)

To by byla zbytečná vopičárna. Přispívá ti zaměstnavatel? Jestli ne a jestli ti není tak 50+, asi bych platil spíš míň a navýšil až pár let před výplatou. Ale zas pokud máš sklon k utrácení, takle aspoň nějaké peníze "přivážeš" ;-) (což tady dost lidí nemůže pochopit a doporučuje spořit na spořicí účet - jó mladým lidem s dobrou fin. kázní se to doporučit dá).

msimcard píše:Škoda, že neexistuje něco jako internetové bankovnictví, kde bych se mohl na svůj účet podívat.

PF ČS to má v Servisu 24.
Thom
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků