Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 3. 2008 08:43

Yama píše:To čumím, jak nejde strhnout inkaso z jiného účtu než je ČS, ČSOB, KB a Ebanky? E/quote]

Asi to nebude nic neobvyklého, já cca před 5 roky chtěl platit benzín kartou VISA od HVB u pumpy v Líšnici (logo VISA + Mastercard na dveřích) a řekli mně, že mám smůlu, protože VISA karty sice berou, ale jen vydané KB...
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yama 21. 3. 2008 20:37

To mi hlava nebere, to jako ani jeden z těch účtů neumí inkasovat opačně? Prostě vybrat peníze z jiného účtu? Ani ta slavná vychvalovaná Ebanka :?: :shock:
Yama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bojler 22. 3. 2008 22:11

Nechapu tuhle prasarnu. Sve bance dam souhlas ke strhavani penez a do toho odkud si to dany prodejce/koleje/cokoliv strhne, do toho mu snad nic neni. Dalsi duvod pro privatizaci VS
bojler
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 23. 3. 2008 02:01

No jak to rict .. kdyz to zvladne T-mobile proc by to nezvladly koleje, ktery maj stokrat min inkas :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 3. 2008 08:07

ROP: souhlas, podle mě jde o lenost/neznalost příslušných pracovníků - v tomto případě kolejí. Známou jsem kdysi přetáhl od GE k WSPK (ještě v době před FIOvé a před mBankové :-) ). Když jí z bytového družstva dlouho nešel nějaký přeplatek, tak se na ně obrátila a (nez)odpovědná pracovnice jí řekla, "že jí to hodilo nějakou divnou německou banku, tak že to neposlala" :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standa.1985 24. 3. 2008 20:00

Přišel mi z ČS dopis, že mi 31.3. končí program Student+ a že se mám rozhodnout mezi Sporožirem a Osobním účtem. Není mi ale jasné, jaké jsou mezi nimi rozdíly a který je levnější? Jsem v mínusu a nemůžu účet zrušit, takže než se dostanu do plusu, musím alespoň minimální verzi ponechat, počítám do léta, pak ČS zruším, FIO a mBank to jistí :-).
standa.1985
Návštěvník

Odeslat příspěvekod btw 24. 3. 2008 23:35

Hodně obecně - do ceníku nebo na web jsem se nedíval..

Sporožirový účet je základní účet, vedení stojí 25(?) Kč měsíčně.

Osobní účet je účet za pravidelnou měsíční platbu (např. 150 Kč, nevím) a za tento měsíční paušál má klient předplaceny služby (zdarma) dle svého výběru (informační sms o pohybech na účtu, výběry z bankomatu, platební příkazy atd.)

Pokud ten účet už nepotřebuješ, zvol sporožiro.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 25. 3. 2008 10:41

Osobní účet je v nejlevnější zákl. verzi za 29,- (1 služba - třeba karta)

Sporožiro za 20,- (nic k němu)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod le_fox 25. 3. 2008 11:25

Osobní účet České spořitelny byl tuším zvolený nejdražším bankovním účtem v České republice :)
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 3. 2008 12:22

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sniper76 25. 3. 2008 14:27

Sporožiro poplatky:
1) Za vedení účtu 20kč
2) Za vyhotovení výpisu 5kč
3) Poštovní poplatky 9,5kč
Za servis24 se platí? Předpokládám, že ano. Když zvolím el. komunikaci s bankou tak bez poplatku 2 a 3, ale s poplatkem za servis24. Zloději
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod standa.1985 25. 3. 2008 23:14

Aha, takže když u účtu potřebuji povolený kontokorent (jsem stále v mínusu) a internetové bankovnictví (abych si zkontroloval, zda přišla platba), tak je levnější Osobní účet?

Všechno ostatní zruším (výpisy poštou, platební kartu a další blbosti).
standa.1985
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 26. 3. 2008 10:21

Upřímně, proč to nedoplatíte a rovnou nezrušíte? Jen na poplatcích zaplatíte určitě víc než budou úroky z toho dluhu. Pokud chcete účet a kontokorent + inetbanking tak vás to vyjde:

A) v Osobním účtu na 69 Kč/měsíc

B) u sporožira to nelze říci přesně, protože poplatek za zavedení kontokorentu je 200 Kč a paušál bude 35,- (inetbanking+kontokorent)
Takže si to rozpočítejte na délku trvání. A ještě musíte chtít výpis elektronicky a ten vás přesto bude stát 5 Kč/měsíc nebo 12 Kč/čtvrtletí :-)

Čistě početně to sporožiro vyjde levněji pokud to bude od 7 měsíců a déle, jinak se "vyplatí" Osobní účet.

Od téhle banky bych utekl co nejdřív
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod standa.1985 26. 3. 2008 11:15

SocPredator píše:Upřímně, proč to nedoplatíte a rovnou nezrušíte? Jen na poplatcích zaplatíte určitě víc než budou úroky z toho dluhu. Pokud chcete účet a kontokorent + inetbanking tak vás to vyjde:a/quote]


Jde asi o 30 tisíc, kromě kontokorentu je na účet vázána ještě půjčka na studium. Doufám, že do léta dám ČS sbohem, už se na to těším.

(Bohužel mBank ani Fio kontokorenty nemají, že bych jednu půjčku splatil druhou, abych byl se všemi službami alespoň u jednoho bankovního ústavu).
standa.1985
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 3. 2008 12:16

FIO kontokorent má, ale vyžaduje poměrně dlouhou historii (po půl roce jsem neuspěl, po 2 letech ano). RB poskytovala kontokorent po 3 měsících vedení účtu a nebožka Živnostenská s ním dělala takové obstrukce, že jsem u nich nakonec znechuceně zrušil i běžný účet.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků