Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 12. 2012 08:27

Na druhou stranu KB pořádá pro lepší klienty zajímavé akce... Třeba taková škola bezpečné jízdy na polygonu v Mostě neměla chybu :-). Toho se člověk u FIO nebo mBank nedočká.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2012 08:27

A to mas obavy, nebo ses zkousel realne ptat? Mimochodem, myslim si, ze i ten debet by se dal poresit jinak.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobby Deerfield 18. 12. 2012 08:41

Upřímně řečeno, mám jen obavy. Vidím to totiž na výpisech, že by mi ho v takové výši bez schvalování nedali. Jinal jsem ideální bankovní ovce, protože nejsem fin.expert, nebaví mě to a jsem línej. Navíc mi příští rok na jaře končí u ČS fixace na hypo. A tak jsem doufal, že když bych s ní přešel taky do KB, tak bych dostal „lepší“ úroky. Z toho už jsem tady ale byl probrán. Proto vlastně konec té fixace je takový základní bod, po kterém se rozhodnu jak dál.
Bobby Deerfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 18. 12. 2012 09:01

Bobby Deerfield píše:Jasně, poplatky jsou absurdní. Na druhou stranu odcházet jenom kvůli nim? Já mám od KB, ještě z dob předkrizových, schválený poměrně vysoký debet. Mám obavy, že při změně banky mi ho jinde nenabídnou. A občas se prostě v mínusu ocitnete.


A není lepší si pár měsíců trochu "urvat od huby", šetřit a když příjde potřeba, tak šáhnout do rezerv? Já to tak mám a pomineme-li všechny ty poplatky a samozřejmě úroky, které narozdíl od vás neplatím, tak to má ještě jednu skvělou vlastnost - svobodu.

Pokud žijete od výplaty k výplatě a víceméně pravidelně si půjčujete, tak v momentě kdy se něco stane a příjdete o práci, tak jste v háji. A to ani nemluvím o případech, kdy je někdo v práci nespokojen, ale protože žije tímto stylem, tak nemůže dát výpověď a je v podstatě otrokem. Já už jednou zažil závist kolegů na pracovišti, kdybych žil tak, jako vy, asi tam *****ím doteď, ale protože mám poměrně vysoké rezervy, tak jsem jim zamával a odešel, aniž bych měl jisté jiné místo, neb jsem věděl, že mám rezervu, ze které v pohodě vyžiju cca rok a půl.

Riziko se navíc zvyšuje tím, že máte hypo. Mít hypotéku a nemít minimální rezervu alespoň 100 000,- je podle mě v dnešní době opravdu nerozum...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobby Deerfield 18. 12. 2012 09:16

Mluvíte o skvělé vlastnosti, kterou je svoboda. A to jste zaměstnán? Cítím jistý rozpor.:-)
Bobby Deerfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 18. 12. 2012 09:44

Bobby Deerfield píše:Mluvíte o skvělé vlastnosti, kterou je svoboda. A to jste zaměstnán? Cítím jistý rozpor.:-)


Jestli Vám to vyznělo tak, že pracovní poměr = otroctví, tak to jste pochopil špatně, tak jsem to nemyslel. Znám spoustu lidí, kteří skřípou v soukromí zubama, do práce chodí každý den naštvaní, ale protože neumí hospodařit, tak si netroufnou praštit do stolu a odejít, jako jsem to udělal já.

Btw. nedávno jsem opět využil své svobody volby a odešel ze zaměstnání. Nebylo tam nic, co by mě nějak zásadně štvalo, ale nechtěli mě moc pouštět na sezení kombinovaného studia, které právě dokončuji. Tak jsem dal výpověď a teď si v klídku dodělávám diplomku a poslední zkoušky.

Můžete si něco takového dovolit vy, aniž by vás během půl roku vystěhovali z bytu? Btw. hypo mám taky.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 18. 12. 2012 09:48

yowie píše:Nebylo tam nic, co by mě nějak zásadně štvalo, ale nechtěli mě moc pouštět na sezení kombinovaného studia, které právě dokončuji.


A chceš teda studovat nebo pracovat ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 18. 12. 2012 10:02

Akciový Klokan píše:
yowie píše:Nebylo tam nic, co by mě nějak zásadně štvalo, ale nechtěli mě moc pouštět na sezení kombinovaného studia, které právě dokončuji.


A chceš teda studovat nebo pracovat ?


Ideálně obojí, ale jelikož už mám 5 zkoušek do uzavření posledního ročníku a pak už jen státnice, obhajoba a konec, tak jsem si to propočítal a vyšlo mi, že je pro mě výhodnější to už dodělat i za cenu odchodu z práce. Výhodnější je to nejen finančně, ale i z hlediska toho, že potom už prostě bude klid, na doktorát se nechystám. Kdežto kdybych to kvůli tomu, že mě neuvolní z práce, neudělal, pokračovalo by to další rok, další stresy, nejistota atd. Už jsem to před sebou hrnul docela dlouho a unavovalo mě to.

Taky budu moci pokukovat po zajímavějších pozicích, než jen s Bc., DiS.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 18. 12. 2012 10:14

Tak to běž do státního sektoru, tam je to všem jedno, mám známou co při práci na úřadě už studuje třetí vysokou školu, prakticky pořád není v práci, buď je doma a "učí se" nebo má nějaké zkoušky,..... úřadu je to buřt. Taky jsem takového jednoho zaměstnával .... asi 2 měsíce :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 18. 12. 2012 10:30

Akciový Klokan píše:Tak to běž do státního sektoru, tam je to všem jedno, mám známou co při práci na úřadě už studuje třetí vysokou školu, prakticky pořád není v práci, buď je doma a "učí se" nebo má nějaké zkoušky,..... úřadu je to buřt. Taky jsem takového jednoho zaměstnával .... asi 2 měsíce :-)


jj, tak je to otázka volby každého. Státní sektor a nadnárodní firmy ale celkem vítají, když se jejich zaměstnanci vzdělávají, respektive další postup toho zaměstnance bývá podmíněn právě vzděláním. Btw. nikdy jsem od nikoho nedostával volno, ale na ta soustředění si vybíral svou vlastní dovolenou, čili zaměstnavatele to nestálo nic a troufám si říct, že to pro ně bylo i výhodné v tom, že jsem měl minimum dovolené v létě, kdy si volno vybírají všichni ostatní. Problém v poslední práci byl, že se ošívali i s tou dovolenou...

Nevím v jakém oboru se pohybuješ, ale dokážu si představit, že kdybych měl třeba autoopravnu a automechanik začal studovat fildu nebo sociální vědy, tak bych asi taky nebyl nadšen, protože pro budoucí uplatnění toho člověka v té firmě to nebude mít význam a spíš po ukončení studia stejně odejde, bude-li mít kam.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 12. 2012 10:35

Požadavky na vzdělání ve státní správě jsou tak ze 70% naprosto nesmyslné... Na určitou funkci je požadavek "VŠ" a je úplně jedno, jaká to bude, ale prostě musí mít VŠ...

Takže znám člověka, který na FÚ studuje lesnickou VŠ, aby prostě měl vzdělání... DTTO jazykové požadavky - člověk musí mít zkoušku z angličtiny, přitom na 95% má jistotu, že po dobu zaměstnání nebude mít příležitost říci někomu alespoň "Good morning".
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 18. 12. 2012 10:51

yowie píše:Nevím v jakém oboru se pohybuješ, ale dokážu si představit, že kdybych měl třeba autoopravnu a automechanik začal studovat fildu nebo sociální vědy, tak bych asi taky nebyl nadšen, protože pro budoucí uplatnění toho člověka v té firmě to nebude mít význam a spíš po ukončení studia stejně odejde, bude-li mít kam.


No asi je jedno v jakém oboru se pohybuješ, resp. podnikáš a zaměstnáváš lidi .... zaměstnance jsem vždy nabíral z důvodu, že jsem ho prostě potřeboval. Něco podobného jako když si třeba domů najmeš paní na hlídání dítěte nebo člověka co ti má zateplit dům. Pokud následně nechodí tak si najdeš prostě jiného. :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 18. 12. 2012 11:48

Tomáš Marný píše:Požadavky na vzdělání ve státní správě jsou tak ze 70% naprosto nesmyslné... Na určitou funkci je požadavek "VŠ" a je úplně jedno, jaká to bude, ale prostě musí mít VŠ...

Takže znám člověka, který na FÚ studuje lesnickou VŠ, aby prostě měl vzdělání... DTTO jazykové požadavky - člověk musí mít zkoušku z angličtiny, přitom na 95% má jistotu, že po dobu zaměstnání nebude mít příležitost říci někomu alespoň "Good morning".


jj, jedním z podružnějších důvodů, proč jsem odešel z posledního zaměstnání bylo i to, že ačkoliv mám státnici z AJ od roku 2003, využíval jsem angličtinu velmi málo, byť byly momenty, kdy jsem se opravdu velmi hodil, neb mnoho jiných kolegů a to včetně vysokoškoláků, bylo schopno cizinci říct pouze "I speak small" 8-D

Na druhou stranu, není to úplně zbytečné umět anglicky, i kdybys po celou kariéru nepotkal ani jednoho cizince. Stačí se podívat jen třeba na českou wikinu, která má cca 400 000 článků a anglickou, která jich má přes 4 000 000.

Je to i o přistupu ke zdrojům. Tu wiki si ještě můžeš přeložit přes google translator, ale co třeba knihy? To, co dnes vychází v USA, UK a jinde, se u nás, pokud vůbec, přeloží až po pár letech.

Já bych bez kvalitní angličtiny vůbec nemohl psát diplomku o tom, o čem píšu, protože zdroje v češtině skoro neexistují...

Akciový Klokan píše:
yowie píše:Nevím v jakém oboru se pohybuješ, ale dokážu si představit, že kdybych měl třeba autoopravnu a automechanik začal studovat fildu nebo sociální vědy, tak bych asi taky nebyl nadšen, protože pro budoucí uplatnění toho člověka v té firmě to nebude mít význam a spíš po ukončení studia stejně odejde, bude-li mít kam.


No asi je jedno v jakém oboru se pohybuješ, resp. podnikáš a zaměstnáváš lidi .... zaměstnance jsem vždy nabíral z důvodu, že jsem ho prostě potřeboval. Něco podobného jako když si třeba domů najmeš paní na hlídání dítěte nebo člověka co ti má zateplit dům. Pokud následně nechodí tak si najdeš prostě jiného. :D


Potvrzuješ to, co říkám. Když potřebuješ někoho, kdo ti spolehlivě odbouchá směny - postaví zeď, zamete v bytě, pohlídá dítě, nebudeš po něm chtít seznam jeho diplomů, až na výuční list tedy, případně nějakou předchozí zkušenost.

Myslíš, že takový člověk bude kvalitní finance analyst někde v nějaké globální korporaci? Bude se muset učit každý rok ze skript a manuálů v angličtině, protože účetnictví a finance se stále vyvíjí. Čili budeš potřebovat pravděpodobně vysokoškoláka, nebo vyjímečně zkušeného a kvalitního středoškoláka, přičemž u obou bude předpoklad, že se budou dále vzdělávat, získávat další a další certifikace, procházet školení, jak v ČR, tak v zahraničí.

A samozřejmě takového člověka na zateplení baráku fakt nepotřebuješ...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 18. 12. 2012 12:49

No já jsem zaměstnával lidi na odbornou práci. Ale bohužel práci na kterou se nedá použít Home Office někde na telefonu. Lidi potřebuju na pracovišti. Je úplně jedno zda tam ten člověk prodává kopečkovou zmrzlinu, opravuje auta nebo třeba operuje. Mám plnou čekárnu lidí a potřebuju toho doktora aby pracoval.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 18. 12. 2012 13:15

Akciový Klokan píše:No já jsem zaměstnával lidi na odbornou práci. Ale bohužel práci na kterou se nedá použít Home Office někde na telefonu. Lidi potřebuju na pracovišti. Je úplně jedno zda tam ten člověk prodává kopečkovou zmrzlinu, opravuje auta nebo třeba operuje. Mám plnou čekárnu lidí a potřebuju toho doktora aby pracoval.


Samozřejmě nevím, jak to mezi vámi bylo, ale pokud máš praxi a zaměstnáváš doktory, tak mě tvůj postoj docela udivuje. V tomhle oboru snad víc, než v kterémkoliv jiném platí, že je třeba vzdělávat se celý život, nebo jeho velkou část. Atestace, pak nějaká školení odborné diskuze, semináře (byť hojně sponzorované farmaceutickými koncerny) atd. atd.

Když někdo studuje obor, ve kterém je zaměstnán, vzdělává se i pro svého zaměstnavatele. Ale zrovna v tomto případě to dotyčného nemusí mrzet, ve zdravotnictví najde práci celkem rychle jinde.

Mám jednoho známého, umí švédsky, narodil se tam. Vystudoval u nás medicínu a jen co dostal diplom, tak šel ihned do Norska. To bych chtěl vidět, kdybys mu řekl, že už se nemá dál vzdělávat, že ho potřebuješ v ordinaci.

Jestli je to tady takhle běžné, tak se nedivím, že to tady ani nezkusil. Jinde jsou zkrátka dál...
yowie
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron