Změna spínacích časů HDO

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 3. 1. 2013 14:09

misaan: tak jasne, ze se bavime v radech statisicu. Cena se prumerne rict neda, protoze to zalezi od vseho toho, co s tim clovek chce delat. HLavne je to naprosto otevrene do budoucna, takze si muze clovek dodelat i dalsi veci, co ho napadnou.

Na druhou stranu to ma spoustu vyhod - kompletni ovladani domu na dalku, zjistovani stavu, uspora energie (vypinatelne zasuvkove okruhy), atd.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misaan 3. 1. 2013 14:15

Uvažoval jsem takto. Spotřeba 10NT a 5VT (mWh), tarif D25/D26. Po aplikaci automatizace 14,5NT a 0,5VT (mWh) a to schválně přeháním! Roční úspora při současných cenách ČEZu je 7200Kč. Při ceně 181tisíc, co mají na webu, je úspora za 25 let. A to jsem uvažoval dosti optimisticky.

Tak jistě, ale od kontroly domu tu jsou lepší a hlavně levnější EZS. No neberu ti to, sám jsem fanda do těchto věcí, ale myslím si, že se to nevyplatí..
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 3. 1. 2013 14:19

misaan: no pockej, to si nejak nerozumime. Ta automatizace tam neni pro usporu na HDO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pro kontrolu mozna, ale evidentne ti uchazi spousta veci, co se s tim da delat. Vyplati/nevyplati - nikdo ti nic nevyplati :mrgreen: Je to proste o komfortu bydleni, kompletnim prehledu o fungovani domu, ale urcite ne o nejake navratnosti a uz vubec ne pres NT :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misaan 3. 1. 2013 14:24

Komfort bydlení se posuzuje dle toho, kde a kdy mi fungují zásuvky? :-) Snad primárně je to stavěné kvuli úspoře a regulaci energií.. Ostatně takhle si to prezentoval ty i výrobce na svých stránkách.
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 3. 1. 2013 22:47

misaan: nikoliv, primarne je to prave o komfortu a cena tomu naprosto odpovida. To, ze clovek usetri nejake penize je pouze dalsim plusem.

Zkus si o tom precist neco vic:
:arrow: http://www.ovladejsvujdum.cz/co-vam-pri ... u-foxtrot/
:arrow: http://www.loxone.com/Pages/cz/service/ ... erren.aspx
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 4. 1. 2013 13:27

PRE ma aplikace do chytrych telefonu s casy spinani HDO kdyby to nekoho zaujalo
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 1. 2013 14:42

SocPredator píše:Jinak můj tip, NT je dole
Tak ten tvůj tip je správný. Dnes u mne byla paní z ČEZu odepsát stav elektroměru v souvislosti se změnou dodavatele elekrřiny od 1.2.2013 a tak jsem se ji na to zeptal. Potvrdila mi, že na mým elektroměru je VT nahoře (I) a NT dole (II).
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 9. 10. 2018 21:05

Tomáš Marný píše:Navíc, jak píšeš, u D55 je to rozdíl 0,60 hal. (podle mne je to u ČEZu ještě méně), ovšem u D25d je ten rozdíl 3,20 Kč, a to už je opravdu o něčem jiném.

Dnes je rozdil d57 treba 0,20 Kc
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inogy 10. 10. 2018 05:46

Rozdil proti cemu?
inogy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 10. 10. 2018 07:36

Co treba cist? Rozdil mezi vt a nt.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 10. 10. 2018 08:29

V 8mi hodinove sazbe se pri spotrebe >~1200 ve VT vyplati D26d.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inogy 10. 10. 2018 08:57

Jaky je rozdil mezi D26d a D25d? Mame totiz D25d a sazby pro VT a NT byvaji snad u obou stejne, co jsem videl.
inogy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taki 10. 10. 2018 10:24

NT je stejné, VT je u D26d levnější o 1,- až 1,30 Kč na kWh (ale zase je dražší stálý plat za jistič o cca 85%).
Pro přiznání D26d by dnes mělo být oficiálně nějaké akumulační topení. V době, kdy jsem převáděl já na D26d z D25d (cca 10 let zpět) ještě podmínka akumulačního topení nebyla a to byl rozdíl v ceně VT přitom mnohem výraznější - v letech 2006, 2007 bylo VT v D26 levnější o cca 2 Kč / kWh.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 10. 2018 19:56

Už před 15 lety jsem si z D02 udělal D26, kdy to bylo o několik desítek procent levnější, možná až 40-50% celkový účet, a to žádné tepelné spotřebiče ani bojler nemám...

a levnější je D25 vs D26 paradoxně vysoký tarif - nedává to smysl.

Prostě u D26 je o chlup dražší paušál a o dost levnější nízký tarif. Rozdíl býval větší, není to už tak konvergují k sobě, a přenášejí většinu ceny do regulované složky do kapsy distributora, ať žije energeticky regulační úřad.

Navíc ta D26 se v časování za těch 15 let nezměnila, kdežto D25 se mění dvakrát do roka.

Měl jsem udělané relátka, že při přepnutí na nízký tarif to pípne a při vypnutí na vysoký tarif to pípne jiným tónem, ale po čase jsem to vypnul protože to je fakt 15 let beze změny…
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků