ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zevlovaci 9. 1. 2013 15:10

no, já si o tu kartu teď požádal (o výměně zdarma jsem se dozvěděl tady od tebe).

Jediná věc co mi na kartách obecně vadí, je že pár procent platby nejde k obchodníkovi, ale do jako provize bance.. Takže v důsledku čím víc lidí bude platit kartou, tím spíš se o těch pár procent zvýší cena všeho..
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 1. 2013 16:14

zevlovaci píše:
S474N píše:A ona ma cokoliv zajimavyho, ze by ji mel nekdo resit?

Studentské konto.. ale to bude asi všechno

Tak ono ani to studentské konto bych nepovažoval zajímavé, levnější je ještě i Era online účet (teda za předpokladu průměrného zůstatku ≤15.000 Kč v měsíci).
Ale ČSOB zase slibovala na podzim pár novinek: http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=763824, ale spíše je to třeba brát s rezervou (třeba integraci datových schránek do IB slibují už asi nejméně 2 roky).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod zevlovaci 9. 1. 2013 17:13

levnější při jakém způsobu používání? Jediné co platím je 300 kč za cestovní pojištění ke kartě a 2 kč za smsku o příchozí platbě (kterou nejspíš vypnu a nechám si posílat jen email zdarma.. zatím si ji nechávám posílat, protože mi vždycky udělá radost :-) )
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meme1255 9. 1. 2013 18:31

Já mám tyhle emaily posílané na můj e-mail, ze kterého se přeposílají do Vodafone Mailu..
A k výhodnosti studentského účtu: V kategorii mezi účty 15-18 let vychází ČSOB nejlépe (kromě inkasa vše zdarma).
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 1. 2013 22:13

zevlovaci píše:levnější při jakém způsobu používání? Jediné co platím je 300 kč za cestovní pojištění ke kartě a 2 kč za smsku o příchozí platbě (kterou nejspíš vypnu a nechám si posílat jen email zdarma.. zatím si ji nechávám posílat, protože mi vždycky udělá radost :-) )

Jak uvádí meme1255 tak jde právě o inkaso a zpoplatněn byl i vklad hotovosti přes bankomat (pokud se něco nezměnilo, všiml jsem si, že to nyní pojmenovali opět "Studentské konto" místo "Studentského konta Plus"). Největší otrava na tom byli ale nucené návštěvy pobočky (nová karta, potvrzení o studiu, jinak byl účtován poplatek 50 Kč měsíčně), v průměru minimálně jednou ročně, Poštovka aspoň všechno posílá poštou (prvně a posledně jsem byl na finančním centru pár let dozadu převést zrovna ono studentské konto na online účet)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod zevlovaci 9. 1. 2013 22:44

vklad je podle aktuálního ceníku zdarma.

ze stránek čsob:
Potvrzení o studiu stačí doložit e-mailem až ve 21 letech (poté už jen ve 26 letech). To je výhodné, chcete-li po maturitě cestovat nebo zkusit pracovat v zahraničí.


Poplatek za inkaso je validní argument, pokud je využíváte, ale pozor:
15 000 by v roce 2012 vynášelo na dobrém spořícím účtu cca 25 - 30 korun měsíčně, což je 4 až 5 inkas.. Takže si každý musí spočítat, co se mu vyplatí.

No a návštěva pobočky je čistě individualní záležitost (moje pobočka je na cestě do práce i školy a přeplněná nebývá..)


fremantle píše:Tak ono ani to studentské konto bych nepovažoval zajímavé, levnější je ještě i Era online účet (teda za předpokladu průměrného zůstatku ≤15.000 Kč v měsíci).

abych to shrnul:
Nelze katogoricky rozhodnout.. záleží na způsobu využívání. Nepovažoval bych čsob studentské ani era online za nezajímavé konto.
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 9. 1. 2013 22:48

Ne kazdy je student a hlavne, proc ted resit CSOB, kdyz potom, co clovek studentem nebude uz bude v pasti.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zevlovaci 9. 1. 2013 23:01

S474N píše:Ne kazdy je student a hlavne

:d že ne každý je student je naprosto očividný. Nestudentům diskuze nic nepřinese, to je jasný.
S474N píše:proc ted resit CSOB, kdyz potom, co clovek studentem nebude uz bude v pasti.

Nejsem o nic víc v pasti než člověk, kterému banka může změnit podmínky (všichni). Já mám do 30 času dost a myslím, že během té doby je stejně pravděpodobné, že bezpoplatkové banky zdraží jako, že dnešní drahé banky zlevní.
Nebo se může objevit nějaký nový supervýhodný účet, kam budeme chtít přejít všichni.. Zase budeme mít oba stejné problémy.
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 10. 1. 2013 07:26

S474N píše:Ne kazdy je student a hlavne, proc ted resit CSOB, kdyz potom, co clovek studentem nebude uz bude v pasti.

V jakýpa pasti. Starý účet zruší a založí si ten nejvhodnější z nabídky (a to se může od současné nabídky dost lišit).
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 10. 1. 2013 08:31

franko_cz: jasne, pokud to dokaze. Obvykly scenar je ten, ze se mu "nikam nechce" a ze uz je tam zvyklej.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kitrab 10. 1. 2013 14:50

nene pak si sedne pěkně do hospody dá si 5 kousků a bude brečet, jak má drahý účet, a jak ty složenky nenažraný ho nahání ........... jako dalších 90%
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meme1255 10. 1. 2013 17:21

No, pořád si myslím, že je lepší jít do ČSOB, která má kromě toho inkasa vše zdarma, než lézt třeba do ČS a platit na studentském (!!) účtu 7 za platbu z cizí banky.. :hm ( Jako velká část národa)
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 1. 2013 17:24

A co jit rovnou do FIO a neplatit nic? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme1255 10. 1. 2013 17:29

Co třeba bankomatová síť? Ono je rozdíl, jestli má člověk bankomat pár metrů od školy / jiného potřebného místa a je jich třeba 10 po městě, nebo je jeden v celém městě na ne moc vhodném místě... (Viz. třeba Plzeň - Pharro bankomat )
Každý má jiné priority, a nejde říct "tohle je jediné správné řešení"
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 1. 2013 19:29

Tak si pořiď Equa. Výběr ze všech bankomatů zdarma.
S FIO máš za každé utracené 4 000 Kč jeden výběr z cizího bankomatu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron