Za 288Kč - 1500Kč za hosp. kvůli úrazu i nemoci - je to OK?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Vyorana_ondatra 12. 1. 2013 01:33

Zdravím zde přítomné,
před několika měsíci mě ukecala operátorka Chartisu na pojištění s následující parametry:
Cena 288Kč za měsíc obsahuje:
- hospitalizace následkem úrazu nebo namoci - 1500Kč denně
- hospitalizace na ARO nebo JIP následkem úrazu nebo namoci - 3000Kč denně
- odcizení mobilu 3000Kč
- neoprávněné užití mobilu 3000Kč
- pojištění platební karty (z ní je to strháváno) - 10000Kč

Ta hospitalizace se platí od 1 dne, u nemoci je to od prvního dne pokud je delší než 3 dny (tj. zřejmě zpětně). Maximálně se platí 180 dnů za jednu pojistnou událost.

Přijde Vám to zajímavé? Když jsem srovnával s jinými pojišťovnami, tak tam je hospitalizace někde okolo 150-300kč (tj nic neřešící částky). Tady těch 1500Kč denně už je zajišťujících.

Jinak rodinu ani potomstvo nemám a tak neřeším smrt. A trvalé následky jak jsem už zde na fóru vyčetl má smysl řešit až při plnění 2 miliony (8 mega progresicvní) a výše, což budou zřejmě jiné měsícční částky....
Vyorana_ondatra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 12. 1. 2013 03:57

A už jsi přemýšlel, z jakého důvodu se do té nemocnice dostaneš? A jaký finanční dopad na tebe bude mít, když strávíš 14 dní v nemocnici (s úrazem, nemocí se ne vždy dostaneš do špitálu, ale skoro vždy nebudeš chodit do práce)? Vývoj lékařské vědy je takový, že se doba strávená v nemocničních zařízeních (rehabilitační ústavy nejsou nemocnice) zásadně zkracuje.

Největší potíž je ta, že si vůbec, ale vůbec neuvědomuješ, co se ti může stát a v jakých souvislostech. Je to hlavní důvod, proč si lidi z vlastního popudu sjednávají svoje osobní pojištění spíš výjimečně. Tohle samotné je v pořádku, je to přirozené (lékař, který se denně pohybuje mezi pacienty, má taky jiné vnímání života, jeho hodnoty a rizik; nebo prodejce cyklistických potřeb, ten ví daleko víc o tom, co se stává cyklistům bez přilby, když spadnou). Problém to je, pokud se rozhodneš koupit si pojištění. Ty prostě ani netušíš, proč sis ho pořídil. Zjevně jen díky obchodním schopnostem operátorky Chartisu.

Teď vůbec nejde o cenu. Jde o to, aby sis uvědomil, že do nemocnice se dostaneš kvůli nemoci nebo úrazu, přičemž oboje může mít lehký i těžší průběh. Oboje tě může připravit o výdělek (i dlouhodobě nebo navždy - určitě víš, co je to invalidita - na druhou stranu nevíš, že většina invalidit, resp. pojistných událostí vůbec je stanovena kvůli nemocem) nebo připravit o příjem osobu, která se o tebe bude starat (to je rodič - přítelkyně tě opustí).

A zbytek už nechávám na tobě. Bez těchhle úvah si, co se týče pojištění, na 99 % pořídíš pitomost.
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 1. 2013 07:42

Tak obecně to nevypadá špatně, blbé je, že Chartis moc nechce plnit - viz: http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-b ... ami-766075

Určitým "nedostatkem" této pojistky je, že plní jen v případě hospitalizace v nemocnici, ale tu se dnes jak nemocnice, tak pojišťovny snaží maximálně zkracovat a raději pacienty posílají domů, takže v nemocnici ležíš jen pokud jde o nějaké nebezpečné infekční onemocnění, nebo pokud vyžaduješ stálou péči, např. nitrožilní podávání léků, atd.

Osobně bych se přikláněl spíše k rozumnému pojištění těch trvalých následků, které právě vůbec nemusí být drahé- Již jsem to zde psal, nechával jsem dělat pojištění pro známou a její dvě malé děti na 2 miliony (s progresí na 10 milionů) a pro všechny tři to vyšlo dohromady na cca 450 Kč za měsíc.
http://forum.mesec.cz/index.php?topic=2168.0
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vyorana_ondatra 12. 1. 2013 12:09

krásná sereminazáda: Úvahy co se může stát samozřejmě proběhly, nekývl jsem na to po 5zominutách, ale 14dnech a 3 telefonátech. Jsem člověk co se vyhýbá všemu rizikovému, buď cíleně nebo ho to prostě nebaví. Takže nejezdím na kole, nelyžuju, nelezu po horách atd. Prostě v povaze mám neriskovat a obecně se vyhýbám rizikovým situacím dost nadprůměrně oproti zbytku populace. proto jsem taky teď od toho samého Chartisu odmítnul další nabídku na úrazové pojištění za 199Kč s plněním asi 600 000Kč (bohužel nevím jestli lineární nebo progresivní).
Za to jsem třeba prodělal lymskou boreliozu, brácha měl meningitidu, kolegyně nedávno 14dnů těžký zápal plic. A všichni předtím nerizikoví a naprosto zdraví. Proto mi prostě ze všech rizik přijde riziko pobytu v nemocnici jako nejvyšší. A dotaz byl zda plnění je adekvátní k té měsíční částce nebo ne.

PatrikChrz: Problematické plnění - obávám se, že takový příklad najdem u všech pojištoven. Ten nedostatek chápu a proto jsem ho dost zvažoval. Převážilo to, že těch 1500Kč je tak vysokých, že už pár dnů začíná dělat zajímavou částku, která mi bez problému výpadek příjmu i když bych pak byl dalších 14dnů doma na nemocenské.
Ty parametry úrazového pojištění, které píšete by při rozumné částce za měsíc byly pro mě zajímavé i přes to, co píšu výše o svém vztahu k rizikovým záležitostem. Co byste doporučil za cestu, jak se k dostat k dobré nabídce? Oběhat pojištovny nebo se dá doporučit nějaký společnost, která se tím zabývá?

JInak ještě mám "pojistku na blbost" od ČPP, kde platím asi 890Kč za rok a to mi přijde parametricky OK (plnení 4mil na zdraví, 2mil na věci, 750k finanace)
Vyorana_ondatra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 1. 2013 12:30

Ten nedostatek chápu a proto jsem ho dost zvažoval. Převážilo to, že těch 1500Kč je tak vysokých, že už pár dnů začíná dělat zajímavou částku, která mi bez problému výpadek příjmu i když bych pak byl dalších 14dnů doma na nemocenské.

Podle mého názoru ve většině případů si v té nemocnici většina lidí nepoleží ani jeden den. Pokud nebude zrovna rozmlácenej po autonehodě (kde je vysoké riziko trvalých následků a co jde poměrně levně pojistit třeba k pojištění auta), tak v případě úrazu vždy bude doma (u nějakých jednoduchých zlomenin není důvod být v nemocnici ani jeden den), stejně tak nemoci - tam, kde nejde o vysoko infekční nemoc (karanténa) nebo kde není nutné pravidelné nitrožilní podávání léků opět není důvod, aby byl pacient v nemocnici.

Co byste doporučil za cestu, jak se k dostat k dobré nabídce? Oběhat pojištovny nebo se dá doporučit nějaký společnost, která se tím zabývá?

Nevyhýbal bych se ani jedné z možností. Teoreticky by měl dobrý finanční poradce být schopen nabídnout to nejlepší na trhu, v praxi se ovšem takový velmi obtížně hledá (je to něco jako yetti - hodně se o něm mluví, ale jeho existence zatím nebyla spolehlivě prokázána), takže klientovi nezbývá, než jich zkusit několik a ve výsledku vybrat toho nejméně špatného. No a jako referenci bych zkusil pár přímých nabídek pojišťoven, ono i tam se občas dá narazit na zajímavý produkt, protože někdy i přepážkoví pracovníci jsou schopni a ochotni nabídnout nějakou slevu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichalDoubek 13. 1. 2013 14:18

Já bych si tedy pojistil raději invaliditu bud všech stupňů nebo II.,III. než pobyt v nemocnici. Ale pokud nemáš finanční rezervu, tak než si ji vytvoříš to připojištění můžeš mít.

Pokud to není tajné, docela by mě zajímala pro statistiku výši tvé rezervy, když nemáš děti.
"Peníze nepřinášejí štěstí, ale uklidňují nervy"
MichalDoubek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod broom 15. 2. 2013 13:39

PatrikChrz píše:
Osobně bych se přikláněl spíše k rozumnému pojištění těch trvalých následků, které právě vůbec nemusí být drahé- Již jsem to zde psal, nechával jsem dělat pojištění pro známou a její dvě malé děti na 2 miliony (s progresí na 10 milionů) a pro všechny tři to vyšlo dohromady na cca 450 Kč za měsíc.
http://forum.mesec.cz/index.php?topic=2168.0o nem se tu zminujete uz asi rok nebo vice, a mohu se zeptat muzete pro me samotneho neco takoveho udelat do 300,- nebo kolik by to stalo? A co kdyz onemocnim a budu muset doma nebo v nemocnici travit nejaky cas nebo byt na operaci? Jake pojisteni zridit?
Víc lidí víc ví
broom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2013 13:47

A kdyz onemocnis, tak to tvuj zivot jak moc rapidne zmeni?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod broom 15. 2. 2013 15:26

co ja vim, treba pujdu do prace a dostanu mrtvici nebo infarkt... sice je mi 30 za chvili, ale clovek nikdy nevi... nebo proste nejaka nemoc - to zivot cloveka neovlivni? Jak se ma pojistit proti temto vecem?

P.S. je mozne mit pojistku u vice pojistoven? Nebude kolize toho ze mam 2x urazove pojisteni napriklad u dvou pojistoven?
Víc lidí víc ví
broom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 2. 2013 16:03

ùrazových a životních pojistek můžeš mít kolik chceš a i si z nich nechat plnit, ale pojistku na denní dávku při pracovní neschopnosti jen jednu (tedy mít jich můžeš víc, ale plnit jen z jedné).
Je to proto, abys nedostal více, než je způsobená újma.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 15. 2. 2013 16:09

není pravda to s tou denní dávkou v pracovní neschopnosti .-)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2013 16:41

broom: pojistit se muzes vuci spouste veci, dalsi veci je,kolik za to zaplatis a jak velky to bude mit smysl.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 2. 2013 17:17

Fantucci píše:není pravda to s tou denní dávkou v pracovní neschopnosti .-)

Při nahlášení pojistné události se tě pojišťovna zeptá, jestli jsi už pojištěn na stejné riziko i jinde, když uvedeš, že ne, dopouštíš se pojistného podvodu, když uvedeš, že ano, bude ti plnění krátit, abys nedostal víc, než ztrátu na výdělku.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 15. 2. 2013 17:52

ale no tak...
jsou pojišťovny, které se na to ptají(a to i v rámci zdr. dotazníku) a jsou pojišťovny, které se na to neptají ani při poj. události. A jsou pojišťovny, které to případně řeší jen do určité výše denní dávky...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků