Jak zabezpečit svoje peníze - návod

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 23. 1. 2013 10:58

Dobry den,

uz me prestava bavit cist jak nejaky rumuni apod, vyberou penize z bankomatu za vas, z internetu apod. Tedka zde tady napisu ultimatni navod, kde popisu vsechny kombiné jak na to:

1. Mít penize na sporaku
- vim ze jdu neco platit vezmu penize ze sporaku a prevedu je na bezny ucet (pokud vase banka neumi prevod behem par sec mezi ucty, vase chyba, vase banka

2. Mit nastavene transkacni limity (pouze pro total paranoid users)
- nastavte si limit na jednotlivou akci, na den, na tyden, na mesic - proste nastavte si cokoliv at vas to neohrozuje.

Zaver:
Ja (autor tohoto clanku) pouzivam pouze zpusob cislo 1 a nebojim se cislo moji karty narvat kdekoliv na webu (ano bavime se jen o strankach ktere bych pouzival i kdyby jsem nepouzival zadne z techto pravidel) a nidky se nebojim ze mi nekdo zneuzije moje karty, protoze to nejde. Penize jsou porad na sporicim uctu, chci zaplatit tak prevedu doma, nebo mam v tel aplikaci, ktera to take zvladne.



Obrázek

PS: neni to omezujici, jen maximalne vyuzivam sporici ucet
Naposledy upravil DNSTUFF dne 23. 1. 2013 11:30, celkově upraveno 1
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2013 11:20

DNSTUFF: to musi byt strasne omezujici zivot, porad premyslet, jestli ted neco potrebuji koupit nebo ne a tomu prizpusobovat prevody. Ono ja mam lepsi napad, levnejsi a mene narocny - proste si na svoje veci davat pozor.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 23. 1. 2013 11:53

? nechápu smysl vlákna

nebo jde o ten reklamní obrázek?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 23. 1. 2013 13:09

hej jestli tohle je reklamni obrazek tak odpadavam, fantucci omg, lol, xd.

ok a ja treba zas nechapu clanek z dneska http://finexpert.e15.cz/davejte-si-pozo ... alezavejsi

tam si prectete ze vas podvnodnici dokazou okrast a co z toho ? nic Jedine na co se banky zmuzou je 3 !!!!!! ciselny kod 3D secure,,OMG

Moji kartu at si kdokoliv naskiminguje, ale proste nic z ni nevybere. Az tady nekdo popise pripad ze mu sebrali penize i ze sporaku tak ok. PS: neberu ze ma nekdo nastaveno autopilota u ZUNA, to je jeho problem.
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 1. 2013 13:26

Proč v době vracecích kreditek platit debetkou a řešit převody ze spořáku? Nicméně každému co jeho jest.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 23. 1. 2013 13:26

A tohle je téma, které tě trápí, kterému věnuješ volný čas???

Přesouváním peněz jsi objevil Ameriku. Hlavně je to ale krajně nepohodlný způsob, fakticky nepoužitelný v praktickém životě.

Ty jsi nikdy nečetl o případech, kdy byly čísla karet a uživatelské údaje zcizeny z databází prodejců?

Počkej, až zjistíš, co na internetu dokáže kreditka od Cetelemu. To se poděláš štěstím.
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 23. 1. 2013 13:37

galen : tedka nevim jestli narazis na me ci na franka, proc vam pripada v pohode toto odsoudit a v klidu si precist hlavni clanek na finexpertu kde zjistite ze vase finance jdou do peru nebo na ukrajinu.
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 1. 2013 14:13

DNSTUFF píše:Az tady nekdo popise pripad ze mu sebrali penize i ze sporaku tak ok.

Už jsi slyšel něco o tom, že existují i karty ke spořákům? BTW docela živě si představuju, jak chceš něco zaplatit kartou v cizině, a aby sis mohl bleskově převést peníze ze spořáku na BÚ, mastíš někam hledat WiFinu nebo platíš našemu drahému operátorovi za datový roaming...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexpraha 23. 1. 2013 21:31

Hele to je špatný návod. Dal jsem všechny prachy na sporák. Dobrý. Vzal si dvě stovky na nákup. Taky dobrý. Pak jsem ale šel vařit večeři, zapnul sporák a zapomněl že tam jsou ty peníze. Shořely. Jak to řešíš ?
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod quino 23. 1. 2013 21:41

:-D
quino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 23. 1. 2013 21:58

jak se rika: TOHLE NEVYMYSLIS
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod galan.marten 23. 1. 2013 22:05

No a jsme doma...

DNSTUFF v lepším případě trpí obsedantní poruchou, v horším případě je diagóza... horší. Každopádně není na místě se mu vysmívat.

Buďme shovívavý. DNSTUFF ať si pořídí tu Cetelem kreditku (http://www.cetelem.cz/kreditni-karta/vy ... karta.html), ta jediná jeho potřebu po bezpečí skutečně uspokojí.
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kiulamatino 24. 1. 2013 07:18

Asi nejsem shovívavý, ale nabízet cetelem mi přijde jako hodně blbej nápad. Bohužel jeden známý z práce na to celkem doplatil :( Ruce pryč od nich.
kiulamatino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 1. 2013 07:20

Proč? Já od nich měl dva bezúročné úvěry a nemůžu si stěžovat...
Jediné, co mně vadilo, byl bod v OP, že mně v průběhu splácení pošlou kreditku, kterou jsem nechtěl. Vyškrtnout ten bod nešel. Takže jsem napsal mail na klientskou linku, požádal, ať mně ji neposílají, a bylo to.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 24. 1. 2013 08:17

kiulamatino píše:Asi nejsem shovívavý, ale nabízet cetelem mi přijde jako hodně blbej nápad. Bohužel jeden známý z práce na to celkem doplatil :( Ruce pryč od nich.


Jak na to doplatil?
Smurfik
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků