Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2013 08:19

LGA: chtěl jsem napsat, že je platba po 8:30 pro banky už moc drahá a koukám, že ČNB posunula nejlevnější pásmo až do 9:00 :-o
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 1. 2013 10:59

Oznámení o změně úrokové sazby u spořicího účtu píše:Vážená klientko, vážený kliente,
s platností od 1. 2. 2013 dochází k úpravě úrokové sazby u spořicího účtu v Kč, která se mění na 2,1 % p.a.
Další podmínky v souvislosti se spořicím účtem se nemění. I nadále můžete využít samostatný spořicí účet bez nutnosti otevření běžného účtu. Vaše prostředky máte kdykoliv k dispozici bez výpovědní lhůty.
Ke změně přistupujeme v souvislosti s postupným snižováním sazeb na bankovním trhu v průběhu roku 2012 a na začátku roku 2013.
Jsme rádi, že Vám pořád nabízíme jednu z nejatraktivnějších sazeb na trhu a věříme, že nám zachováte přízeň.
S úctou
Equa bank
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 24. 1. 2013 12:13

taky jsem dneska cetl na mailu takze uz zase doba temna.
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2013 14:06

DNSTUFF píše:taky jsem dneska cetl na mailu takze uz zase doba temna.

Byl jsem na vážkách, jestli účet po doběhnutí termíňáku zrušit, nebo ponechat. Teď už mám jasno :(.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 24. 1. 2013 14:32

Jaký je tedy aktuálně výhodnější SU pokud jde pouze o banky,když neberem krátkodobé hurá akce. :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 1. 2013 15:01

Když neberu kampeličky, hurá akce a věci jako Zuno spoření Plus, tak nejvíc je 2,1% u AirBank, Wustenrot a Equa.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 24. 1. 2013 15:22

ja jako zustavam, ale k equa jsem se dostal teprve lednu a pozval jsem kamose v akci equa...PS: kamos to opravdu chtel kvuli tem bankomatum a tedka asi to byla moc velka pohadka bankomaty free a 2,3 pa
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2013 15:45

xtonda píše:Když neberu kampeličky, hurá akce a věci jako Zuno spoření Plus, tak nejvíc je 2,1% u AirBank, Wustenrot a Equa.

Wurst má alespoň beztrestné fixace. No, zbývají jen ty záložny
WPB - 2,55
MPU - 2,3 (denní připisování úroků jako
Zuno)
MSD - 2,8 (ale ti nemají internetové
bankovnictví)

-- 24. 1. 2013 15:45 --

xtonda píše:Když neberu kampeličky, hurá akce a věci jako Zuno spoření Plus, tak nejvíc je 2,1% u AirBank, Wustenrot a Equa.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.kompine 24. 1. 2013 17:32

Tak s tou změnou od 1.2. mě to docela mrzí, jelikož jsem dlouho váhal, až koukám, že zaváhal. Nicméně rád bych se zeptal někoho, kdo má spořák u Equa nebo Air (jelikož budou mít teď v unoru stejnou sazbu ) jak je to s vkladem a nebo výběrem peněz. Vybíral někdo nebo vkládal na spořák na pobočce? Sešlo se mi teď cca 250 - 300tis. v hotovosti a momentálně pro to nemám uplatnění. Netuším, kdy ty peníze opět využiju, proto bych chtěl radši spořák než termíňák, je možné si v Equa na pobočce vložit bez poplatku takovou sumu peněz? Upřednostňuju Equa, jelikož jejich pobočku mam kousek o bytu, zatímco v Air jsou bankomaty a musel bych dalších 25km na pobočku.
al.kompine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 24. 1. 2013 17:51

S hotovostí na pobočce neuspěješ. Ale můžeš vložit hotovost na účet na poště. Když složenku vyplníš takto:

http://www.equabank.cz/files/doc/220-slozenka-final.pdf

neboli uvedeš jako VS 111, pak ti ten poplatek za vklad poté připíší na účet.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2013 17:58

Přes bankomat Air Bank jde jednorázově vložit max. 300 000 Kč, osobně vyzkoušeno :)
viewtopic.php?f=316&p=8522857#p8522857

Equa pobočky nemá, lze poslat peníze klasickou poštovní poukázkou, jednou měsíčně připisují za tento vklad 33 Kč
http://www.mesec.cz/aktuality/equa-bank ... -na-poste/
Ovšem vklad takové částky bude stát víc

-- 24. 1. 2013 17:59 --

filip893 píše:neboli uvedeš jako VS 111, pak ti ten poplatek za vklad poté připíší na účet.

Jsi byl rychlejší :). Nicméně to upřesním - poplatek za vklad se neproplácí celý, ale jen přesně těch 33 Kč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 1. 2013 18:07

33 Kč je za vklad do 50 000 Kč, za každých dalších 10 000 Kč je poplatek 6 Kč, takže vklad 300 000 by po proplacení 33 Kč přišel na 150 Kč, si musíš spočítat. Jestli se to vyplatí.

Jinak normální účet máš kde? Že bys vložil tam a pak převedl bezhotovostně.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 24. 1. 2013 18:23

Jinak jedno pozitivum u Equa banky, dnes jsem posílal peníze ze spořáku na běžný účet a proběhlo to do pár vteřin. Tak to vypadá , že to fakt odladili :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod al.kompine 25. 1. 2013 00:59

PatrikChrz píše:Přes bankomat Air Bank jde jednorázově vložit max. 300 000 Kč, osobně vyzkoušeno :)
viewtopic.php?f=316&p=8522857#p8522857

Equa pobočky nemá, lze poslat peníze klasickou poštovní poukázkou, jednou měsíčně připisují za tento vklad 33 Kč
http://www.mesec.cz/aktuality/equa-bank ... -na-poste/
Ovšem vklad takové částky bude stát víc


Já pobočku za barákem mám, i na webu mají napsané pobočky, sice jsem tam nikdy nebyl, ale to není plnohodnotná pobočka? Mimochodem, když teď od února bude stejná sazba i u Air Bank, asi bych tam i zajel, až bude cesta kolem, nicméně jsou tam za ten vklad přes bankomat nějaký poplatky?


xtonda píše:33 Kč je za vklad do 50 000 Kč, za každých dalších 10 000 Kč je poplatek 6 Kč, takže vklad 300 000 by po proplacení 33 Kč přišel na 150 Kč, si musíš spočítat. Jestli se to vyplatí.

Jinak normální účet máš kde? Že bys vložil tam a pak převedl bezhotovostně.


Normální účet mám u Zuno a přes ně to tahat nebudu, pak mám u FIO podnikatelskej a tam to taky nechci tahat. V tomhle je právě problém. Normálně hotovost u sebe nemám, ale teď se to nějak sešlo po těch Vánocích a já vlastně řeším, kam s tím... :lol:
al.kompine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 1. 2013 07:25

al.kompine píše:Já pobočku za barákem mám, i na webu mají napsané pobočky, sice jsem tam nikdy nebyl, ale to není plnohodnotná pobočka?

Na pobočkách Equa bank si s hotovostí neškrtneš, stejně tak jak v ZUNO... Právě proto umožňují refundaci 33 korun za jeden vklad v měsíci přes ČP.

al.kompine píše:Mimochodem, když teď od února bude stejná sazba i u Air Bank, asi bych tam i zajel, až bude cesta kolem, nicméně jsou tam za ten vklad přes bankomat nějaký poplatky?

Tak napoprvé si u nich přes bankomat určitě nevložíš, ještě nebudeš mít debetní kartu a zatím neumožňují vklad přes jednorazově generovatelný "vkladový kód". Zároveň to znamená, že k tomu potřebuješ mít založený i běžný účet (debetka je vydávána pouze k BÚ) a teda prvně si bude asi lepší založit účet třeba online, kde nemusíš nikam chodit a teprve pak, až ti přijde debetka můžeš u nich bankomatem vkládat. Sazebník si můžeš najít na jejich webu, vklady a výběry z bankomatů Air Bank jsou zdarma.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků