Pojištění pro rodiče nad 50let

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Slaisik 24. 1. 2013 17:53

Přeji pěkný večer,
a poprosím o názor, jaké uzavřít pojištění pro rodiče. Z jakých pojištověn vybírat, jaká je optimální výše, na co pojistit.
Oba pracují, mámě je 52let, příjem 10.000kč, učitelka, otec 54let,technik výstupní kontroly měřidel, příjem 19000kč, děti už odrostlé, úvěr na dům splacen, žádné jiné úvěry,splátky,leasingy a podobě. Zdravotní stav OK.
Pojištění asi na trvalé následky po úrazu či autonehodě, invalidita s progresí - toto určitě ale co má význam zvolit jako další.

díky za info

PS
Slaisik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2013 18:02

Má vůbec smysl, aby se pojišťovali? V tomhle věku bude už pojištění docela drahé a je pravděpodobné, že už nebudou zdravotně 100 % a tak může mít spoustu výluk.
Nikdo na nich není závislý - jak to mají s celkovou životní situací? Byt/dům vlastní nebo nájem, nějaké dluhy? Případný výpadek jednoho příjmu pro ně bude znamenat problém?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 24. 1. 2013 20:47

Třeba bude, a pokud budou závislí po úrazu na jiné osobě, tak budou potřebovat dost peněz. On Slaisik asi nebude moci odejít z práce a být u nich 24/365, jako to uděláš ty.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 24. 1. 2013 21:43

:-) :-) :-)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slaisik 24. 1. 2013 21:44

dům vlastní, dluhy žádné, pravidelný plat - si myslím, že nějaké pojištění by mohli mít ale nejsem si tím jist. Výpadek příjmu ano - taťka mamku utáhne ale obráceně už ne (teda leda s anší pomocí, 2 pracující bratři).
Slaisik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 24. 1. 2013 21:55

Patrik Chrz v tomto případě radí vyprdnout se na pojistku a drze se spoléhat na rodinu. Normální člověk zváží, kolik do toho může cpát a uzavře si rozumné pojištění aby pak nemusel žadonit v rodině a nebyl jim alespoň finančně na obtíž.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2013 22:09

Ono stačí, když budou spoléhat jeden na druhého - dům mají vlastní, dluhy žádné.
Pokud by došlo k nějakému problému, nemělo by být těžké to ufinancovat sami - např. prodejem domu. Buď jednomu z dětí (výhodnější pro obě strany), nebo jsou společnosti, které odkoupí i obydlené domy s věcným břemenem dožití. Takže na obtíž (alespoň finančně) by určitě nebyli. V případě invalidity navíc dostanou i něco (někdy něco málo, jindy o něco víc) od státu.

"Neprůstřelnou" pojistku, která vykryje všechny možnosti výpadku příjmů stejně neuzavřou, takže spoléhat na vlastní rezervy v tomto případě není úplně zcestný nápad.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slaisik 24. 1. 2013 22:18

Mám nabídku na FLEXI čs
pojištění invalidity (uraz+nemoc) = 200.000Kč
připojištění na invaliditu 1. a 2.stupně
trvalé následky úrazu s progresí 0,5% = 500.000
hospitalizace = 200Kč
prac.nechopnost od 29.dne = 200Kč

celkem tedy pojistka = 593Kč

A ted, je to správně nebo něco pozměnit?
Slaisik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2013 22:21

Pokud už se přece jen rodiče rozhodnou pojistit, tak bych z toho vyhodil tu hospitalizaci a prac. neschopnost. Dohromady to dělá 2/3 ceny pojistky a přitom pravděpodobnost, že z toho budou čerpat nějaké větší peníze je velmi malá (navíc shora omezena 1 rokem).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 24. 1. 2013 23:42

Než bude rodičům přiznána invalidita, tak budou i rok na marodce.

Proč má matka plnění z pracovní neschopnosti 6 000 Kč měsíčně, když je její příjem 10 000 Kč? A platí to i pro otce. Zjisti si i pro sebe, kolik dostaneš, když budeš na nemocenské. PN se dá pojistit od 57. dne.

Invalidita na 200 000 Kč nemá smysl, je to zkrátka malá částka. A na takové zhodnocení ti stačí obyčejný selský rozum. Nemluvě o tom, že zrovna u tohodle připojištění může nastat spor s pojišťovnou.

Trvalé následky na 500 000 Kč je potřeba zvýšit aspoň na 1 000 000 Kč.

Vzhledem k vývoji lékařské vědy se doba strávená v nemocnici zásadně zkracuje. Nedívej se na to, že jsi hospitalizovanej, ale z jakého důvodu ses do tý nemocnice dostal.

Chrz těch baráků už musel prodat...
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 1. 2013 07:34

Chrz těch baráků už musel prodat...

Vlastní ne, ale známé jsem pomáhal tímto způsobem řešit obtížnou životní situaci (nějakým záhadným způsobem se otci podařilo "vyrobit" obrovské manko). Rodiče prodali svůj byt jednomu z dětí, které si na něj vzalo hypotéku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 1. 2013 08:38

Slaisik píše:Mám nabídku na FLEXI čs
pojištění invalidity (uraz+nemoc) = 200.000Kč
připojištění na invaliditu 1. a 2.stupně
trvalé následky úrazu s progresí 0,5% = 500.000
hospitalizace = 200Kč
prac.nechopnost od 29.dne = 200Kč

celkem tedy pojistka = 593Kč

A ted, je to správně nebo něco pozměnit?



pojištění invalidity zvednout a vyndat z toho ten 1.stupeň - neúměrně to pojistku prodražuje.
Trvalky zvednout
Hospitalizaci vyhodit
Prac. neschopnost zvážit, ale může být ok - dal bych jí pouze otci

-- 25. 1. 2013 08:44 --

PatrikChrz píše:...Pokud by došlo k nějakému problému, nemělo by být těžké to ufinancovat sami - např. prodejem domu. Buď jednomu z dětí (výhodnější pro obě strany)...


Přemýšlel jsi už někdy o tom, že třeba ty děti na tu hypo nemusí mít či ten dům nemusí být zastavitelný(lokalita,opotřebení,...)?

Máš opravdu občas dedukce, to by jeden bl*l. Rodiče tazatele jsou ekonomicky činí, nechť se v první řadě zajistí sami.
To, že Ty jsi připravený a máš odvahu na to otravovat tatínka a maminku, když budeš mít bebíčko, neznamená, že by to mělo být normální...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slaisik 25. 1. 2013 08:47

Myslíte Invaliditu úplně zrušit nebo navýšit na násobek ale pak i rapidně jde nahoru pojistné.

Tento příklad byl pro mamku, taťka bude mít větší částky ale i pojistné (II.rizik.skupina)

PN od 57.dne je levnější ale je to skoro 2měsíce být doma než něco dostanu navíc.

trv.následky navýším, logiku to má

u FLEXI jdou dát 2 osoby na 1pojistku a dá se tím dost ušetřit než když bude kažýd zvlášt. Má to nějaké nevýhody nebo to doporučujete?
Slaisik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 1. 2013 09:25

u invalidity zvednout pojistné krytí a nastavit to tak, aby pojišťovna plnila až od 2.stupně. Pokud by pojistné šlo hodně nahoru, je třeba zvážit klesající pojistné krytí(v čase)

Rizikové skupiny si stanovují jednotlivé pojišťovny samy, co je někde drahé, jinde může být levnější

Jinak je také důležitá čekací doba(pojišťovna čeká pár měsíců nebo taky třeba 2 roky od podpisu smlouvy, než začne pojištění plně platit-platí hlavně u rizik spojených s nemocí). Teď nevím, kolik je u FLEXI
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 1. 2013 10:31

Fantucci píše:pojištění invalidity zvednout a vyndat z toho ten 1.stupeň - neúměrně to pojistku prodražuje.
Trvalky zvednout
Hospitalizaci vyhodit
Prac. neschopnost zvážit, ale může být ok - dal bych jí pouze otci

A to já bych zase, když už se rozhodnou pojistit, naopak nechal ten I. stupeň. Protože II. nebo dokonce III. je dnes velmi obtížné získat a když už je, tak už je schopen jakés takés zabezpečení poskytnout stát.

Se zvednutím trvalek souhlasím s vyhozením hospitalizace rovněž.

-- 25. 1. 2013 08:44 --

Fantucci píše:
Máš opravdu občas dedukce, to by jeden bl*l. Rodiče tazatele jsou ekonomicky činí, nechť se v první řadě zajistí sami.


Ale vždyť oni zajištěni jsou, mají dům, který si s sebou do hrobu nevezmou. Pokud budou potřebovat, tak za rozumné splátky (které jim kompenzují výpadek příjmu) si to od nich určitě někdo rád koupí (s věcným břemenem dožití).

Fantucci píše:To, že Ty jsi připravený a máš odvahu na to otravovat tatínka a maminku, když budeš mít bebíčko, neznamená, že by to mělo být normální...

Omyl, já jsem připravený případné problémy řešit z vlastních rezerv (na které se mohu spolehnout mnohem lépe, než na pojišťovnu) a maminku už nemám :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků