Kam ,,uschovat,, zivotni uspory?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gotesák 26. 1. 2013 19:26

zlato frstí.jpg
buck12345 píše:Chce samozrejme videt nejake srovnavaci tabulky s vyvojem ceny, aby se mohla rozhodnout...proto prosim podlozte sve nazory padnymi urgementy k vyse uvedenemu, dekuji moc

Prý podložte pádnými argumenty............ 8-D Kdyby taková jistota byla a pádné argumenty, tak už ty zlaté mince má každý, ty hlavo.

Internet je plný článků o zlaté bublině i o zaručeném růstu na násobky hodnot. Vtip je v tom, že nikdo neví, jak to bude.
Pochopit celou problematiku znamená ponořit se do tajů globálního finančního světa a to tady nevyřešíme.
Ale abys měl pro paní aspoň něco, tady je pár grafů a tabulek co chceš. Obávám se ale, že i když z nich vyplyne, že růst cen zlata je neodvratný(jak píše X-mart) tak zaručené to není a klidně se může stát, že za 10 let bude zlato stát 1200USD/Tr.(A za 20 let zase klidně 6000USD/Tr)
Přílohy
GOLD budoucí jul232012_2.jpg
GOLD-S&P_5.jpg
GOLD-S&P_5.jpg (21.09 ) Zobrazeno 5044 krát
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 26. 1. 2013 20:28

Koukám na to a asi to chce ještě trochu popis:
Tabulka nahoře je jak rostla cena zlata od 2001 do 2007
Bílý graf porovnává průběh bubliny na zlatě v letech 1968-1980, technologické bubliny 1988-2000 a nynějších cen zlata(vyplývá z něj , že sice to není standardní bublina s manickou fází, ale taková malá bublinka už to je a zřítit se taky má kam)
TENTO BÍLÝ GRAF JE PODLE MĚ PRO PANÍ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, PROTOŽE DOBU 1968-1980 PROŽILA V AKTIVNÍM VĚKU A JESTLI SI PAMATUJE JAK TO TEHDY BYLO, TAK MŮŽE POROVNAT S DNEŠNÍ DOBOU A ROZHODNOUT SE.
Z posledního grafu je vidět, že teď je přesně čas zlomu: Jestli rychle zlato nezačne růst a překonávat akciový index S&P, tak jdeme do modré fáze, kdy výnosy na akciích budou překonávat zlato a to po dobu 20 let(modrá perioda)

http://www.gold-prices.biz/
Tady je článek ze včerejška, ve kterém jsou důvody proč zlato prodat(ve tvém případě nenakoupit), ale i ostatní články na tom serveru jsou zajímavé.

A nakonec česky zase něco pro:
http://www.akcieatrhy.cz/cz/bude-stat-z ... aru-cast-1
http://www.akcieatrhy.cz/cz/bude-stat-z ... aru-cast-2
http://www.akcieatrhy.cz/cz/bude-stat-z ... aru-cast-3
http://www.akcieatrhy.cz/cz/bude-stat-z ... t-posledni

Ručím za to, že jestli se dáma do toho ponoří a začne to sledovat, tak se na to vykašle a euroše odnese do banky tam u nich.

Nakonec jedna žádost: Vzhledem k tomu, že jsem tvému dotazu věnoval poměrně hodně péče, napiš prosím reakci té dámy především na porovnání doby 1968-1980 a 2001-2013(viz bílý graf), co se cen zlata a poptávce veřejnosti po zlatě v té době týká. Osobně mě to zajímá.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 1. 2013 20:44

Grafy z wikipedie jsou také zajímavé:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gold_ ... n_2012.svg
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gold_price_in_USD.png
Pravděpodobnost, že současná cena je bublina mi přijde nezanedbatelná, já bych dneska do zlata nešel.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 26. 1. 2013 21:01

gotesák píše:Kdyby taková jistota byla a pádné argumenty, tak už ty zlaté mince má každý, ty hlavo.


Pádné argumenty tu jsou, jen je třeba chápat, že není v zájmu vlád států ani finanční elity, aby se tyto pádné argumenty dostali mezi širokou veřejnost. Z čeho by pak žili?
Stačí prostudovat, jak funguje složený úrok http://www.youtube.com/watch?v=iIwyMif5EOg&list=PL7E8A774DA8435EEB&index=4&feature=plpp_video- to je matematický důkaz, že se finanční systém musí změnit

Rozhodně není zájmu elit, aby lidé masově vybírali peníze z bank a ukládali je do drahých kovů a jiných hmotných aktiv. To by totiž totálně položilo bankovní systém, který se již více než 4 roky snaží zachránit a nějak se jim to pořád nedaří. http://www.bankovnipoplatky.com/kvantitativni-uvolnovani-c-3-a-investicni-zlato-a-stribro-jako-ochrana-uspor-15229.html


Vypadá to, že daná dáma má správné informace a umí používat selký rozum.
Může nakoupit několik boxů stříbrných mincí po 100 kusech (velmi dobrý poměr cena/likvidita), nejlépe v Německu (jen 7% DPH na stříbrně mince).
Za zbytek si pořídit depozit drahých kovů u společností jako je např Auvesta nebo Goldmoney. Funguje téměř jako bankovní účet, jen místo virtuálních peněz jsou tam uloženy fyzické drahé kovy. Uložení je mimo banky a klienti mohou kdykoliv požádat o dodání drahých kovů nebo je mohou prodat online. Obě společnosti jsou zastoupeny i Belgii, možná jich tam bude podobných více.
Naposledy upravil xmart dne 26. 1. 2013 21:22, celkově upraveno 1
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 1. 2013 21:12

xmart: a nejlepe nakoupit rovnou u tebe, ze? :roll: :oboze
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmart 26. 1. 2013 21:17

xtonda píše:Grafy z wikipedie jsou také zajímavé:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gold_ ... n_2012.svg
Pravděpodobnost, že současná cena je bublina mi přijde nezanedbatelná, já bych dneska do zlata nešel.


Nejzajímavější je ta cena v dolerech z roku 1971, která odpovídá reálné inflaci. Přijde ti pak že je zlato v bublině? Mě ne http://proinvestory.cz/zlato-neni-bublina
Jen změnou metodiky snížily USA inflaci o téměř 8%. O tom jaká by měla být cena očistěna o reánou inflaci např. zde http://seekingalpha.com/article/227142-gold-and-silver-breakout-is-5000-gold-realistic
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 26. 1. 2013 22:06

xmart: už jsem si říkal kde jsi, když se hovoří o zlatě :D

xmart píše:Pádné argumenty tu jsou, jen je třeba chápat, že není v zájmu vlád států ani finanční elity, aby se tyto pádné argumenty dostali mezi širokou veřejnost. Z čeho by pak žili?
Stačí prostudovat, jak funguje složený úrok http://www.youtube.com/watch?v=iIwyMif5EOg&list=PL7E8A774DA8435EEB&index=4&feature=plpp_video- to je matematický důkaz, že se finanční systém musí změnit[/url]


No jo, ale to nejsou pádné argumenty, že to půjde nahoru nebo minimálně stagnovat v nynějším pásmu. Právě ta obrovská manipulace může způsobit pád cen zlata a to docela rychle. Jasně, to co píšeš je logické a systém se musí jednou zhroutit.
Ale kdy?
Elity to budou nafukovat dokud to půjde, a to můžou být a budou roky.

Dáma z Belgie, resp. její mluvčí chce pádné argumenty, které zaručí, že investice do zlata neztratí svou hodnotu, ale jistotu bude mít až v okamžiku, kdy už je pozdě.
A TAK JE TO SE VŠÍM.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 1. 2013 22:21

xmart píše:Nejzajímavější je ta cena v dolerech z roku 1971, která odpovídá reálné inflaci.

Křivka v dolarech roku 2011 má identický průběh, jen jiné měřítko dané poměrem hodnot dolaru v letech 1971 a 2011. Opět je tam špička jako kolem roku 1980, kde bereš jistotu, že to zase nepoletí dolu?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 27. 1. 2013 01:27

gotesák: Krátkodobě může cena drahých kovů spadnout tam, kam si bankovní katrel bude přát. Otázkou je, jestli pak bude dostupné fyzické zlato za tuto cenu. Z hlediska delšího časového úseku bude tato cena neudržitelná. Nízká cena by ukončila těžbu v některých dolů a nedostatek fyzického kovu, by zase rychle vyhnal cenu výše.

A dlouhodobý trend je jasně růstový, dokonce exponenciálně. Ono to souvisí s tím, proč vlastně cena drahých kovů roste. Hodnota kovů zůstává téměř konstatní, to jen kupní síla našich peněz se neustále snižuje, díky tisku peněz.
Právě nám probíhá měnová válka, (kniha Currency Wars - Jim Rickards) a její podstatou je, že čím více stát znehodnotí svou měnu, tím více podpoří své exporty. Nedávno se do měnové války přidalo také Japonsko.

Jak říkám, tento finanční systém bude fungovat do té doby, dokud se bude více půjčovat než splácet. Téměř všechny vyspělé státy jsou předlužené a ani téměř nulová úroková sazba neláká dostatek těch, co si chtějí půjčit. Navíc i peněžní zásoba musí růst exponenciálně, aby bylo na zaplacení úroků.

A závazky bank v oblasti finančních derivátů jsou kapitolou samou pro sebe. Celková objem těchto finančních derivátů se odhaduje na 700 bilionů až 1,4 biliardy dolarů.
Vezmeme-li tyto všechny okonosti v potaz, tak zjistíme, že systém může padnout kdykoliv ode dneška do 2 maximálně pěti let.


xtonda: Díky upozornění, když jsem se díval na přepočet, tak se to počítá podle oficiální míry inflace CPI. Když se však podíváme na cenu zlata očistěnou o inflaci podle metodiky z 80. let dostaneme jiný obrázek:Obrázek
Podle následující stránky http://www.caseyresearch.com/editorial.php?page=articles/how-far-can-gold-and-silver-climb&ppref=WIM422ED0911B by dokonce max cena z roku 1980 očištěna o inflaci podle http://www.shadowstat.com měla být $15,234.
Docela by mě zajímala dnešní cena očištěna o inflaci podle této metodiky z 80. let
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 27. 1. 2013 02:01

Pokud je možné si hrát s metodikou očišťování o inflaci, tak, že cena z roku 80 vyjde jednou na 2 000, podruhé na 7 000 a potřetí na 15 000 současných USD, tak pak je těžko dělat jakékoliv závěry.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 27. 1. 2013 16:59

xtonda: Ono také záleží v kterém roce to počítáš s podle které metodiky
Pan Williams na své stránce http://www.shadowstats.com uvádí CPI podle metodiky platné v 80. letech. Dále je nutné si uvědomit, že toto očistění je také exponenciální funkce a každý další rok tedy má o něco větší váhu.

To jak vlády manipulují oficiální ekonomické statistiky, lze nalézt např. http://www.youtube.com/watch?v=zPkTItOXuN0
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod Viktorius 29. 1. 2013 16:59

Podle mne srovnání s rokem 1980 značně pokulhávají v jednom logickém předpokladu. Proč by cena zlata měla dosáhnout stejných výšin jako v roce 1980? V té době byla na zlatě jasná bublina, pokud vím. Proč by tedy současný vývoj měl mít stejný průběh?
Viktorius
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 29. 1. 2013 17:09

Viktorius: Protože všechny bubliny mají podobný až stejný průběh již od památné "tulipánové".
Pokud současný vývoj stejný průběh nebude mít, pak to zřejmě bublina není.(Jak neotřesitelně tvrdí kolega xmart)
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 31. 1. 2013 20:10

70 let? A chce investovat? Nechápu.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod H.G. 5. 5. 2013 20:18

No to je elan do zivota! Takovi lide casto opravdu dlouho ziji. Moje rada je investovat ji do sveho zdravi. Hodne stesti!
H.G.
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků