mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 1. 2013 15:20

misaan:
Podle pouze tvých účtů ale nemůžeš trolle naivně posuzovat účty všech klientů banky.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 1. 2. 2013 21:48

Mám dotaz k zahraniční platbě přes mBank. Potřebuji provést platbu do Slovnska - dle ceníku by měla být zdarma - je to skutečně tak???
Zabak.kuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 2. 2013 21:55

Ano, je to skutečně tak. Kurzy sice mBank nemá nic moc, ale jestli jde o malou částku, proč ne.
Pokud jde o něco většího, tak bych spíše doporučil nějakou devizovku. Easychange (provozuje i europlatba.cz) má platby rovněž zdarma a o dost lepší kurzy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 2. 2. 2013 15:58

Protože Mkonto mám jen pár dní, mám dotaz na ty, co ho maj už roky. Ty Mvklady, co nabízí teď, byly i třeba v r. 2011,2010 atd. Díval jsem se do archivu úrokových sazeb a tam nejsou.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM007 2. 2. 2013 16:33

Nebyly. Podzim 2012 - k 5. výročí vzniku mBank.
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 2. 2. 2013 16:43

Patriku, prosím, přes to europlatba.cz jde posílat jen v rámic eurozony, takže do hr mám smůlu - je to tak? Jak myslíš že je to lepší - přes mBank nebo přes europlatbu? V mBank na účtě zatím nemám peníze - takže je tam budu muset poslat, stejně tak bych je posílala na tu europlatbu. Bude se jednat cca o 80E pokud je nepřesvědčím o tom aby zálohu nechtěli :D
Zabak.kuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 2. 2013 19:11

zkus navrhnout tomu, kdo chce zálohy, že zaplatíš online kartou..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 2. 2. 2013 20:13

Luki, to už jsem udělala neboj - ale obávám se že to nepůjde - vloni jsme dělali on line rezervaci a to to šlo - oni si ty peníze nestrhli, ale jen zablokovali tuším na týden a pustili je a vše jsme paltili až při odjezdu. Teď ale nemají na webu to co potřebujeme, takže to je zamluvené přes mejl a chtějí zálohu 20%. Předloni jsme to ale taky měli přes mejl a tenkrát jim stačilo jen zaslat číslo kreditky + k tomu podpis - takže chci po nich toto a uvidíme. Připavuji se ale na to že v pondělí napíšou že to prostě chtějí - bohužel člověk, s kterým jsme to dělali předloni už tam není a píšu s někým jiným :-(

A chorvatsko kartou vůbec nevyřeším - ten žádný terminál nemá, takže tam prostě jen záloha. Tam jsem tedy doufala že když už tam jedeme potřetí že nic chtít nebude - no ale chce. Nezbývá než doufat že mu to opět bude stačit poštou, protože vážně nevím jak to levně poslat převodem tak, aby mu to přišlo celé :-(
Zabak.kuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2013 22:14

Zabak.kuk píše:Patriku, prosím, přes to europlatba.cz jde posílat jen v rámic eurozony, takže do hr mám smůlu - je to tak? Jak myslíš že je to lepší - přes mBank nebo přes europlatbu? V mBank na účtě zatím nemám peníze - takže je tam budu muset poslat, stejně tak bych je posílala na tu europlatbu. Bude se jednat cca o 80E pokud je nepřesvědčím o tom aby zálohu nechtěli :D

V úterý bych měl vědět, jak to s tou Europlatbou do Chorvatska je, tak dám vědět. Ano, nejsou v EU, ale pokud se chorvatská banka doborovolně zapojila do systému SEPA plateb, mohlo by to být za stejných podmínek.
Každopádně když to pošleš v dopise (doporučeném, cenném), tak to máš za stovku a bez starostí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 2. 2. 2013 22:24

Patriku, děkuji. Počkám na zprávu od tebe.

V dopise si to nerisknu - to je o hubu - vím o pár lidech, kteří takhle o peníze přišli. To raději to eurogiro.

A to Slovinsko by jsi poslal přes mBank enbo přes europlatbu? Co je lepší? Nemám zkušenost tak si ráda nechám poradit. Moc děkuji za pomoc.
Zabak.kuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2013 22:32

Tak obojí je zadarmo, u Europlatby dostaneš o fous lepší kurz, ale zase se to nejmíň o 1 den zdrží.
Já bych to poslal přes Europlatbu (tedy přesněji řečeno já mám "velkou" smlouvu s Easychange, kde mám lepší kurzy, než jsou na Europlatba.cz), ale to asi jen z principu, že bych ušetřil pár haléřů. Jinak je to vzhledem k částce jedno.

Pokud to pošleš jako cenné psaní, tak jediné, co hrozí je, že to zapře příjemce. Pokud se dopis ztratí, dostaneš náhradu - mě se ztratilo asi 5 dopisů, všechny řádně pojištěny a za všechny jsem náhradu dostal. Tak si zjisti, jestli Slovinsko, Chorvatsko, nebo kam to chceš poslat, přijímají cenná psaní a jestli ano, tak bych to poslal (pokud věříš příjemci, že to nezapře). Pokud nepřijímají cenná psaní, tak si ověř, na kolik je pojištěn doporučený dopis v mezinárodním poštovním styku, když to bude stačit, tak bych to taky poslal.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 2. 2. 2013 23:57

Patriku děkuji, tak uvidíme - třeba se mi to Slovinsko podaří přetáhnout přes kartu.

K Chorvatsku - chorvata jsme viděli 2x, vím o něm prd - takže jestli by to zapřel netuším. Já jsem doufala že letos už po nás zálohu chtít nebude, když jsme tam 2x bali, ale chce, takže já se zase chci jistit že to nezapře a raději obětuju o 100kč více - to už mě nezabije. Jen teda doufám že nenapíše že přes Eurogiro ne :-(. A ještě počkám co se ty dozvíš v úterý :-)
Zabak.kuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 2. 2013 18:02

dneska mě dorazila první odměna :-) Tak jsem zvědav, kdy dorazí další :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2013 18:20

Kolega potřeboval urgentně poslat platbu do Chorvatska, tak jsem to riskl přes Easychange a bohužel 300 Kč :(.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 4. 2. 2013 20:58

PatrikChrz píše:Kolega potřeboval urgentně poslat platbu do Chorvatska, tak jsem to riskl přes Easychange a bohužel 300 Kč :(.
Aspoň jsi udělal dobrý skutek pro ostatní.
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků