mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2013 08:42

Ja to tvrdim neustale a tvrdit budu i nadale - co by clovek mohl cekat od polske bankovni zumpy? Jak zde nekdo zminim vyse - kazdy sveho stesti strujcem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 17. 2. 2013 11:05

Na to, že své služby poskytují zadarmo si nemohu stěžovat. Taky zde zmíním jedno přísloví - "Darovanému koni na zuby nehleď". Zatim (musim zaklepat) jsem s nimi za půl roku co jsem u nich neměl žádný problém. A co se týče toho 3% termíňáku, tak kdo ho chtěl, tak už ho dávno má, dalo se čekat, že to nevydrží donekonečna.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 2. 2013 13:03

Já Osobně píše:1. A když ti vysvětlím tu obrovskou záhadu, omluvíš se mBank za svůj "zlatý hřeb"? :idea: Před rokem když se měl strhnout poplatek za výběr jsi neměl na účtu dost peněz na strhnutí celého poplatku. mBank ti strhla co bylo na účtu a zbytek (15,96 Kč) čekal až ti tam příjdou nějaké peníze. Podívej se do historie operací na poslední transakci před rokem, taky tam je "nesmyslný" poplatek za výběr z bankomatu, viď? :lol: (2,04 Kč, 11,04 Kč nebo 19,04 Kč) Pochopen smysl výše poplatku?

2. Ten jednokorunový poplatek je fakt likvidační, zvláště když se mu nejspíše účtovalo za kontokorent jenom 19 Kč místo 29 Kč. S tím byla právě spojena ta chyba s poplatkem 1Kč za inkaso. Tohle aspoň někdo psal na fóru mBank. Jestli mu chybný poplatek nevrátili, tak to má reklamovat.


Tvoje vysvětlení vůbec nesedí, budeš si muset vymyslet jiné:

1. V mBank jsem nikdy neudělal placený výběr z bankomatu a na mKontu jsem vždycky měl provozní rezervu ve výši aspoň pár stovek. Také mám ověřeno (ale není to můj případ), že při nedostatečném zůstatku si mBank naúčtuje poplatek celý a účet přejde do debetu.

2. S tím kontokorentem nevím, nikdy jsem ho v mBank neměl, a tak jsem poslal dotaz kolegovi. On tvrdí, že normálně platí jenom 19 Kč, protože si vzal kontokorent 25 000 Kč. V září a listopadu mu prý naúčtovali správně těch 19 Kč plus navíc další 1 Kč vymyšlený poplatek. On to prý nereklamoval, protože telefonát by byl dražší a protože na mFóru slíbili vrácení všem i bez reklamace. To se ale nestalo.

Výraz bankovní žumpa je přesný.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod luk.zah 17. 2. 2013 13:31

Ohledně bodu 1) nemáš pravdu. Z vlastní zkušenosti vím, že je to tak, jak píše Já osobně.
luk.zah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2013 13:36

Jenze to neni zadny darovany kun, to je spis hodne draze zaplacena zkusenost.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kitrab 17. 2. 2013 13:47

uff co čtu mi příjde opravdu něuvěřitelné. ještě že účet u MBANK využívám pouze na placení ,peníze a vyjímečně pro přesuny financí :).
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 2. 2013 13:50

luk.zah: Důležitá je jediná věc. Proč se mi na účtu objevil poplatek za výběr z bankomatu, když jsem nikdy, opakuji nikdy, neudělal placený výběr z bankomatu kartou mBank a neplacený výběr naposledy někdy během roku 2011. Tohle hodně smr*dí. Zítra budu volat na mLinku a snad se něco dozvím.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Já Osobně 18. 2. 2013 01:38

Franklin píše:Tvoje vysvětlení vůbec nesedí, budeš si muset vymyslet jiné:
1. V mBank jsem nikdy neudělal placený výběr z bankomatu a na mKontu jsem vždycky měl provozní rezervu ve výši aspoň pár stovek. Také mám ověřeno (ale není to můj případ), že při nedostatečném zůstatku si mBank naúčtuje poplatek celý a účet přejde do debetu.
Část poplatku ti vynuluje účetní zůstatek a zbytek poplatku je v disponibilním mínusu, až dorazí peníze, srovná se i disponibilní zůstatek :idea: Na výpise vidíš jenom to, co se děje s účetním zůstatkem.
Franklin píše:luk.zah: Důležitá je jediná věc. Proč se mi na účtu objevil poplatek za výběr z bankomatu, když jsem nikdy, opakuji nikdy, neudělal placený výběr z bankomatu kartou mBank a neplacený výběr naposledy někdy během roku 2011. Tohle hodně smr*dí. Zítra budu volat na mLinku a snad se něco dozvím.
Takových "nikdy, opakuji nikdy" a "vždycky, opakuji vždycky" už bylo... :-D Raději si projdi ty staré výpisy. Jestli zavoláš, tak si tě operátor dá k snídani 8-D Buď jsi ten výběr udělal ty, nebo tvůj disponent ;-)
Franklin píše:2. S tím kontokorentem nevím, nikdy jsem ho v mBank neměl, a tak jsem poslal dotaz kolegovi. On tvrdí, že normálně platí jenom 19 Kč, protože si vzal kontokorent 25 000 Kč. V září a listopadu mu prý naúčtovali správně těch 19 Kč plus navíc další 1 Kč vymyšlený poplatek. On to prý nereklamoval, protože telefonát by byl dražší a protože na mFóru slíbili vrácení všem i bez reklamace. To se ale nestalo.

Výraz bankovní žumpa je přesný.
Škoda, kdyby měl kontokorent o korunu vyšší, mohl na tom erroru vydělat :twisted:
Asi na něj zapomněli, reklamovat se dá i e-mailem. Udělá si potvrzení o poplatku v IB, napíše svoje nacionále a reklamaci zadají ;-]
S tou žumpou opatrně, kdyby ses neučil, mohl jsi celý život jen podávat klíče :mrgreen:

Já Osobně 8-)
Já Osobně
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM007 18. 2. 2013 09:44

to Já osobně:

suverení pracovníku mBank nebo zarytý fanda mBank. Po těch X kiksech co jsem v mBank za těch několik let zažil, bych tak sebejistě zde nepsal!

Takových "nikdy, opakuji nikdy" a "vždycky, opakuji vždycky" již bylo napsáno na mFóru několik a nakonec se ukázalo, že pravda byla na straně klientů, naposled s úroky na mVkladu.

Doporučují se nad sebou zamyslet a nepříspívat metodou Já, Já jenom Já.
Naposledy upravil MirekM007 dne 18. 2. 2013 15:31, celkově upraveno 1
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 18. 2. 2013 09:57

Franklin píše:luk.zah: Důležitá je jediná věc. Proč se mi na účtu objevil poplatek za výběr z bankomatu, když jsem nikdy, opakuji nikdy, neudělal placený výběr z bankomatu kartou mBank a neplacený výběr naposledy někdy během roku 2011. Tohle hodně smr*dí. Zítra budu volat na mLinku a snad se něco dozvím.

To neřeš, na mFóru je stejně postižených jedinců plno, prostě jim mBanka naúčtovala poplatek za neexistující výběry.
Cituji například" "
Re: poplatek bankomaty a přístup banky
10-02-13 19:10, ---.6.broadband5.iol.cz
Copak se to děje s tím účtováním poplatků za výběry z bankomatů? Klient kterého jsem přivedl v akci 500+500 má v IB dva=> "poplatek za výběr z bankomatu" 15,96Kč a další 19,46Kč? Co je to za blbost? Má někdo něco podobného? "
http://www.mbank.cz/forum/read.html?f=1 ... sr=ld&pn=1

Vypadá to, že i u mBanky platí zákon zachování hmoty. :D Jestliže u nich někdo dostane výběr z bankomatu "zdarma", logicky to musí někdo zaplatit a tak jsi byl vylosován ty a tobě podobní šťastlivci. Někdo si toho nevšimne ( a těch bude většina ) a někdo si toho holt všimne a začne řvát .... třeba ty :D

P.S. Ty poslední věty jsou samozřejmně myšleny jako vtip, protože kdyby to nebylo k smíchu, tak je to k pláči.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 18. 2. 2013 11:32

Informace z mLinky - došlo k technickým problémům a omylem mi byl naúčtován poplatek jiného klienta. Byla zadána reklamace a peníze by měly být vráceny během tohoto týdne.

Já Osobně: mažu si tě ze seznamu odborníků :-D
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 2. 2013 12:07

Franklin:
A neprotelefonoval jsi na tu mLinku víc než ti nyní na základě te reklamace možná vrátí zpět?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Franklin 18. 2. 2013 12:17

vlazy: Ono se to špatně počítá, protože jsem využil telefonního čísla 246017777 a šlo to z volných minut. Zdá se mi, že je lepší na mLinku zavolat a zadat reklamaci, protože kolega čeká na vrácení neoprávněného poplatku 1 Kč už od září. To se mi zdá neuvěřitelné.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 18. 2. 2013 12:27

Franklin píše:Informace z mLinky - došlo k technickým problémům a omylem mi byl naúčtován poplatek jiného klienta. Byla zadána reklamace a peníze by měly být vráceny během tohoto týdne.

Já Osobně: mažu si tě ze seznamu odborníků :-D


Tak klientem mBank bcyh teda rozhodně být nechtěl. To jakože tam někde sedí u kompu člověk a omylem ručně přiřadil poplatek Pepovi Novákovi místo Josefu Novákovi ?? ;-)
Rodsten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 2. 2013 12:43

Franklin píše:jsem využil telefonního čísla 246017777 a šlo to z volných minut.
Tak to je něco jiného. Záleží ale také jestli těch volných minut máš k dispozici dost a nebylo to na úkor jiných hovorů na které ti už nyní možná ty volné minuty nezbudou.
Franklin píše:Zdá se mi, že je lepší na mLinku zavolat a zadat reklamaci, protože kolega čeká na vrácení neoprávněného poplatku 1 Kč už od září. To se mi zdá neuvěřitelné.
Reklamovat něco co není v pořádku a je to reklamovatelné je v pořádku. Lidi by se asi neměli jen tak vzdávat práva na reklamaci pokud si jsou jisti, že něco je skutečně reklamovatelné. Je ale otázkou zda v některých případech má smysl do té reklamace jít když náklady na to reklamování můžou převýšit cenu toho co se reklamuje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků